Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lauren Wasser
včera 13:23
vážné problémy

Modelce amputovali nohu kvůli tamponu! Nyní přišla i o druhou

Devětadvacetiletá modelka Lauren Wasserová utrpěla po použití tamponu syndrom toxického šoku. Kvůli závažné infekci museli mladé ženě amputovat nohu. Nyní však přišla i o druhou.

Nemoc
17.01.
vzestup onemocnění

Nemocných s chřipkou přibývá! Lékaři řekli, kdy vypukne epidemie

Do Česka se blíží chřipková epidemie. Počet nakažených se od poloviny ledna rapidně zvyšuje. Hygienici očekávají, že nemocných bude dál přibývat. Epidemie podle nich zřejmě vypukne v druhé polovině ledna či na jeho konci.

Bethany Walker - 5
13.01.
strach v Británii

Krásnou Bethany zabila chřipka. Smrtící virus má už 93 obětí

Velkou Británii v posledních týdnech děsí smrtící typ chřipky. Na svědomí má život už bezmála sta lidí, další stovky nakažených skončily v nemocnici.

Prásk.tv píše:

Robinsonův ostrov - Soutěžící Blanka
čtěte o tématu nemoc na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Andrej Babiš a Monika Babišová
aktualizováno 12.01.
Zdravotní problémy

Monika Babišová je v nemocnici! "Ani nebude volit," řekl premiér

Monika Babišová je v nemocnici! Premiér Andrej Babiš to oznámil novinářům poté, co odevzdal svůj hlas v prezidentských volbách. Na dotaz, proč ho manželka nedoprovodila, odpověděl, že má zdravotní problémy.

Očkování
09.01.
novinky v roce 2018

Očkování dětí se zásadně mění! Některé vakcíny nebudou povinné

Povinná očkování dětí se v tomto roce mění. U některých vakcín se snižuje počet dávek, u pneumokokových nákaz už nebude očkování povinné. Vyplývá to z novely vyhlášky o očkování proti infekčním nemocem.

Cukrovka, diabetes
06.01.
zdravotní problémy

Diabetiků rychle přibývá! Většina lidí ani nepozná, že má cukrovku

Skoro 900 tisíc lidí trpí v České republice cukrovkou. A diabetiků velice rychle přibývá. Další stovky tisíc lidí trpí předstupněm cukrovky druhého typu, která často souvisí s nezdravým životním stylem. Většina z takto ohrožených lidí o tom vůbec neví.

Plačící dítě
06.01.
velká tragédie

Rodina z Česka jela na Slovensko. Dítě tam zabila smrtící infekce

Dvouměsíční holčička zemřela na závažné onemocnění. Dítě s rodiči žije v Čechách, před Vánoci ale rodina navštívila Slovensko, ze kterého se domů živé nevrátilo.

Žena trpící vzácnou formou rakoviny úst
aktualizováno 04.01.
smrtelná choroba

Ženu poslali domů s alergií. Chybná diagnóza jí zničila tvář!

Angličance Jannine McHaffieové nadělil osud během jejího krátkého života kopu bolesti a utrpení. Mladá maminka trpí nevyléčitelnou formou rakoviny, o které si zpočátku myslela, že je to jen běžná alergie. Právě s touto chybnou diagnózou ji poslali lékaři domů.

Žloutenka
aktualizováno 04.01.
přísná opatření

Ve škole v Karviné řádí žloutenka. Stovky dětí musejí přeočkovat

V jedné karvinské škole se objevila žloutenka. Nákazou onemocněly tři dívky z rodiny ze Slovenska. Aby se nemoc nešířila dál, škola je teď v karanténě a platí tam zvýšená hygienická opatření.

Dobrý anděl - Teodorka
aktualizováno 03.01.
příběhy rodin

Dobrý anděl pomáhá nemocným lidem! Tisíce dárců přispěly

Televize Nova letos už popáté pomáhala těm, kteří to potřebují nejvíce – nemocným dětem, ale i jejich rodičům. Tradičně jsme vám během dvou měsíců přinášeli příběhy rodin, kterým finančně přispívá nadace Dobrý anděl. Díky vám - divákům televize Nova, kteří jste se stali dárci, bojují rodiny s těžkým osudem o něco snadněji.