Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.8. 2016 01:19
máchovo jezero

Poprask na festivalu: Čech vytáhl na lidi nůž a křičel Alláhu Akbar!

Diskotéka
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

O pořádné pozdvižení se na tanečním festivalu u Máchova jezera postaral 25letý muž, který nejprve obtěžoval hosty, a pak se slovy "Alláhu Akbar" vytáhl nůž na pracovníky bezpečnostní agentury. Muž je nyní v policejní cele, měl pozitivní testy na alkohol i drogy.

Taneční festival, který od pátku probíhá v Doksech pod přísným dohledem celníků a policistů, se nese ve znamení alkoholu a drog. Bezpečnostní složky zabavily drogy už u více než čtyř desítek účastníků. Dva lidé pod vlivem drog řídili, další pak omamné látky prodávali, informuje ČTK.

 

Rozdávají se pokuty, vedou přestupková řízení a dokonce se i zatýká. V policejní cele skončil i 25letý muž, který nejprve obtěžoval hosty, a pak se s nožem v ruce vrhnul na ochranku.

 

"Muž vytáhl na pracovníky agentury nůž, kterým před sebou šermoval a vyhrožoval jim násilím, přitom vykřikoval Allahu Akbar," informovala policejní mluvčí Ivana Baláková. Pak se mladík dokonce obrátil na další účastníky festivalu. Jen zázrakem nikomu neublížil. Muž je český státní příslušník, otec je z Alžírska.

 

 

Jak potvrdila Baláková, muž měl v krvi 1,79 promile alkoholu a pozitivní byl i test na amfetamin a opiáty.

 

Čeští a němečtí celníci odhalili při kontrolách vozidel 16 případů držení drog. Mladík z Hodonína podle mluvčí měl u sebe 112 gramů marihuany, další muž z Pardubic 24 tablet extáze a 5,6 gramu marihuany, u devětatřicetiletého muže z Brněnska zajistili skoro 11 gramů marihuany, informuje ČTK. "V této souvislosti se všichni budou zodpovídat z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu," uvedla Baláková.

lud TN.cz