Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 11. 2017
bitva politiků

Piráti: ANO nás zahlcuje falešnými emaily. Babiš poslal drsný vzkaz

Andrej Babiš a Ivan Bartoš
Zdroj: TN.cz, Profimedia.cz
Hnutí ANO a Piráti se do sebe ostře pustili (ilustrační foto)

Neshody mezi hnutím ANO a Piráty se vyostřují. Zástupci Pirátů nepřímo nařkli ANO z toho, že jim zahlcuje emailové schránky zprávami od údajných voličů, kteří jim vyčítají neúčast ve vládě Andreje Babiše. Šéf hnutí ANO na to ale poměrně ostře reagoval.

Piráti už dříve odmítli, že by s hnutím šli do koalice, zároveň avizovali, že do čela Sněmovny podpoří Radka Vondráčka, který je kandidátem právě za ANO. Během neděle ale překvapili tím, že budou požadovat, aby vládní ANO nemělo předsedu žádného sněmovního výboru. Tyto posty by měly být podle Pirátů rozděleny mezi opoziční strany podle poměrného systému.

 

"Celá přetahovaná s ANO o výbory je absurdistán. Nevím, jak se bude ANO tvářit, ale tohle je jediný správný a zásadový postoj, jak reagovat na menšinovou vládu ANO," vyjádřil se na sociálních sítích předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek.

 

Chování Pirátů kritizuje druhá nejsilnější strana ODS.  "Piráti se rozhodli, že budou volit předsedu Sněmovny, jak sami říkají “podle výsledku voleb”. Zároveň ale také chtějí, aby ANO nemělo žádnou předsednickou funkci ve výborech. Není mi jasné, co má společného s výsledkem voleb to, aby ANO nemělo žádného předsedu výboru. Celé je to nesrozumitelná a nerealistická konstrukce," myslí si předseda strany Petr Fiala. 

 

 

Tím, že Piráti budou volit Vondráčka, dávají podle ODS i třetí pokus sestavit vládu do rukou hnutí ANO. "Stále se pokouším věřit, že současná situace je výsledkem politické nezkušenosti a důvěřivosti Pirátů, ne jejich plánu, jak pomáhat paktu Babiš-Zeman," dodal Fiala.

 

 

Zahlcené schránky

Michálek ještě přilil olej do ohně, když nařkl hnutí ANO ze záměrné kampaně proti jejich straně. "Máme bohužel informace, že proti nám ANO jede kampaň falešných účtů s cílem nalákat nás do koalice. Je to legrační, že si politická strana musí platit falešné účty. Jejich odhodlání a nasazení oceňujeme, asi jsme hodně atraktivní nevěsta," napsal v online chatu pro Lidovky.cz.

 

"Naše emailové schránky jsou zahlceny lidmi, kteří se podepisují jako naši voliči nebo voliči hnutí ANO a jsou rozčileni, že s hnutím ANO nevstupujeme do koalice. Tlak je opravdu velmi silný. Všechny zprávy jsme vyhodnotili a jsou neautentické, jsou nějakým způsobem prefabrikované. Vychází to z ruské propagandy, která se rozmohla v několika posledních letech," upřesnil své podezření v rozhovoru pro DVTV. Přímý důkaz, že za tím skutečně stojí hnutí ANO, ale nemají.

 

 

Reakce šéfa hnutí ANO Andreje Babiše na sebe nenechala dlouho čekat. "Ti Piráti mě teď dostali. Tak pěkně mluví o transparentnosti, otevřenosti, demokracii a férovém přístupu. Samá hezká a velká slova. A pak najednou koukám, že vtrhnou do médií s absolutně nepravdivým a neověřeným tvrzením, říká se tomu hoax, a prostě ho stejně jako ty tradiční strany opakují a šíří na sociálních sítích a v médiích. Nerozumím tomu a docela mě to štve," napsala Babiš na facebook.

 

"NE, u nás na centrále ani nikde jinde fakt nesedí nikdo, kdo vám, pánové, posílá maily jménem obyčejných občanů. Žádná propaganda, falešné účty, falešné maily, jak tvrdíte. TO VÁŽNĚ NEDĚLÁME, nikdy jsme to nedělali, nemáme to zapotřebí. Přijďte se na tu centrálu podívat. Kdykoliv. Třeba i bez pozvání," vzkázal Pirátům.

mom TN.cz
Reklama