Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 22. 1. 2016
Kvóty EU

Uprchlíci z Iráku míří do ČR. Lidé z Jihlavska mají strach!

Zdroj: TV Nova

Už v neděli dorazí na pražské letiště Václava Havla první skupina iráckých křesťanských uprchlíků. Jde o prvních 27 lidí, postupně jich ale do Česka přicestuje 153. Po příletu rodiny zamíří do rekreačního střediska nedaleko Jihlavy, kde budou žít několik měsíců. Někteří lidé z okolí ale mají z nových sousedů strach.

Prvních šest rodin iráckých křesťanských uprchlíků přiletí do České republiky v neděli, vzápětí se přesunou na Vysočinu. Rodiny budou dva až tři měsíce bydlet v rekreačním zařízení nedaleko Čížova u Jihlavy.

 

Budou se tam aklimatizovat na život v České republice. Jde o uprchlíky, kteří přiletí v rámci přerozdělení mezi země Evropské unie. Jde o 13 žen a dívek a 14 mužů a chlapců – zhruba polovina z nich má vysokoškolské vzdělání – jsou mezi nimi lékaři inženýři nebo učitelé.

 

Společně si budou zvykat na nový život. Po obci Čížov se budou moci volně pohybovat. Z nových sousedů mají ale někteří místní strach. "Bojíme se, aby se tu nestalo to samé, co dělali uprchlíci v Německu," řekla například TV Nova jedna obyvatelek.

 

"Stačí se podívat, co se děje ve světě. Tam je to samý mord, samý atentát. Jestli sem přijdou i takoví lidé, tak by mi strašně vadilo," říká další soused. Najdou se ale i tací, kteří se uprchlíků nebojí: "Na jednu stranu by mi to nevadilo, na druhou jo. Záleží na tom, jací to budou lidé."

 

 

Rekreační zařízení, ve kterém budou křesťanští uprchlíci bydlet, léta sloužilo třeba seniorům k letním pobytům. Jakmile se uprchlíci aklimatizují, mohou se přestěhovat například do Jihlavy, kde by měli dostat obecní byt.

 

Celkem by do Česka mělo přesídlit 37 křesťanských rodin z Iráku, což představuje dohromady 153 lidí. Ti k nám přicestují v únoru a březnu a bydlet budou po celé republice.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ODPORNÝ obchod se zoufalými lidmi! E-shop nabízí pronájem uprchlíků

Orlando Bloom mezi syrskými uprchlíky! Musíme si pomáhat, vyzývá herec
 

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

22.1. | 18:52 bard-lidu
135
Když nabízíte byty cizincům, pak předpokládám, že už májí ubytování všichni ...
22.1. | 19:41 bimbi20
-97
Pochopí někdo, že Německo není nafukovací, a že jich pár stovek musíme přijmout ...
27.1. | 07:17 Ilona Jankovska
4
Náhlasit nevhodný komentář
Pokud jsou tito lidé křesťani, pak věřím, že z nich a jejich zvyků nemusíme mít strach. Pokud , ale čeká ČR nápor muslimů-tak to bude průšvih.
25.1. | 13:53 Marie Vohrnová
13
Náhlasit nevhodný komentář
Více než polovina má vysokoškolské vzdělání? Vždyť je z uprchlíků polovina dětí, to tedy početně nevychází. Dělají z nás opět blbce?
24.1. | 16:30 koxkum
3
Náhlasit nevhodný komentář
Který hajzl tohle schválil a přidělil na to peníze? Defenestrace tady byly a v budoucnu se to bez nich neobejde.Ta banda lumpů v politice ,kteří to odsouhlasili patří do lomu.
24.1. | 15:02 Sarka Vinkler
4
Náhlasit nevhodný komentář
Tak s těmito lidmi bych tady problém neměla. Jen si tak říkám, proč takové vzdělaní lidé nechtějí zůstat doma a pomoci svým lidem, aby se jejich země dostala na vyšší úroveň. My se je tu budeme snažit asimilovat a oni přece můžou žít doma... Anebo jsem si nevšimla a v Iráku je válka?:
23.1. | 16:42 Petra Tomanova
-4
Náhlasit nevhodný komentář
A vůbec, to musí byt nějaký vyšší cíl, posr islamizace Evropy.... v USA všechny koho chytí na moři, posílají zpět, uprchlík je ten, kdo uz nějak vkročil na ...
23.1. | 16:38 Petra Tomanova
-6
Náhlasit nevhodný komentář
A nikoho nepřekvapuje, ze celou dobu se mluvilo o inteligentních, před válkou utikajicich syranech a najednou sem tahne cely pos... arabsky a africký svět? Proč Iráčané? K čemu máme hranice? To jsme se rozhodli si tady ...
23.1. | 14:07 skeptikus
10
Náhlasit nevhodný komentář
..sice budou svými zvyky jinde, ale pokud jsou opravdu křesťané, tak nám od nich aspoň nehrozí, že nás podříznou jenom proto, že pětkrát denně nemlátíme hlavou o zem..
23.1. | 13:36 Marie Vohrnová
13
Náhlasit nevhodný komentář
I jeden je moc.
23.1. | 13:34 Marie Vohrnová
19
Náhlasit nevhodný komentář
Tito "lidé" nemohou být málo nebezpeční, zrovna tak, jako žena nemůže být jen trochu těhotná.
23.1. | 12:51 jodu
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Jo učitele doktoři a inženýři to v Sýrii němneji práci? Křesťané byli už dávno s IS brutálne zabití,tyhle 'křesťané' s menem,Muhammad, Ahmed, Aly, Khabir, Chalin atd. nejsou přece křesťané