Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 4. 2017
nebezpečí pro psy

POZOR: V Jablonci opět řádí travič psů! Rozhazuje párky s jedem

Zdroj: TV Nova

Travič psů opět řádí v Jablonci nad Nisou. Lidé znovu našli několik otrávených nástrah. Jde o kousky párků, naplněné bílo-modrým práškem, zřejmě jde o jed na krysy. Případem se už zabývá policie i Liga na ochranu zvířat České republiky. Psy ve městě někdo tráví už 7 let.

"Málem to snědla. Máma to tady našla, že jo jednouTak asi tejden zpátky to může bejt určitě," popsala hrůzný nález otrávených návnad majitelka psa z Jablonce nad Nisou Bohumila Kočová. Ve všech případech jde o kousky párků, do nichž někdo vtlačil modrobílou granuli.

 

"Teď jsem sebrala párek. V něm je nějaká nezjištěná látka. Je to lehce namodralá v okolí a sypký prášek. Možnost je, že by to mohl být zřejmě jed na potkany," sdělila TV Nova předsedkyně Ligy na ochranu zvířat České republiky Dagmar Kubištová.

 

Nález už je na policii. Vzorky teď musí na analýzu, kterou zajistí Liga na ochranu zvířat České republiky. "Pošleme to na expertizu do Státního veterinárního ústavu Praha, kde už jsme se domluvili," doplnila Kubištová.

 

Podle chovatelů psů návnady po Jablonci rozhazuje člověk, kterého patrně štve, že majitelé psů po nich neuklízí. To se jim také nelíbí, ale odsuzují, že se někdo mstí na psech.

 

"Kdybych to prokázala, že to udělal. Dala bych tam tu kapsli a dala bych mu ho sníst. Dva dny bych ho dusila v těch bolestech, aby poznal, co ten pes trpí. Člověk se umí bránit, tohle ne," doplnila Kočová.

 

 

V Jablonci se vlny otrav opakují už od roku 2010. Největší byla před třemi lety, kdy ze sedmi psů na následky otravy dva zemřeli.

 

Čím byly návnady otrávené bude Liga na ochranu zvířat vědět pravděpodobně už na konci dubna.
 

tn.cz / TV Nova