Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.6. 2015 07:43
galerie tragédie v letovisku

Útok v Tunisku: Terorista postřílel turisty na pláži! 39 mrtvých

Střelba v turistickém letovisku
Zdroj: Twitter / Profimedia

Atentátník, který v pátek zaútočil na turisty na plážích před hotely ve východním Tunisku, usmrtil 39 lidí a dalších 36 zranil. Ministerstvo zahraničí ČR nemá informace o tom, že by mezi oběťmi byli čeští občané.

Střílet se podle informací portálu rt.com mělo u hotelů Bellevue a Kenz a také u luxusního pětihvězdičkového hotelu Imperial Marhaba. Podle mluvčího ministerstva vnitra přišlo o život nejméně 37 turistů, dalších nejméně 36 je raněných. Mezi oběťmi jsou Tunisané, Britové, Němci a Belgičané.

 

 

 

"Terorista se dostal do hotelových budov zadním vchodem a začal pak střílet na hosty uvnitř, a to na cizince i na Tunisany," uvedl mluvčí tuniského ministerstva vnitra. Útočníka se podařilo zabít na místě. Jde prý o tuniského studenta pocházejícího z města Kajruván, o kterém dosud policie neměla žádné záznamy.

 

Podle svědků vypadal atentátník jako turista, zbraň schovával pod slunečníkem, poté začal z kalašnikovu střílet na turisty. Z pláže prošel bazénem do hotelu Imperial a neustále pálil na všechny okolo sebe. Podle jednoho z turistů, kterého citovala britská BBC, přijeli útočníci na pláž lodí. Po druhém atentátníkovi policie pátrá.
 

16

GALERIE: Střelba v turistickém letovisku

Zdroj: Profimedia

Střelba v turistickém letovisku - 1

Hodnocení:

 

Podle úřadů měly být napadeny dva hotely. Oba se nacházejí v turistickém komplexu Port El Kantaoui 10 km od Sousse (Súsa). V oblasti se podle dostupných informací nacházejí stovky českých turistů, ministerstvo zahraničí ale nemá v tuto chvíli informace o tom, že by Češi byli mezi oběťmi.


Reportáž o teroristických útocích


 

Jste právě v Tunisku? Máte bližší informace o teroristickém útoku na pláži nebo jste dokonce byli jeho svědky? Ozvěte se nám na zprávy@nova.cz nebo volejte linku 606 09 09 09. děkujeme

 

On-line reportáž

Teroristický útok v hotelu v Tunisku

18:09

Radikálové z hnutí Islámský stát (IS) se dosud přihlásili pouze k atentátu na šíitskou mešitu v Kuvajtu. K útokům nicméně došlo jen pár dní poté, co mluvčí IS vyzval své stoupence, aby právě o ramadánu vystupňovali své akce proti křesťanům a šíitským i sunnitským muslimům, jejichž země proti islamistům bojují.

17:58

Nejméně 54 obětí si vyžádaly tři teroristické útoky, ke kterým dnes došlo v Tunisku, Kuvajtu a Francii. Zatím neexistují žádné důkazy, že by šlo o koordinované akce, jak se o tom na některých sociálních sítích začalo spekulovat.

17:45

Ministerstvo zahraničí nemá v tuto chvíli informace o tom, že by mezi oběťmi teroristického útoku v Tunisku byli Češi. Řekla to mluvčí úřadu Michaela Lagronová. Stejně se vyjádřily i české cestovní kanceláře. Útok, při němž na pláži u hotelů ve městě Súsa zahynulo nejméně 28 lidí, si podle Lagronové vyžádal oběti především mezi Francouzi a Belgičany. V letovisku je nyní kolem tisíce českých turistů, uvedly cestovní kanceláře.

 

"Slyšel jsem ránu a myslel jsem, že je to bouřka. Zjevně nebyla," řekl svědek Sky News. "Vypukla panika a všichni utíkali z pláže, která je asi 400 metrů od hotelu, zpátky.  Máme zůstat v pokojích, protože někdo nahlásil bombu."

 

Útok v Sousse
Zdroj: Google Maps

 

Jde o druhý velký teroristický útok v Tunisku v tomto roce. V březnu zemřelo 22 turistů při útoku ozbrojenců na muzeum v Tunisu. Další desítky turistů útočníci zajali a drželi je v budově. Během osvobozovací akce zemřeli dva útočníci a jeden policista.

 

 

Útok se stal jen několik desítek minut po výbuchu v továrně u francouzského Grenoblu. Tam údajný terorista způsobili výbuch a jednomu člověku zřejmě uřízl hlavu. Policie ho zadržela. Jestli spolu oba případy souvisí, zatím není jasné.

 

K třetímu dnešnímu teroristickému útoku došlo v Kuvajtu. Při útoku na šíitskou mešitu se zemřelo nejméně 25 lidí, dalších nejméně 202 osob utrpělo zranění, uvedlo kuvajtské ministerstvo vnitra. K atentátu se přihlásila radikální organizace Islámský stát.

 

Střelba v turistickém letovisku
Zdroj: Twitter

hel, ČTK TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

26.6. | 14:43 aspirinek
60
Končí srandičky, europoslanecký hajzlové.
26.6. | 21:12 vondrs bondrs
-12
hondarr6 když si ten příborák nabrousíš a naučíš se kam píchnout nebo příznout ...
12.8. | 08:12 Baltazar Fantomas
0
Náhlasit nevhodný komentář
Měli by vyvraždit hlavně TV Novu a ty kretény v Bruselu, a taky ty zmrdy z naší čr vlády a né nevinné turisty! (A hned by bylo lépe!!
27.6. | 16:14 vondrs bondrs
-2
Náhlasit nevhodný komentář
to abisme se začali učit aspoň základy sebeobrany a proty odvážnější nějakou taktyku nebo něco jako mac gyver
27.6. | 16:11 vondrs bondrs
-3
Náhlasit nevhodný komentář
lenka nováková proč sem matláš Hitlera ?
27.6. | 08:56 lenka nováková
8
Náhlasit nevhodný komentář
Hitler by to vzal pěkně zgruntu ....
27.6. | 08:54 lenka nováková
7
Náhlasit nevhodný komentář
26.6. 20:07vlado-tepes-Když se ti to nelíbí, tak se odstěhuj někam do prdele!!
27.6. | 08:15 Ton Alfonso
5
Náhlasit nevhodný komentář
lidi jsou jen ovce co lehce zapomínají,řekněte kdo by jel na dovolenou do Tunisu kde ještě nedávno v lednu nebo kdy to bylo vystříleli tam turisty,uběhlo pár měsíců a lidi zapomněli a jeli opět na dovolenou do té samé země,co k tomu dodat ,za chvíli tam opět pojedou na dovolenou po pár měsících.
27.6. | 06:12 maxfox
4
Náhlasit nevhodný komentář
Vidím město veliké,jeho sláva hvězd se dotýká.Ve školách sedí zahalené baby a vyučuje se korán.
26.6. | 22:45 allanaldik
12
Náhlasit nevhodný komentář
pak ze sem jdou jen utecenci, hovno jsou to vetsinou ISIS a my je tady budem hostit a podstrojovat at ty penize daj lidem co tady ziji a bude klid. Banda buzerantu v Bruselu.
26.6. | 22:36 mimozemstanet
4
Náhlasit nevhodný komentář
vondrs - už to nepij, mluvíš nesouvisle a z cesty
26.6. | 21:44 Anicka Krásková
-2
Náhlasit nevhodný komentář
26.6. | 14:27 johny26544, nee2, ale 3 útoky, je to skoro 11.9.2001