Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 12. 2017
Schůzky s ministry

Zeman se sejde s dalšími nováčky ve vládě. Do Lán míří poslední tři

Miloš Zeman
Zdroj: Profimedia
Prezident Zeman se sejde s posledními třemi kandidáty na ministry (archivní foto)

Prezident Miloš Zeman se na zámku v Lánech setká s posledními třemi kandidáty na ministry. Se šesti vládními nováčky už se sešel minulý týden a zbylých pět přijímat nebude, protože je zná z dosavadního kabinetu.

Do lánského zámku zamíří na schůzku s prezidentem Zemanem kandidát na ministra kultury Ilja Šmíd, školství Robert Plaga a zemědělství Jiří Milek. První schůzka je plánována na 13:00, poslední na 16:00.

 

Zeman se už ve čtvrtek a v pátek setkal s adeptkami na ministryně Klárou Dostálovou (místní rozvoj), Alenou Schillerovou (finance) a Jaroslavou Němcovou (práce a sociální věci). Následovali kandidáti na ministra vnitra Lubomír Metnar, zdravotnictví Adam Vojtěch a průmyslu Tomáš Hüner.

 

 

Prezident se chtěl setkat pouze s vládními nováčky. Se současnými ministry, kteří ve vládě zůstanou, se nesejde. Zeman to zdůvodnil záměřem se s nováčky seznámit a prodiskutovat jejich priority ve funkci.

 

Minulý týden jmenoval Zeman Andreje Babiše premiérem, jeho menšinovou vládu by měl jmenovat ve středu. Babiš chce hned uvést ministry do úřadu a svolat první jednání vlády.

epa TN.cz
Reklama