Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 9. 2017
Odvolává se na bibli

Svět skončí už v září, tvrdí vědec! Nasvědčují tomu pohromy v USA

Konec světa
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Konec světa měl podle různých proroků, teoretiků i vědců přijít už několikrát. Konspirační teoretik, který svou hypotézu založil na výkladu evangelia i analýze egyptských pyramid, tvrdí, že Zemi zasáhne asteroid - už za pět dní! Nasvědčují tomu údajně pohromy, které za poslední měsíc postihly USA.

Pokud máte nějaké nedořešené záležitosti, měli byste si je rychle vyřídit. Podle konspiračního teoretika Davida Meada, který se považuje za "křesťanského numerologa", se totiž blíží konec světa. A přijde už 23. září! Píše o tom britský portál The Sun.

 

Zastánci této teorie se odvolávají na Evangelium podle Lukáše, konkrétně kapitolu 21, verše 25 a 26. Čísla mají odkazovat na pohromy, které v srpnu zasáhly Spojené státy americké. 21. srpna bylo zatmění Slunce, 25. udeřil hurikán Harvey a 26. se Houston ocitl pod vodou.

 

Příslušná pasáž evangelia hlásá, že "tehdy budou znamení na slunci a na měsíci a na hvězdách a na zemi úzkost národů nevědoucích kam se podít před řvaním moře a vlnobitím. Lidé budou zmírat strachem a očekáváním toho, co přijde na svět, neboť nebeské mocnosti budou otřeseny."

 

 

Nebeská znamení podle výkladu odpovídají zatmění Slunce, řvaní moře a vlnobití zase k ničivé síle hurikánu a dalších tropických bouří v oblasti. Podle Meada se 23. září zjeví mytická planeta Nibiru, která proletí kolem Země a svojí gravitační silou vyvolá velkou sopečnou aktivitu.

 

Meade založil svou hypotézu také na analýze egyptských pyramid. Právě v nich se měla poprvé Nibiru objevit - starodávní Egypťané předpověděli, že Zemi zničí vesmírný objekt. Ke katastrofě má dojít právě po zatmění Slunce a velkých povodních.

 

Jiní podporovatelé této teorie odkazují na Zjevení Janovo. "A ukázalo se znamení na nebi: Žena oděná sluncem, s měsícem pod nohama a s korunou dvanácti hvězd kolem hlavy. (...) Veliký ohnivý drak s deseti rohy a sedmi hlavami, a na každé hlavě měl královskou korunu."

 

 

Žena má údajně reprezentovat souhvězdí Panny, hvězdná koruna zase hřívu Lva. Právě 23. září bude přes konstelaci procházet Slunce, Měsíc bude "pod nohama" Panny. Ohnivý drak má odkazovat na Antikrista, který na sedm let přinese peklo na Zemi.

 

Americká vesmírná agentura NASA ale označila planetu Nibiru za naprostý nesmysl. Zároveň uvedla, že "unikátní konstelace hvězd", která má nastat 23. září, tak výjimečná není a došlo k ní už v minulosti. Astrologové si podle NASA vybírají jen to, co se jim hodí a ignorují další fakta.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Z TOHO MRAZÍ: Děsivá proroctví baby Vangy se nemilosrdně naplňují! Co čeká svět od roku 2017?

PRAVDA O KONCI SVĚTA: Numeroložka vám poví, jak to je!
Nejlepší filmy o konci světa

epa TN.cz