Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.12. 2017 12:47
Sjízdnost silnic

Silnice sevřela ledovka, kamiony místy vůbec neprojedou

Zdroj: TV Nova

Silnice v Čechách i na Moravě přesně dle výstrahy meteorologů na mnoha místech pokryla v pátek ráno ledovka. Opatrní by řidiči měli být především na vedlejších silnicích a šoféři kamionů by měli věnovat velkou pozornost zvolené trase, aby neuvízli.

Podle informací policie ledovka pokrývá například silnici v Rudimově na Zlínsku nebo v Bojkovicích na Uherskohradišťsku. Zatímco osobní auta tudy projedou, pokud budou řidiči opatrní, pro náklaďáky jsou obě zmíněné silnice nesjízdné.

 

Na jiných místech navíc ledovku doplňují ještě zbytky sněhu, který padal v průběhu čtvrtka. To se týká třeba silnice číslo 189 u Klenčí pod Čerchovem na Domažlicku.

 

Mezi Vápennou a Lipovou Lázně na Jesenicku je silnice v délce pěti kilometrů dokonce uzavřená pro veškerou dopravu, v opačném směru tudy projedou jen auta do 3,5 tuny.


 

V pátek ráno se stalo už několik nehod, většina z nich byla ovšem lehčího charakteru a k újmě tak přišly především "plechy".

 

Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před ledovkou platí do dnešní deváté hodiny ráno a týká se řady krajů - Karlovarského, Plzeňského, Jihočeského, Pardubického, Královéhradeckého, Jihomoravského, Zlínského a Olomouckého kraje a také Vysočiny.

pez TN.cz
Reklama