Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.12. 2014 16:46
Průlom?

REVOLUČNÍ OBJEV: Obezitu porazíme pilulkou, hlásí vědci

Obezita Ilustrační foto
Zdroj: isifa.com

Tohle zní snad až moc dobře na to, aby to byla pravda. Ale vědecký tým ze slovutného Harvardu se kasá, že objevil zázračnou látku, která dokáže ukončit epidemii obezity v západních zemích.

Vědci z Harvardu tvrdí, že tato látka je prvním krokem k zázračné pilulce, která sama o sobě dokáže zatočit s obezitou a při hubnutí prostě nahradí běžecké pásy a další "mučící" nástroje.


Objevená látka pracuje tak, že přeměňuje "špatné" bílé tukové buňky na dobré hnědé barvy. Zatímco bílé buňky fungují tak, že přebytečnou energii z jídla ukládají na "sádlo" a člověk tak tloustne, hnědé buňky naopak přebytečnou energii spalují.


Pokud se pilulku opravdu podaří vyrobit, může to obézním lidem a lidem s nadváhou v podstatě bez námahy shazovat přebytečná kila. Tím se výrazně snižují rizika onemocnění cukrovkou nebo rakovinou.


To by pochopitelně nejen zlepšilo zdraví populace, ale ušetřilo obrovské sumy ve zdravotnictví, které musí "rozežranost" lidí draze léčit a choroby diagnostikovat a hasit.


"Ohromilo nás především to, že účinek těchto nových molekul se zdá být trvalý. Zatímco některé jiné látky přemění tukové buňky jen dočasně, tady to vypadá na jednosměrný proces," popsal profesor z Harvardu Chad Cowan.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Exkluzivní GALERIE: Nejtlustší muž Austrálie zhubl 206 kilo

Zpěvačka Debbi se změnila k nepoznání: Kdo je ta tlustá paní?

pez TN.cz

Diskuze

10.12. | 19:19 allanaldik
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Vecer vemete piluli a rano mate o 30 kg, min??? tak to urcite ne. Vedel bych taky reseni, odrezat ty tucne převisy na tele a je to skoro zadarmo.
9.12. | 22:50 kacabalib
6
Náhlasit nevhodný komentář
Tak co ???!!! Kdyby se to povedlo.... Tak se lidi budou cpát špekem, řízkama, přežírat se čokolády atd. a budou umírat na něco jiného. Např. infarkt, rakovinu střev atd.. Neříkám, že by to nebylo dobré pro lidi nemocné štítnou žlázou atd., ale pro lidi, co se přežírají to žádná výhra podle mě není.
9.12. | 20:13 Míša Musilová
4
Náhlasit nevhodný komentář
No konečně něco pořádného!! :) Teda lidi, kdyby se to povedlo ... :O
9.12. | 16:24 Zdenka Drábková
23
Náhlasit nevhodný komentář
No tedy, to by byla bomba, všichni budeme hubení a chudí, a vynálezce bude miliardář.............