Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.6. 2017 19:41
přehled autem bez problémů

Velký dopravní speciál: Vše, co se hodí vědět o cestování po Evropě!

Cestujeme snadno
Zdroj: TN.cz
Ilustrační foto

Za několik hodin vypuknou velké letní prázdniny a Češi už jsou celí natěšení, až konečně budou moct vyrazit někam na dovolenou. Při cestě za hranice by se vám mohlo hodit několik cenných rad. Přinášíme vám velký speciál o cestování.

Kde se dají očekávat kolony? Na kolik vás vyjde cesta k moři? Co je součástí povinné výbavy v Chorvatsku či Francii a za co všechno můžete dostat pokutu? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete ve velkém přehledu o cestování za hranice České republiky. Chybět přitom nebudou ani překvapivá pravidla evropských zemí, která by vás cestou mohla překvapit. Na co si tedy dát pozor?

 

Očekávané kolony začátkem prázdnin

 

Velké letní prázdniny začínají u nás, v Polsku a na Slovensku. V Rakousku prázdniny začínají ve Vídni, Dolních Rakousích a Burgenlandsku. V Německých spolkových zemích začínají prázdniny v Hesensku, Sársku a Porýní Falcku a druhá vlna turistů pojede z Brém, Dolního Saska, Saska a Durynska. Také velká část skandinávských turistů již hojně projíždí Evropou, při cestě k moři je proto důležité počítat se zdržením. Delší kolony se dají očekávat hlavně v době konání důležitých akcí, pokud to bude proto jen trochu možné, těmto místům se raději vyhnětě:

 

Moto GP – Sachsenring

Na závody silničních motocyklů míří řada nadšenců na silniční okruh Sachsenring (nedaleko Chemnitz). Tréninky a závody se jedou od 30. června do 2. července.

Truck Grand Prix – Nürburgring

Závody tahačů se jedou první prázdninový víkend na okruhu Nürburgring. 

Cyklistická Tour po Rakousku

Na začátku prázdnin bude Rakousko hostit cyklistickou tour, která pojede z Grazu přes Vídeň až k hranicím s Německem v Horních Rakousích. Čtvrtá etapa startuje v Salzburku a následně stoupá na Grossglockner. Cíl závodu je ve Welsu. Po celé trase závodu budou uzavírány místní silnice, ale zvýšený provoz se dá očekávat i na hlavních tazích. Závod se totiž jede v místech, kudy budou mířit davy turistů směrem do Chorvatska.

Závody Formule 1 - Spielberg

O druhém červencovém víkendu se jede světový závod Formule 1 na okruhu u města Spielberg v Rakousku. Město se nachází severozápadně od jedné z hlavních tepen ve směru na jih (Graz).

 

 

Festival Electric Love – Salzburg

V Salzburgu se od 6. do 8. července koná velký hudební festival Electric Love.

Ironman Austria – Klagenfurt

V neděli 2. července se koná slavný Rakouský Ironman kolem jezera v Klagenfurtu. Uzavírány tu budou místní komunikace.

Summit G20 – Hamburg

Summit dvaceti nejvyspělejších států se bude od 6. do 7. července konat v Hamburgu. Ve městě již nyní panují přísná bezpečnostní opatření a během summitu se ještě zpřísní. Očekává se i množství demonstrací.

Nové dopravní omezení v Rakousku

Od pondělí 10. července do neděle 3. září bude v Rakousku na dálnici A23 před Vídní probíhat komplexní oprava dvou tunelů (Stadlau a Hirschstetten) a vozovky mezi exity Stadlau a Hirschstetten. V každém směru tam bude průjezdný jen jeden jízdní pruh a Asfinag, což je tamní správce komunikací, doporučuje místo objíždět sjetím z dálnice A5 na rychlostní silnici S1 a dále pak pokračovat po dálnici A22, která vede od Znojma. Jedná se totiž o hlavní trasu z Mikulova na Vídeň.

 

Jakou nejvyšší povolenou rychlostí můžete po Evropě jezdit, se dočtete na další stránce

 

mom/ lud TN.cz