Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.1. 2016 17:23
VRAŽDY V EGYPTĚ

Pět důkazů, které přesvědčily soudkyni, že je Kramný vrah

Zdroj: TV Nova

Petr Kramný zavraždil manželku Moniku a dceru Klárku na dovolené v Egyptě. K tomuto závěru dospěla soudkyně Renata Gilová a vyjmenovala důvody, které ji přesvědčily o vině.

Anketa

Souhlasíte s výší trestu pro Petra Kramného?

Hlasovalo 16812 lidí.
Případ dvojnásobné vraždy na dovolené v Egyptě je výjimečný. Soudci sice neměli žádný přímý důkaz o vraždě, ale desítky drobných nepřímých důkazů, svědectví a expertíz soudkyni přesvědčily o Kramného vině. "Důkazy do sebe zapadají, navazují na sebe a navzájem se doplňují," uvedla soudkyně Gilová při odůvodňování rozsudku.

 

První důkaz - lži o otravě

Soudkyně Gilová: "Soud na nemá pochyb, že osobou, která usmrtila Moniku a Kláru, byl Petr Kramný. V pokoji vše narafičil, aby to vypadalo jako otrava! Pokoušel se z Egypta uprchnout, protože se bál, že toxikologické rozbory jeho verzi vyvrátí."

 

 

Druhý důkaz - lži o nevěře

Když byl držen v Egyptě, líčil novinářům rodinu jako harmonickou a láskyplnou. O Monice i Klárce ale hovořil zásadně jako manželce a dceři. Nikdy se o nich nezmiňoval jménem. U soudu vyšlo najevo, že na Moniku dlouhodobě žárlil. Věděl o jejím mimomanželském vztahu. Soudkyně Gilová: "Rozpad vztahu bral jako svoje selhání. Měl pocit, že není naděje na zlepšení a zvolil radikální řešení. Není vyloučeno, že původně chtěl zvolit tzv. rozšířenou sebevraždu a zabít se také."

 

Třetí důkaz - smrtící elektřina

Soudkyně Gilová: "Bylo prokázáno znaleckými posudky, že příčinou smrti bylo náhlé selhání srdce po úrazu elektrickým proudem. Verze znalců obhajoby jsou nedostatečné."

 

Čtvrtý důkaz - lži o elektřině

Když vyšlo najevo, že smrtícím nástrojem byla elektřina, přišel Kramný s verzí, že vraždil někdo jiný. "Spotřebiče v pokoji fungovaly jen po zasunutí speciální karty, která byla jen jedna a měl ji u sebe obžalovaný. Verze o tom, že Kláru s Monikou mohl zabít někdo cizí, zatímco obžalovaný byl v koupelně, považuje soud za nereálnou a absurdní."

 

Pátý důkaz - odposlechy

Soudkyně Gilová: "V rozhovoru se Šárkou L. v lednu 2014 mimo jiné hovořil o vyšetření na detektoru lži. Uvádí, že je přesvědčen, že se určitě nezveřejní, jestli lhal. Všimněme si, že neuvedl, jestli mluvil pravdu, byť by se to nabízelo. Detektor lži soud jako důkaz vzít nemůže. Ale tento rozhovor může při svém rozhodování vzít do úvahy."


ČTĚTE TAKÉ:

ŠÍLENÉ VIDEO: Muž načapal manželku při nevěře! Podívejte se na jeho reakci

Jediný lék na nevěru? Prozradil ho psycholog Šmolka!
Je nevěra pro kluky přirozená?
Osm hlavních příčin nevěry. Odhal je!
10 příznaků nevěry: Jak poznat, že vás podvádí?

TN.cz / ych