Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 9. 2017
Silná slova

Raději bez evropských dotací než přijímat imigranty, hřímá prezident

Miloš Zeman, uprchlíci
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz
Ilustrační snímek

Nesmíme se hrbit, neměli bychom si nechat vyhrožovat. Těmito slovy prezident Miloš Zeman reagoval na rozhodnutí Evropského soudu, který oznámil, že přerozdělování imigrantů s pomocí kvót je v pořádku i přesto, že se systémem Česko nesouhlasí.

Zeman zkritizoval verdikt soudu při středeční návštěvě Nového Jičína. "Právě dnes jsem dostal zprávu, že Evropský soud zamítl žalobu Slovenska a Maďarska proti migračním kvótám a Evropská unie pod výhrůžkou, že nám zastaví dotace, nás bude nutit, abychom na naše území přijali v první fázi, zdůrazňuji v první fázi, několik tisíc muslimských migrantů," citoval slova hlavy státu její mluvčí Jiří Ovčáček.


Anketa

Mělo by Česko odmítat uprchlíky, i když by tím přišlo o dotace z EU?

Hlasovalo 11414 lidí.
Prezident dodal, že bychom si měli uvědomit, že kultura těchto lidí je diametrálně odlišná od té naší. Vláda navíc podle Zemana už uvolnila na přijetí uprchlíků 600 milionů korun, i když o tom prý kvůli volbám raději nemluví.


A jaké je podle hlavy státu řešení této situace? Zeman má jasno a nebojí se zajít hodně daleko.

 

"Myslím si, že se nesmíme hrbit, že bychom si neměli nechat vyhrožovat, a teď řeknu něco, co se někomu nebude líbit, že kdyby bylo nejhůř, je vždycky lépe vzdát se evropských dotací, než sem pustit migranty," nebere si Zeman servítky.

pez TN.cz
Reklama