Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.1. 2016 21:31
Velký problém

Průšvih strážníků: Ve službě se opili, porvali a ujeli 100 km

Zdroj: TV Nova

Velký problém mají dva strážníci z obce Koleč ve středních Čechách. Měli se spolu porvat, byli opilí a se služebním autem sto kilometrů od základny. Navíc u sebe měli zbraně. Když je přivolaní policisté zadrželi a odvezli na služebnu, dočkali se prý od opilých strážníků vyhrožování a urážek.

Měli by chránit bezpečnost a pořádek. Místo toho si tihle strážníci pravděpodobně ve službě přihnuli. Upozornili na sebe nedaleko Mimoně, tedy pořádně daleko od své základny, když si údajně kolemjedoucí šofér všiml, že se perou u služebního auta. A zalarmoval policejní hlídku na lince 158.

 

"U řidiče provedla zkoušku na alkohol s takovým výsledkem, který byl vyhodnocen jako přestupkové jednání," uvedla policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Starostka obce a tedy nejvyšší nadřízená strážníků se odmítla oficiálně vyjádřit. Nicméně potvrdila, že služební auto strážníků je stále zajištěné policí České republiky.

 

"Zajistili ho, všechno tam zůstalo. Policisty vyslechli," sdělila starostka Koleče Lenka Skolilová. Zda jsou postaveni hříšníci mimo službu, ale neřekla. Prý s nimi ještě ani nemluvila - údajně ani neví, zda se už ze svého výletu vrátili domů.

 

Přibližně promile alkoholu měl mít v dechu ale nejen strážník, který řídil. "Obě osoby byly pod vlivem alkoholu," potvrdila mluvčí Šrýtrová. U sebe přitom měli zbraně, což potvrdila i starostka Skolilová. Je tak snad jen zázrakem, že nikoho nezranili. Svatouškové prý nebyli ani po zadržení na policejní služebně.

 

 

Nejkratší cestou na místo, kde policie strážníky zadržela, je to téměř hodinu a půl cesty. Co tam tedy strážníci dělali, je záhadou. Údajně to vypadalo, že se chystají měřit rychlost. Strážníky Koleč pronajímá jiným obcím, právě kvůli měření. Co ale přesně dělali tak daleko od základny, starostka neví. Zjistit to prý pojede do Mimoně až v pondělí.

 

Za posledních pět let se objevilo už několik případů, kdy strážníci zneužili svých pravomocí nebo obcházeli zákon. Na konci července 2011 zatkla policejní inspekce na placu při celkem 18 vlastních lidí, kteří za dva tisíce na den zajistili kompars, policejní kostýmy i odklánění dopravy.

 

 

V červnu 2012 zase dva brněnští elitní detektivové namol před tamním nádražím sexuálně obtěžovali dvě dívky a kolemjdoucím, kteří se jich zastali, vyhrožovali. Nakonec je museli zpacifikovat jejich kolegové - v přivolané policejní hlídce.

 

V srpnu 2013 si policisté místo toho, aby hlídali veřejný pořádek, svlékli uniformy a šli si zahrát do herny. Služební zbraně dali barmance do úschovy. Za zábavou, za písničkou, nebo prostě jen zkusit štěstí - u žateckých strážníků podle místních nic neobvyklého. Zejména v době služby.

 

 

Vysoce postavený policejní důstojník Karel Kadlec coby lektor na akademii vychovával nové policisty. V březnu 2014 ale pod vlivem alkoholu naboural dvě auta, málem přejel ženu a navíc se snažil ujet z místa nehody. Ministr vnitra ho na to konto postavil mimo službu. Kadlec přesto před týdnem od soudu odešel bez trestu.

 

V listopadu 2015 musela policistu v civilu vyprovodit z jihlavské diskotéky ochranka. Nejprve se popral s jejími členy a pak napadl i své kolegy - policisty, přivolané na pomoc.
 

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

30.1. | 22:14 Petr
11
Průšvih u Policie, proč redaktoři nenapíši Městská policie, snad je to velký ...
31.1. | 00:29 fantozzi602
0
Michal David: Začal jsem na sobě makat,zahodil jsem stranickou knizku
1.2. | 19:44 pater11
0
Náhlasit nevhodný komentář
A ta coura policajtka nerekne kolik foukacka, ale jak to pekne zametla pod stull.
31.1. | 08:02 josefvyskoc
0
Náhlasit nevhodný komentář
asi se chteli prostrilet na zapad a emigrovat...
31.1. | 04:48 skeptikus
9
Náhlasit nevhodný komentář
..na fotce máte opravdové policajty. Copak nám to zase chcete namluvit a podsunout vy manipulativní šmejdi z tn.hovna.cz?
31.1. | 00:29 fantozzi602
0
Náhlasit nevhodný komentář
Michal David: Začal jsem na sobě makat,zahodil jsem stranickou knizku
31.1. | 00:02 Tibor Sivak
5
Náhlasit nevhodný komentář
jestly statni nebo městka vsude se najdou jendnotlivci darebaci..
30.1. | 22:34 allanaldik
6
Náhlasit nevhodný komentář
nedodrzeni paragrafu? ONI si to mohou DOVOLIT??? jsou beztrestni??? Velmi prapodivne zakony bananystanu ceskeho. Nedivim se ze dost radnich a vedeni ruznych uradu berou uplatky a postupne se na ne prichazi a dostavaji neplacenou dovolenou v BASE kterou jim plati zas cesky obcan z dani.
30.1. | 22:32 allanaldik
6
Náhlasit nevhodný komentář
ozralove kteri neumi zachazet se zbranema postrili se sami mezi sebou a jeste zustavaji v praci na kterou vlastne nemaji. Uz odeslo tech 800 mestaku ze sluzby kdyz nemaji maturu? Kdyz je pro ne povinná??? NE? jak je mozny ze porusuji zakon? a nic se nedeje? Proc mesta nedostanou poradnou pokutu za -
30.1. | 22:32 allanaldik
4
Náhlasit nevhodný komentář
okradani lidi a to verejne a bez ostychu.Ukradenyma penezma si plni pokladny a jeste lidem lzou ze to pouzivaji na mestske potrebne veci. Kdyby meli vratit vsechny pokuty cely stat by zbankrotoval.Jinde v praci by kazdy ozrala skoncil u mestaku je povýšen a dostane pridano z mestskych penez.jsou to
30.1. | 22:30 allanaldik
7
Náhlasit nevhodný komentář
Taky nechapu ze redaktori kteri maji mit maturu neznaji dve upne odlišné veci jako je policista a straznik. Mestaci si zacinaji v tomto state delat co chteji ikdyz byly a jsou jen hlidaci majetku tak to je v jejich stanovach vzniku. Je to bezna bezpecnostni sluzba jen obce a mesta je pouzivaji k -
30.1. | 22:14 Petr
11
Náhlasit nevhodný komentář
Průšvih u Policie, proč redaktoři nenapíši Městská policie, snad je to velký rozdíl jestli měšťák nebo příslušník Policie České republiky....