Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.8. 2017 15:16
VIDEO Šokující záběry

Poplach na pláži! Z člunu vyskočili migranti a běželi mezi turisty!

Zdroj: APTN

Obrovský šok zažili turisté na pláži v jižním Španělsku. Z moře se najednou vyplavila skupina asi 30 migrantů, kteří vběhli mezi opalující se návštěvníky. Než dorazila policie, z pobřeží utekli.

Na internetu se objevilo šokující video, které ukazuje větší skupinu migrantů zřejmě z Afriky. Podle portálu Daily Mail se připlavili ve středu po poledni na pláž v jihošpanělském Cádizu, zřejmě přepluli Gibraltar.

 

Z moře se najednou vynoří černý nafukovací člun, ze kterého vyskákají uprchlíci. Po tom, co vytáhnou loď na břeh, rozptýlí se mezi opalující se turisty. Jeden z nich se zděšeně ptá, co se to děje.

 

Autor záběrů Carlos Sanz uvedl, že skupina se rychle ztratila a policie, která přijela až za nějakou dobu, už neměla koho prověřovat. Agenturám se zatím nepodařilo sehnat vyjádření místních úřadů a bezpečnostních složek.

 

 

Vylodění uprchlíků na španělských plážích přitom není běžné, zvláště dále od Gibraltarského průlivu. Několik skupinek zaznamenaly španělské úřady v exklávách Ceuta a Melilla, které leží na africkém kontinentu a sousedí s Marokem.

 

Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) situaci v oblasti dlouhodobě sleduje. Ve čtvrtek oznámila, že u jemenských břehů se utopilo dalších 55 migrantů z Afriky. Pašeráci je údajně násilím přinutili naskákat do vody. Jen za poslední dva dny jde už o druhý podobný čin.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DRSNÁ GALERIE: Říkají mu NIČITEL. Hlídá hranici a loví uprchlíky holýma rukama!

TĚŽKÝ ŽIVOT: Fotograf odhalil, jakým způsobem myjí uprchlíci před stanem miminko

TN.cz