Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

přehřátí organismu

Rady záchranářů: Vedro útočí. Kdy hrozí úpal a kdy úžeh

Velká část lidí se těší na teplo a sluníčko, nicméně s letním počasím přichází nebezpečí úžehu a úpalu, lidé si je často pletou a není divu, protože jedno onemocnění má s druhým mnohé společné a často se vzájemně provází, obojí totiž vzniká při přehřátí organismu.

může končit smrtí

Úřady varují před vážnou nemocí! Nakazí vás i nedopečená klobása

Před nebezpečnou hepatitidou typu E varuje Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA). Dle nejnovější zprávy úřadu je nejčastější příčinou onemocnění konzumace syrového nebo nedopečeného vepřového masa.

Smutný příběh

Máma myslela, že Dan potřebuje brýle. Lékaři jí řekli šokující zprávu

Zdrcující zprávu řekli lékaři mladé britské mamince. Když si myslela, že její syn potřebuje brýle, odvedla ho k očnímu lékaři. Ten chlapce poslal na magnetickou rezonanci. V nemocnici pětiletému Danielovi diagnostikovali vzácný nádor mozku, který je bohužel neléčitelný.

Prásk.tv píše:

Anna K - 8
čtěte o tématu nemoc na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sucho zabíjí moravské okurky!

Bude letošní „okurková sezona“ bez okurek? Pojďte si s námi o ně zasoutěžit

Divoké prase
Aktualizováno 14.7. 2017 13:48
Kde se vzal?

Africký prasečí mor děsí Česko. Někdo ho mohl rozšířit schválně!

V okolí Zlína už řadu dní jako černá ruka řádí africký mor prasat. Zákeřná nemoc kosí zatím divoká prasata, veterináři se všemi silami snaží zamezit tomu, aby se mor dostal do vepřínů. Jak se ale smrtící nemoc do ČR vlastně dostala?

Nebezpečné spalničky
Aktualizováno 13.7. 2017 17:03
chraňte se

Vypukla epidemie spalniček, zabíjí desítky lidí v Evropě! PŘÍZNAKY

Světová zdravotnická organizace (WHO) varuje před šířícími se spalničkami, které za jediný rok v Evropě zabily nejméně 35 lidí. Nejvíc případů hlásí Rumunsko, poslední obětí je šestiletý chlapec.

náhlé úmrtí

Dívka najednou přestala dýchat! Za její smrt mohla i antikoncepce

Dvacetiletá Abbey měla celý život před sebou, vše se ale jednoho dne šeredně pokazilo. K lékaři přišla s bolestí na hrudi, o pár dní později byla mrtvá. Částečně za to mohla antikoncepce.

používání klimatizací

Ambulance plní nemocní, na vině jsou klimatizace a výkyvy teplot

Ordinace lékařů jsou i teď přes léto plné nemocných a na vině jsou prý teplotní výkyvy a používání klimatizací doma i v autech. Podle odborníků zažívá v klimatizovaném prostředí naše tělo teplotní šok a ten špatně snášejí sliznice a pak jsou mnohem náchylnější k různým infekcím.

Boj malého Charlieho
Aktualizováno 6.7. 2017 11:20
Milován tisíci

Malého Charlieho chtějí odpojit od přístrojů. Bojuje za něj i Trump

Situace malého Charlieho, který trpí nevyléčitelným syndromem mitochondriálního vyčerpání, se dotkla lidí po celém světě. Britské soudy povolily jeho odpojení od přístrojů. Rodiče se však nevzdali a stále věří v jeho záchranu. Získali tak podporu tisíců lidí a nyní dokonce i amerického prezidenta Donalda Trumpa a papeže Františka.

Klíště
Aktualizováno 5.7. 2017 22:32
klíšťová encefalitida

Klíšťata se nezadržitelně šíří do Evropy, nejhorší situace je u nás!

Evropou se šíří klíšťata nakažená encefalitidou, tento hmyz už je i v zemích, kde se dříve nevyskytoval. Nejhorší situace je ale bohužel v Česku. Podle nejnovějších údajů zůstáváme co do počtu nakažených encefalitidou první v Evropě. Letos už u nás lékaři nahlásili 77 těžších průběhů nemoci. Skoro tři čtvrtiny nakažených jsou z června.

olmert
Aktualizováno 2.7. 2017 09:24
seděl za korupci

Izraelský expremiér Olmert byl předčasně propuštěn z vězení

Izraelské úřady propustily bývalého premiéra Ehuda Olmerta předčasně z vězení. Vloni v únoru poslal soud na 27 měsíců do vězení. Kvůli jeho špatnému zdravotnímu stavu ho ale dozorci pustili ven dříve.