Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.6. 2017 10:46
týdenní předpověď

Tropické počasí v pondělí skončí. Ochladí se a přijdou i bouřky

Počasí - teplo/ zima
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Tropické počasí v pondělí skončí (ilustrační foto)

Zatímco ještě v pondělí mohou teploty atakovat tropickou třicítku, v dalších dnech dorazí do Česka studená fronta a s ní i ochlazení. Nejchladněji bude v pátek, kdy teploty mohou klesat k 19 stupňům. Během dneška hrozí kvůli vysokým teplotám riziko vzniku požárlů.

Tropické počasí si na nějakou dobu dá pauzu. Dnes ještě teploty budou stoupat i nad 30 stupňů, v úterý a ve středu se budou pohybovat už jen kolem 24 °C. V závěru týdne se mohou objevit také četnější srážky.

Reklama

 

Během dneška mohou vysoké teploty potrápit hasiče. Meteorologové vydali výstrahu před nebezpečím požárů. Ta platí od dnešních 10:30 až do odvolání, a to pro Ústeckýáa Jihomoravský kraj.

 

"Vzhledem k relativně suchému období a vyšším odpoledním teplotám se zvyšuje na některých místech Jihomoravského a Ústeckého kraje nebezpečí vzniku požárů na stupeň číslo 4 (vysoké riziko). Dnes se ve zmíněných lokalitách vyskytnou jen ojediněle přeháňky," upozorňují meteorologové.
 

Pondělí

Přes den většinou polojasno, od severozápadu přechodně až zataženo a místy přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C, na východě kolem 11 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C, na jihu až 32 °C, v 1000 m na horách kolem 19 °C, na Šumavě a v Beskydech až 23 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na čerstvý západní až severozápadní 5 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Večer bude vítr slábnout.

 

Úterý

V úterý bude jasno až polojasno, na severu a severovýchodě až oblačno. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C, na severozápadě až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C, severu a severovýchodě kolem 21 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

 

Středa

V polovině týdne bude polojasno až oblačno, na severovýchodě ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C, severu a severovýchodě kolem 21 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 5 m/s.

 

 

Čtvrtek

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, večer v Čechách přibývání oblačnosti a na západě místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C, severu a severovýchodě kolem 23 °C. Slabý jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

 

Pátek

Závěr pracovního týdne bude převážně oblačný, od západu na většině území déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C, na východě až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, na jihovýchodě až 25 °C. Mírný, během dne čerstvý severozápadní 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Na východě zpočátku slabý jihovýchodní až jižní vítr 1 až 4 m/s.

 

Výhled počasí od soboty do pondělí

O víkendu bude polojasno až oblačno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 24 °C.


Podívejte se na ranní předpověď počasí:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zrádné počasí: jak se oblékat, když je ráno zima a odpoledne horko?
Velká změna POČASÍ? Zdraví trpí! Nejvíce srdce a plíce

mom TN.cz
Reklama