Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 22. 1. 2016
Kvóty EU

Uprchlíci z Iráku míří do ČR. Lidé z Jihlavska mají strach!

Zdroj: TV Nova

Už v neděli dorazí na pražské letiště Václava Havla první skupina iráckých křesťanských uprchlíků. Jde o prvních 27 lidí, postupně jich ale do Česka přicestuje 153. Po příletu rodiny zamíří do rekreačního střediska nedaleko Jihlavy, kde budou žít několik měsíců. Někteří lidé z okolí ale mají z nových sousedů strach.

Prvních šest rodin iráckých křesťanských uprchlíků přiletí do České republiky v neděli, vzápětí se přesunou na Vysočinu. Rodiny budou dva až tři měsíce bydlet v rekreačním zařízení nedaleko Čížova u Jihlavy.

 

Budou se tam aklimatizovat na život v České republice. Jde o uprchlíky, kteří přiletí v rámci přerozdělení mezi země Evropské unie. Jde o 13 žen a dívek a 14 mužů a chlapců – zhruba polovina z nich má vysokoškolské vzdělání – jsou mezi nimi lékaři inženýři nebo učitelé.

 

Společně si budou zvykat na nový život. Po obci Čížov se budou moci volně pohybovat. Z nových sousedů mají ale někteří místní strach. "Bojíme se, aby se tu nestalo to samé, co dělali uprchlíci v Německu," řekla například TV Nova jedna obyvatelek.

 

"Stačí se podívat, co se děje ve světě. Tam je to samý mord, samý atentát. Jestli sem přijdou i takoví lidé, tak by mi strašně vadilo," říká další soused. Najdou se ale i tací, kteří se uprchlíků nebojí: "Na jednu stranu by mi to nevadilo, na druhou jo. Záleží na tom, jací to budou lidé."

 

 

Rekreační zařízení, ve kterém budou křesťanští uprchlíci bydlet, léta sloužilo třeba seniorům k letním pobytům. Jakmile se uprchlíci aklimatizují, mohou se přestěhovat například do Jihlavy, kde by měli dostat obecní byt.

 

Celkem by do Česka mělo přesídlit 37 křesťanských rodin z Iráku, což představuje dohromady 153 lidí. Ti k nám přicestují v únoru a březnu a bydlet budou po celé republice.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ODPORNÝ obchod se zoufalými lidmi! E-shop nabízí pronájem uprchlíků

Orlando Bloom mezi syrskými uprchlíky! Musíme si pomáhat, vyzývá herec
 

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

22.1. | 18:52 bard-lidu
135
Když nabízíte byty cizincům, pak předpokládám, že už májí ubytování všichni ...
22.1. | 19:41 bimbi20
-97
Pochopí někdo, že Německo není nafukovací, a že jich pár stovek musíme přijmout ...
27.1. | 07:17 Ilona Jankovska
4
Pokud jsou tito lidé křesťani, pak věřím, že z nich a jejich zvyků nemusíme mít strach. Pokud , ale čeká ČR nápor muslimů-tak to bude průšvih.
25.1. | 13:53 Marie Vohrnová
13
Více než polovina má vysokoškolské vzdělání? Vždyť je z uprchlíků polovina dětí, to tedy početně nevychází. Dělají z nás opět blbce?
24.1. | 16:30 koxkum
3
Který hajzl tohle schválil a přidělil na to peníze? Defenestrace tady byly a v budoucnu se to bez nich neobejde.Ta banda lumpů v politice ,kteří to odsouhlasili patří do lomu.
24.1. | 15:02 Sarka Vinkler
4
Tak s těmito lidmi bych tady problém neměla. Jen si tak říkám, proč takové vzdělaní lidé nechtějí zůstat doma a pomoci svým lidem, aby se jejich země dostala na vyšší úroveň. My se je tu budeme snažit asimilovat a oni přece můžou žít doma... Anebo jsem si nevšimla a v Iráku je válka?:
23.1. | 16:42 Petra Tomanova
-4
A vůbec, to musí byt nějaký vyšší cíl, posr islamizace Evropy.... v USA všechny koho chytí na moři, posílají zpět, uprchlík je ten, kdo uz nějak vkročil na ...
23.1. | 16:38 Petra Tomanova
-6
A nikoho nepřekvapuje, ze celou dobu se mluvilo o inteligentních, před válkou utikajicich syranech a najednou sem tahne cely pos... arabsky a africký svět? Proč Iráčané? K čemu máme hranice? To jsme se rozhodli si tady ...
23.1. | 14:07 skeptikus
10
..sice budou svými zvyky jinde, ale pokud jsou opravdu křesťané, tak nám od nich aspoň nehrozí, že nás podříznou jenom proto, že pětkrát denně nemlátíme hlavou o zem..
23.1. | 13:36 Marie Vohrnová
13
I jeden je moc.
23.1. | 13:34 Marie Vohrnová
19
Tito "lidé" nemohou být málo nebezpeční, zrovna tak, jako žena nemůže být jen trochu těhotná.
23.1. | 12:51 jodu
-4
Jo učitele doktoři a inženýři to v Sýrii němneji práci? Křesťané byli už dávno s IS brutálne zabití,tyhle 'křesťané' s menem,Muhammad, Ahmed, Aly, Khabir, Chalin atd. nejsou přece křesťané