Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.3. 2016 06:23
už dnes

Návštěva čínského prezidenta: Tato opatření se dotknou i vás!

Zdroj: TV Nova

Na Velikonoce se nebudou ulicemi českých měst procházet ve velkém pouze koledníci s pomlázkami, ale i policisté, kteří budou ještě více než na dodržování silničních předpisů dohlížet na bezpečnost hlavy Čínské lidové republiky. Některá bezpečnostní opatření se přitom mohou dotknout i vás.

Jde o první návštěvu nejvyššího čínského představitele v historii České i Československé republiky. Následující dny tak bude Česko téměř k nepoznání. Bezpečnostní složky budou ve stejné pohotovosti jako při návštěvě amerického nebo ruského prezidenta.

 

První setkání prezidentů přitom překvapivě neproběhne na Pražském hradě ale na zámku v Lánech. "Je to přivítání někoho v blízkém přátelském prostředí, v domově Zemana," vysvětlil TV Nova Jindřich Forejt, šéf pražského hradního protokolu.

 

Pokud se chystáte do Prahy, počítejte s tím, že omezení bude platit pro městskou hromadnou dopravu i pro dopravu silniční, ale dokonce i pro lodní provoz na Vltavě. Zavřené zůstanou také některé lokality, veřejná prostranství či památky. V Česku budou během návštěvy prezidenta navíc rozšířené bezletové zóny.

 

 

Čínský prezident bude v České republice do úterý. Čeká ho nejen návštěva Lán a Pražského hradu, ale také uvítací ceremoniál s poctami, setkání s několika významnými vládními činiteli, návštěva Žofína či Strahovského kláštera. Z Prahy pak prezident odletí do USA.

Tereza Šnoblová/ lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

28.3. | 09:48 maxfox
23
Proč ne.Čína se stává jednou z největších velmocí světa,tak proč bychom s nimi ...
28.3. | 09:11 reypal
-11
Ať se z toho poskoci šalamouna třeba pos....
28.3. | 19:37 Bořivoj Pauk
1
Náhlasit nevhodný komentář
Existuje stručný a logický, na partajích nezávislý projekt adresné spoluvlastnické demokracie (nikoli však falešné, diletantské a klamavé tzv. „přímé demokracie“): v článku „Právní stát" na google: http://www.inuru.com/index.php/spolecnost/organizace-spolenosti/324-pravni-stat-volby
28.3. | 17:28 Vavřička Jan
2
Náhlasit nevhodný komentář
Před několika minutami jsem poslouchal tu slepici Němcovou jak komentovala na ČT 24 návštěvu čínského prezidenta. Bylo lepší, když tato slípka kradla v samoobsluze rohlíky. V politice škodila, škodí a škodit bude. teda pokud se ještě ona a ODS dostanou do sněmovny. Stejný osud přeji i TOP 09.
28.3. | 13:43 tonny44
2
Náhlasit nevhodný komentář
Kde kvičí ten píččuus držka??? :-)))) Že by vítal státní návštěvu?? :-))) Mammrrdd jeden ukvičenej. Určitě má radost, že může hýkat!! :-)))
28.3. | 11:03 nila
8
Náhlasit nevhodný komentář
Každá zahraniční návštěva potřebuje určité bezpečnostní opatření, tak v čem je problém? Když zasedá Bildeberg, to jsou bezp. opatření !
28.3. | 10:26 pan-then
16
Náhlasit nevhodný komentář
Pan Roko-Lanek a Jaroslav Fojtík májí pravdu, tím je zdravím a veselé velikonoce přeji. Čína mě moc nebere, ale Zeman dobře ví co dělá, bývalí prezidenti podléhaly tlaku EU a USA v tom je teď Zeman nezávislý.
28.3. | 10:04 roko-lanek
8
Náhlasit nevhodný komentář
Největši bezpečnostni opatřeni bylo jak byl v česku MAKAK.
28.3. | 09:48 maxfox
23
Náhlasit nevhodný komentář
Proč ne.Čína se stává jednou z největších velmocí světa,tak proč bychom s nimi neměli spolupracovat a uzavírat se před jejími investicemi.
28.3. | 09:11 reypal
-11
Náhlasit nevhodný komentář
Ať se z toho poskoci šalamouna třeba pos....
Obchodní sdělení

Bohemia Apple