Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 4. 2017
nebezpečí pro psy

POZOR: V Jablonci opět řádí travič psů! Rozhazuje párky s jedem

Zdroj: TV Nova

Travič psů opět řádí v Jablonci nad Nisou. Lidé znovu našli několik otrávených nástrah. Jde o kousky párků, naplněné bílo-modrým práškem, zřejmě jde o jed na krysy. Případem se už zabývá policie i Liga na ochranu zvířat České republiky. Psy ve městě někdo tráví už 7 let.

"Málem to snědla. Máma to tady našla, že jo jednouTak asi tejden zpátky to může bejt určitě," popsala hrůzný nález otrávených návnad majitelka psa z Jablonce nad Nisou Bohumila Kočová. Ve všech případech jde o kousky párků, do nichž někdo vtlačil modrobílou granuli.

 

"Teď jsem sebrala párek. V něm je nějaká nezjištěná látka. Je to lehce namodralá v okolí a sypký prášek. Možnost je, že by to mohl být zřejmě jed na potkany," sdělila TV Nova předsedkyně Ligy na ochranu zvířat České republiky Dagmar Kubištová.

 

Nález už je na policii. Vzorky teď musí na analýzu, kterou zajistí Liga na ochranu zvířat České republiky. "Pošleme to na expertizu do Státního veterinárního ústavu Praha, kde už jsme se domluvili," doplnila Kubištová.

 

Podle chovatelů psů návnady po Jablonci rozhazuje člověk, kterého patrně štve, že majitelé psů po nich neuklízí. To se jim také nelíbí, ale odsuzují, že se někdo mstí na psech.

 

"Kdybych to prokázala, že to udělal. Dala bych tam tu kapsli a dala bych mu ho sníst. Dva dny bych ho dusila v těch bolestech, aby poznal, co ten pes trpí. Člověk se umí bránit, tohle ne," doplnila Kočová.

 

 

V Jablonci se vlny otrav opakují už od roku 2010. Největší byla před třemi lety, kdy ze sedmi psů na následky otravy dva zemřeli.

 

Čím byly návnady otrávené bude Liga na ochranu zvířat vědět pravděpodobně už na konci dubna.
 

tn.cz / TV Nova

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

15.4. | 00:08 Milos Trasimi
8
Pichav ty jsi vul:)))))))))))))
14.4. | 23:00 pichav
-11
TO JE BABISOVA PRACE !!!! ZAJDETE DO JAKEHOKOLI OBCHODU !!!! A VETSINA ...
15.4. | 00:08 Milos Trasimi
8
Náhlasit nevhodný komentář
Pichav ty jsi vul:)))))))))))))
14.4. | 23:00 pichav
-11
Náhlasit nevhodný komentář
TO JE BABISOVA PRACE !!!! ZAJDETE DO JAKEHOKOLI OBCHODU !!!! A VETSINA OBCHODNIKU !!!! KOUKA JAK OTRAVENEJ PES !!!! A TVRDI ZE ZA TO MUZE !!!! BABIS !!!!
14.4. | 21:32 Milos Trasimi
4
Náhlasit nevhodný komentář
Člověku je z toho nanic když čte takové veci.
14.4. | 21:31 Milos Trasimi
3
Náhlasit nevhodný komentář
Věděla co je sila skutečného přátelství a její láska me stále doprovází.Proč se lidé nedokáží chovat jako pejsci?
14.4. | 21:30 Milos Trasimi
4
Náhlasit nevhodný komentář
Mel jsem malamutku Taminku.I když už tady se mnou není nikdy jsem na ni nezapomněl.Stále je se mnou a její obraz budu nosit v mysli i srdci do konce života.
14.4. | 21:28 Milos Trasimi
4
Náhlasit nevhodný komentář
Můžete tohle říct o někom takovém co něco takového dělá? Lide dokáží byt někdy pěkně vysinuti.A ještě k tomu maji odvahu a drzost tvrdit ze jdou civilizovaní a kulturní.
14.4. | 21:26 Milos Trasimi
5
Náhlasit nevhodný komentář
Já jen pevně doufám ze ho brzy dopadnou.Pes nezná nenávist nezná pomstu.Miluje člověka za každých okolnosti a jeho zrada ho dokáže bolet.Následuje člověka kamkoliv a sdílí s nim jeho problémy i starosti a radost.
14.4. | 21:23 fantozzi602
5
Náhlasit nevhodný komentář
jenom prasiva krysa se msti na bezbranych psech,pes se vykalet musi,to ze to po nich lidi neuklizi neni vina psu,pral bych tomu zmrrdovi aby sezral konzervu s botulinem a chcipal v bolestech,
14.4. | 21:01 Vojta Také
5
Náhlasit nevhodný komentář
Za 7 let ještě nikoho nechytli ? To se čeká až to sní dítě ?