Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 5. 2017
bytařský trik

Podivné bílé kameny děsí majitele domů. Jde asi o trik zlodějů!

Zloděj
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
ilustrační foto

Obyvatele města Portishead nedaleko britského Bristolu děsí obyčejné bílé kamínky a plátěné tašky s logem charity proti rakovině. Zdá se totiž, že kamínky používají "tipaři" k tomu, aby se ujistili, že nikdo není doma a mohli volně loupit.

Britská média si všimla paniky, která zavládla v hrabství Bristol. Na prahu domů, ale i pod koly auta začali lidé nacházet podivné bílé kameny. Policie už obyvatele upozornila, že by mohlo jít o trik bytových zlodějů a že by si lidé, kteří u svého bytu, domu nebo auta najdou takové kameny, měli dávat pozor. "Domníváme se, že na některá místa Portisheadu se v posledních dnech zaměřila pozornost zlodějů," potvrdil Nick Gough z tzv. Sousedských hlídek.

 

 

Není zcela jasné, jak by takový "bytař" poznal aktivitu majitelů domu - snad podle toho, jak kameny umístil a jestli s nimi bylo pohnuto nebo případně jestli úplně zmizely. Trik to ale není nijak zvlášť objevný a nový. Pokud kameny (například z prahu bytu nebo domu) zmizí, znamená to, že majitel je doma.

 

Ještě v někdejším Československu používali bytoví zloději podobný fígl - pod rohožku pokládali sušenku. Pokud přišel majitel, očistil boty nebo alespoň šlápl na rohožku, sušenka byla rázem rozdrcená. Sám majitel bytu ani nepoznal, že nechal zloději vzkaz - v tomto případě ten dobrý: ´Jsem doma, tady krást, je riziko.´

 

 

Zajímavé je, že se kameny v Portisheadu objevovaly u domů obvykle společně s plátěnou taškou charity proti rakovině. Podle Nicka Gougha ze Sousedských hlídek existuje podezření na spojení s mužem, který tyto tašky, do kterých by lidé měli odkládat nepotřebné oděvy, dodává.

 

Policie už v oblasti posílila hlídky a vyzývá každého, kdo kameny u svého domu, bytu nebo auta objeví, aby se hned ozval na tísňovou linku. "Tohle varování by nemělo působit jako nepřiměřený poplach, ale připomíná nám to, abychom zůstali obezřetní," dodal Nick Gough.
 

 

 

tn.cz / gar
Reklama