Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 2. 2018
zpověď právníka

Právník zadržené Terezy: Je nevinná a takto vypadá její cela

Právník zadržené Terezy v Pákistánu
Zdroj: facebook

Pákistánský právník Čaudhrí Džavád Zafar věří v Terezinu nevinu. Je přesvědčený, že o drogách ve svém kufru nevěděla. Zafar, který údajně vyhrál stovky podobných případů, popsal podmínky v její cele.

Tereza je na tom podle právníka stále dobře, co se týče podmínek, ve kterých se vyskytuje. "Snažíme se jí poskytnout maximální komfort, který je možný, vzhledem k okolnostem. Je na tom dobře, když uvážíme situaci, že je její pohyb omezen," řekl TN.cz Čaudhrí Džavád Zafar.

 

V cele je podle právníka se třemi cizinkami a přibližně 15 až 20 ženami z Pákistánu. "Od Terezy vím, že podmínky v českých věznicích jsou zcela odlišné. Nemyslím si, že má například možnost si přečíst knížku," řekl.

 

Ve středu proběhne další soud. Podle právníka se možná budou řešit nové informace z vyšetřování, které zatím nebyly zveřejněny. Především ohledně zadrženého muže, kterého pákistánská policie dopadla díky výpovědi Terezy.

 

Tereza se svým právníkem mluvila i o Tariqovi, který měl být jejím komplicem a do Pákistánu ji údajně vyslal a zařídil pro ni bydlení. Co o něm Tereza prozradila, právník nechtěl komentovat.

 

 

Čaudhrí Džavád Zafar je přesvědčen o tom, že Tereza nikdy nechtěla nic propašovat. Tento názor má díky bohatým zkušenostem s podobnými případy. Podezřelé z pašování drog zastupovala jeho firma v sedmi stech případech.

 

"Téměř v polovině z nich šlo o cizince," řekl. "Jen nedávno jsem vyhrál případ, kdy se také jednalo o pašování na letišti. Předtím jeden, do kterého byl dokonce zapleten zaměstnanec letiště," popsal svoje úspěchy právník.

 
Z Terezy měl údajně od začátku pocit, že vůbec netuší, do čeho se zapletla. To podle něj také naznačuje, že o pašování nevěděla. "Působila, že je velmi v pohodě," dodal. Žádá také všechny, aby o jeho klientce nemluvili jako o pašeračce, protože zatím nebyla její vina prokázána.

Tereza H. poslala videov zkaz rodině

ham TN.cz
Reklama