Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.6. 2017 20:15
změny ve školství

Ministryně Valachová končí. Setkala se se Zemanem

Zdroj: TV Nova

Kateřina Valachová oficiálně skončila ve funkci ministryně školství, ve které byla dva roky. Přestože se její konec prodlužoval váháním prezidenta Miloše Zemana, Valachová na své demisií trvala a od středy jí nahradí její dosavadní náměstek Jiří Štěch.

Dnes dvě hodiny po poledni se Kateřina Valachová setkala s prezidentem Milošem Zemanem. Ten její demisi po více než měsíci konečně přijal.

 

Kateřina Valachová se rozhodla odejít z ministerského křesla po aférách s dotacemi pro sport - a to 9. května. Její demisi ale prezident hned nepřijal a dal jí čas na rozmyšlenou, zda nebude chtít ve funkci zůstat do konce volebního období.

 

 

Valachová ale svůj odchod oddálila kvůli kariérnímu řádu, který na konci května neprošel sněmovnou. Kariérní řád se má ale projednávat ve Sněmovně až příští týden, což je podle Valachové už pozdě.

 

V ministerském křesle tak Valachová nyní skončila, v následujících dnech bude jmenován nový ministr, a to její dosavadní náměstek Stanislav Štech.


Kateřina Valachová po setkání s prezidentem Milošem Zemanem

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

19.6. | 18:21 overal
11
Konečně končí nejhorší ministryně školství v historii školsví, která prosadila ...
19.6. | 17:47 Benito Juarez
-3
Když si člověk uvědomí,jakou minulost má Zeman a jeho grupa na Hradě, tak ani ...
20.6. | 23:24 reypal
0
Náhlasit nevhodný komentář
Mimochodem,neni ten "náměstek" nemocný? Je snad případ pro Chocholouška?
20.6. | 09:08 reypal
0
Náhlasit nevhodný komentář
A už máme po ministryni a máme jenom valašku.
19.6. | 18:21 overal
11
Náhlasit nevhodný komentář
Konečně končí nejhorší ministryně školství v historii školsví, která prosadila nejhorší zprznění školství od jeho vniku nazývané inkluze a neb jak vnucením jednoho pitomého dítěte do třídy normálních dětí vyrobíte celou třídu pitomců a zbytečně zaměstnáte na jedno hloupé dítě jednoho člověka!
19.6. | 17:47 Benito Juarez
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Když si člověk uvědomí,jakou minulost má Zeman a jeho grupa na Hradě, tak ani nelze být překvapen, že mu ta kauza kolem Valachové nevadila.
19.6. | 16:55 tenistka 175 tenistka175
9
Náhlasit nevhodný komentář
Můžeme i spekulovat, že netušila víc, než že její kámoška má románek s Peltou a myslela že v konspiračním bytečku jen sexují!?Jak podivně a kompromisně to proti "konkrétním důvodům" na vyhození Babiše působí, si každý přebere. Mne paní Valachová nezajímá, ale sestříhaný odposlech s Peltou ...
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme