Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.4. 2017 12:22
Volby ve Francii

To bude prezident! Macron si vzal o 25 let starší učitelku, svedl ji v 17

Emmanuel Macron a Brigitte Trogneux - 1
Zdroj: Profimedia
Macron se svou minulostí netají, manželka mu stojí po boku i v prezidentské kampani

Francie bude mít nejspíš opravdu zajímavou první dámu. Emmanuel Macron, kterého odborníci ve volbách favorizují, si totiž vzal svou bývalou učitelku. Svedl ji už na střední škole a Brigitte kvůli němu opustila manžela i tři děti.

Je to příběh jako z červené knihovny. Emmanueli Macronovi, který se za dva týdny zřejmě stane francouzským prezidentem, bylo jen patnáct, když potkal svou životní lásku. Byla jí o 25 let starší učitelka z divadelního kroužku Brigitte Trogneux.

 

"Když mu bylo sedmnáct, Emmanuel mi řekl: Ať uděláš cokoliv, vezmu si tě!" svěřila se před časem Brigitte magazínu Paris Match. Románek se mezi nimi rozvinul o rok později, kdy Emmanuel hrál v divadelním představení, které Trogneux režírovala.

 

Pak se ale Macron přestěhoval z Amiens do Paříže, kde absolvoval poslední ročník střední školy. I přesto mezi nimi vztah fungoval, často si volali, podle politika strávili na telefonu celé hodiny. "Postupně překonal všechny moje zábrany, neuvěřitelným způsobem - trpělivostí," dodala Brigitte.

 

 

15

GALERIE: Emmanuel Macron a Brigitte Trogneux

Zdroj: Profimedia

Emmanuel Macron a Brigitte Trogneux - 1

Hodnocení:

 

 

Nakonec se rozhodla pro rozvod s manželem, s nímž vychovávala tři děti. Přestěhovala se za Macronem do Paříže a od té doby jsou spolu. Vzali se v roce 2007, Brigitte si ale nechala své dívčí jméno. "Nikdy nebyl teenager. Byl vyzrálý, jednali jsme na jedné úrovni," doplnila Trogneux.

 

Macron svou minulost ani kontroverzní vztah nikdy neskrýval. Ani při volbách, v nichž jde o budoucnost země a prezidentské křeslo. "Je součástí mého života, vždy v něm byla. Pokud mě zvolí, nás zvolí, bude tam - bude mít svou roli a místo," uvedl Macron při jedné zastávce v kampani.

epa TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama