Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pozor na komáry

Smrtelnou horečkou dengue se nakazíte i v Evropě! Jak se chránit

Vyrážka, migréna a bolest taková, až vám připadá, že se lámou kosti. Takové příznaky má horečka dengue, kterou se už dávno nenakazíte jen v tropech. Komáři, kteří ji přenáší, jsou i v Itálii nebo Chorvatsku. Existuje přitom jednoduchá ochrana.

Vyšetření
Aktualizováno Včera 11:45
zdraví není zadarmo

Nejdražší pacient v Česku stál loni 35 milionů! S čím nejvíc marodíme

Nejdražším pacientem VZP byl v loňském roce jednačtyřicetiletý muž z jižní Moravy. Za klienta, který trpí hemofilií, zaplatila přes 35 milionů korun. Celkové výdaje na zdravotní péči v Česku ale v posledních letech klesají.

Naléhavé pátrání

Otec přestal synka (1) vodit k lékaři, dítě může bez léků zemřít!

Pražští policisté pátrají po otci s ani ne dvouletým synem. Hošík je velmi vážně nemocný, otec s ním ovšem už několik měsíců nepřišel k lékaři. Chlapec je proto v ohrožení života.

Prásk.tv píše:

Rachel Fee - 1
čtěte o tématu nemoc na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

tragédie u mlékojed

Tereza skočila pod vlak a máma viní školu. Tam řekli, jak to bylo

Osmnáctiletá Tereza skočila pod vlak u obce Mlékojedy. Dívka trpěla nevyléčitelnou nemocí, kvůli které byla už téměř slepá. Matka tvrdí, že se někteří lidé chovali k její dceři špatně. Věří, že pochybili i zaměstnanci gymnázia, které Tereza studovala. Škola se nyní k tragické situaci vyjádřila.

rodiče pozor

Dívenka po klíštěti ochrnula! Matka natočila srdcervoucí video

Matka sdílela děsivé video, na kterém se její dcera nemůže postavit na nohy. Až lékař našel ve vlasech ukryté klíště, kvůli kterému holčička dočasně ochrnula na část těla.

Spalničky Ilustrační snímek
Aktualizováno 21.5. 2017 21:12
Epidemie

Českem se šíří spalničky, velkou část pacientů tvoří kojenci!

V České republice se ve velkém šíří spalničky a podle expertů bychom tuto nemoc neměli podceňovat. Ke konci dubna bylo jen na Ostravsku hlášeno téměř 70 případů. Dvě třetiny nakažených jsou ještě neočkované děti mladší 15 měsíců.

smrt v mlékojedech

Tereza (18) skočila pod vlak, matka řekla proč! Nikdo jí nechtěl pomoci

Osmnáctiletá dívka spáchala ve středu sebevraždu skokem pod vlak u obce Mlékojedy. Tereza trpěla nevyléčitelnou nemocí, kvůli které postupně ztrácela zrak. Podle rodiny se její psychický stav zhoršil kvůli událostem z posledních týdnů. Matka Vlaďka své dceři chtěla pomoci, ale měla omezené možnosti. Studentka už byla totiž dospělá.

Muž na lavičce
Aktualizováno 16.5. 2017 13:36
jak ji poznat

ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA: Nemáte ji? Sledujte tyto příznaky!

Roztroušená skleróza je těžké onemocnění nervové soustavy - mozku a míchy. Příčina propuknutí nemoci je neznámá a zrovna tak na ni neexistuje žádný lék. Včasné odhalení ale pomáhá mírnit její dopady. Zjistěte, jestli se onemocnění náhodou netýká i vás.

Doktorka studuje rentgen plic - ilustrační foto
Aktualizováno 13.5. 2017 22:35
Nakažlivá nemoc

V liberecké firmě se objevila tuberkulóza. Zaměstnanci se bojí

V liberecké pobočce japonského nadnárodního výrobce autoklimatizací se u jednoho ze zaměstnanců objevila otevřená tuberkulóza. Muž na lince pracoval několik týdnů. Zaměstnanci firmy se bojí o zdraví.

Jak chránit zvíře proti parazitům
Aktualizováno 12.5. 2017 20:22
VIDEO

Aktivita klíšťat je extrémní. Takhle zjišťují, jestli jsou nakažená

Aktivita klíšťat je v těchto dnech na nejvyšším stupni a ti, co je testují mají spoustu práce. Lidé začínají posílat žádosti o testování klíšťat, která našli přisátá na těle. Chtějí zjistit, zda nebylo klíště nakažené některou ze závažných nemocí, které mohou na člověka přenést.