Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 3. 2014
Léčivý zlatý mok

NOVÁ FAKTA: Pivo je všelék! 10 věcí, na které pomáhá

Pivo
Zdroj: isifa.com
ilustrační foto

Nenechte se odradit od pití piva. Vědci zjistili, jaké blahodárné účinky má na lidský organismus. Snižuje kupříkladu riziko rakoviny i mrtvice. Přečtěte si, co všechno pivo léčí.

Podle nejnovější studie je pivo dokonce zdravější než červené víno, uvedl portál topky.sk. Samozřejmě ale záleží na vypitém množství, protože nic se nemá přehánět. Pokud chcete z léčivých účinků piva vytěžit maximum, ideální jsou jedna až dvě sklenice denně, jinak dosáhnete spíše opačného efektu. A co všechno Čechy milovaný zlatý mok umí?
 

1. Snižuje riziko rakoviny
 

Pivo obsahuje velké množství antioxidantů, přičemž kupříkladu jedna portugalská studie zjistila, že pokud se v pivě marinuje maso, ztratí tak až 70 procent karcinogenních látek. V pivu obsažené flavonoidy, zejména hopein, také likvidují volné radikály, které jsou významným faktorem vzniku nádorů.
 

2. Brání infarktu
 

Podle nejnovějšího výzkumu italské Fondazion di Riecerca Cura, který přezkoumal 16 různých mezinárodních studií, měli lidé pijící půllitr piva denně o 31 procent nižší riziko srdečního onemocnění. Pivo mimo jiné zvyšuje hladinu "hodného“ cholesterolu HDL a obsahuje flavonoidy a vitamíny skupiny B, které chrání před aterosklerózou a působí preventivně proti infarktu.
 

3. Zdravější ledviny
 

Chmel obsažený v pivě napomáhá k tomu, aby se v ledvinách neusazoval vápník a až o 40 procent tak snižuje riziko vzniku ledvinových kamenů. Samozřejmě také napomáhá dostatečné hydrataci organismu a celkově podporuje správné fungování ledvin.

 

 

4. Silnější kosti
 

Pivo obsahuje velké množství křemíku a studie zjistila, že starší lidé, kteří pijí dvě sklenice piva denně (ne však víc), mají hustší kosti a méně trpí zlomeninami. Nejvíc křemíku je ve světlém pivu a brání osteoporóze.
 

5. Podporuje zdraví mozku a je prevencí proti mrtvici
 

Podle výzkumů lidé konzumující pivo ve stáří až o pětinu méně často trpí duševními chorobami. Pivo také brání vzniku krevních sraženin a působí tak preventivně proti vzniku cévní mozkové příhody. Riziko mrtvice mírné pití piva snižuje až o 20 procent.

6. Snižuje riziko cukrovky
 

Harvardská studie z roku 2011 zkoumala 38 tisíc lidí středního věku a zjistila, že ti, kteří pili dvě sklenice piva denně, měli o 25 procent nižší riziko vzniku cukrovky 2. typu. Díky chromu a vláknině pivo omezuje takzvanou inzulínovou rezistenci, která nemoc způsobuje.
 

7. Snižuje krevní tlak
 

U mírných pivařů výzkumy zjistily, že mají podstatně snížené riziko rozvoje vysokého krevního tlaku, který je příčinou řady chorob včetně srdečního infarktu.

 

8. Zlepšuje fungování trávicího traktu
 

Pivo blahodárně působí na činnost zažívacího traktu, zejména díky obsaženému oxidu uhličitému a hořkým látkám chmele, které napomáhají k prokrvení sliznic, stimulují tvorbu slin, žluči a trávicích šťáv. Působí preventivně proti vzniku žlučových kamenů.
 

9. Zlepšuje pleť
 

Vitamíny, zejména skupiny B, a také kyseliny obsažené v pivu podporují metabolismus a regeneraci kůže. Pivo tak napomáhá vzniku kožního pigmentu a zkvalitňuje pleť.
 

10. Prodlužuje život
 

Americká metaanalýza 50 studií o pití piva zjistila, že mírní konzumenti zlatého moku žijí déle.
 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Na ex podle sexy prezidentské dcery: Takto klopí pivo Kate Zemanová

Lepší než všechny léky světa: TOP 10 věcí, kterými pivo pomáhá našemu zdraví

hel TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

28.3. | 07:11 Jaroslav Vykydal
20
miwiku, vybral si ty nejhorší piva co máme v ČR, to jsou euro patoky a kde jsi ...
27.3. | 21:25 milena witzková
-31
zapoměli dodat,že se toto týká hlavně piva 12%piva Plzně a Gambáče! Ostatní ...
2.3. | 09:00 oximoron-1990
0
Náhlasit nevhodný komentář
Myslím, že tato píseň o chmelovém nápoji hovoří o všem!!!!! Mám pivo mooooooooooooooooooooooooooc rád!!!!!!!!!!!! http://www.youtube.com/watch?v=...
2.3. | 08:37 Dana
2
Náhlasit nevhodný komentář
Pivo dělá krásná těla
1.3. | 21:44 Anicka Krásková
9
Náhlasit nevhodný komentář
Pivo neškodí a chutná, je i zdravé, levnější a kvalitnější ne doplňky stravy z lékárny, stará pravda, POINTA je v množství, po 15 pivech nejste zdraví, ale namazaní :)
1.3. | 21:27 kundopal
-4
Náhlasit nevhodný komentář
ja myslel ze jses na karnevalu ty mamrrde z lyonske stoky.:)))
1.3. | 20:27 novus
3
Náhlasit nevhodný komentář
Kundopale--z ceho jsi zcvoknul ty? Jiste ne z piva...
1.3. | 20:16 kundopal
-17
Náhlasit nevhodný komentář
to snad neni pravda...Nova jsou zmrddi zasrani zkurvysyni....to je snad na zalobu...namlouvaj luze,ze je Alkohol zdravy...to snad ani nemuze byt mozne...obozaci vychlastani,co tam mluvili...boze...tohle je televize????to byl prispevek o sracu a zmrddu pro curraky... cesko je na prvnich mistech v ...
1.3. | 20:08 novus
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Pivo je jako haizlpapir..Kdyz je ho treba,musi to bejt ihned..
1.3. | 19:58 dutky
3
Náhlasit nevhodný komentář
Radegast život je hořký bohu dík
29.3. | 12:34 tomáš fuk
-1
Náhlasit nevhodný komentář
konečně pravda :-)) ale pijte jen siná piva nepasterizovaná např bernard, pivo hořké chuti ne branik kam se přidává sirup a podobné smradlavé patoky bez chuti
29.3. | 12:32 tomáš fuk
0
Náhlasit nevhodný komentář
konečně pravda :-))