Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.8. 2014 11:19
video Stokilový macek

VÁLKA rybářů o obřího sumce: Zabít nebo pustit? ANKETA

Obří sumec
Zdroj: TV Nova
Témata:

Po odvysílání reportáže v nedělních Televizních novinách o chycení dvou a půl metrového sumce Radoslavem Indrou, se na sociálních sítích rozpoutala vášnivá diskuze mezi rybáři. Pustit nebo zabít a sníst takovýto úlovek. Co si o tom myslíte vy, hlasujte v anketě?

Anketa

Co byste udělali s obřím sumcem?

Hlasovalo 2240 lidí.
Patří tato ryba do vody nebo na talíř? Mezi rybáři se rozjela obří diskuze. Může za to kapitální úlovek Radoslava Indry, který chytil obřího dvou a půl metrového a stokilogramového sumce. Jedna část byla pro to, aby takovéto úlovky byly puštěny zpět do vody, druhá tvrdí, že jde jen o škodnou a rozhodně by se do rybníka neměla vracet.
 

"Taková ryba si zaslouží život, aby měl možnost ji chytit i jiný rybář," objevilo se v diskuzi. "Proč ho potom nepustili? Mohl si ho změřit, měl to zdokumentované. Není rybář jako rybář," přidal se Jiří.
 

Jsou ale i rybáři, kteří by rybu zabili a naporcovali. "Nepouštěl bych ho. Takový sumec je škodná. Kdyby to byl nějaký větší kapr nebo něco podobně, neváhal bych, ale tohoto sumce bych rozhodně zpátky nepouštěl," uvedl vášnivý rybář Radek ze severní Moravy.
 


Dvou a půl metrový sumec ale už zase brázdí rybník, kde ho Radoslav Indra chytil. Nyní se s touto trofejí tak může pochlubit i další rybář. "Ani řízky, ani karbanátky nejsou a ani nebudou. Ten krásný sumec by si to nezasloužil a já vím a máte pravdu, že by byl moc tučný na jídlo. Teď je ve vodě a doufám, že i dalším rybářům bude dělat radost jako trofejní úlovek," bránila se v diskuzi Andrea Indrová, manželka úspěšného rybáře.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova o tom, jak Radoslav Indra s obřím sumcem:
 


 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Rybář se pochlubil novým rybím druhem. Už jste viděli průhlednou rybu?

Hit internetu: Rybáři dali svému úlovku cigaretu. A ryba kouří a kouří...

TN.cz / hmr
Reklama