Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.3. 2016 21:39
isis na lopatkách

PRŮLOM v boji s ISIS: Teroristům unikly hodně citlivé tajné údaje!

Zdroj: TV Nova

Může to být největší průlom v boji s terorismem za poslední roky. Podle zahraničních médií unikla na Západ jména a adresy 22 tisíc bojovníků Islámského státu.

Všechna data jsou navíc pěkně utříděná. Zájemci o vstup do řad teroristů totiž podle všeho musí nejprve vyplnit dotazník se 23 otázkami. Postup je tak stejný jako při žádosti o práci.


Verbíře zajímá mimo jiné datum narození, rodinný stav, ale i předchozí zaměstnání nebo kdo jsou žadatelovi příbuzní. Pozoruhodné ovšem je především to, jak informace unikly.


Za ziskem jmen 22 tisíc islamistických fanatiků operujících v Iráku a Sýrii totiž nestiojí žádná složitá zpravodajská operace, ale zhrzený muž, který ukradl USB klíčenku jednomu z vysoko postavených velitelů ISIS.Vše nasvědčuje tomu, že data jsou autentická a zpravodajci podle Daily Mailu hovoří o největším úlovku za poslední roky a předvídají, že únik může zmařit řadu útoků provedených džihadisty, kteří na bojiště Blízkého východu utekli z Evropy a hodlají se vrátit do svých rodišť.


Podle Sky News jsou mezi 22 tisíci jmen občané 51 států. Jeden z uniklých souborů nese název Mučedníci a obsahuje seznam džihádistů, kteří byli vycvičeni speciálně pro sebevražedné útoky.

pez TN.cz