Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vši
aktualizováno včera 22:41
nejpoužívanější postupy

Zima je ráj pro vši, lidé proti nim zkouší i babské rady

Zimní měsíce jsou doslova rájem pro parazita, který je noční můrou snad každého rodiče. Je to veš dětská. Čepice a šály totiž napomáhají jejich přenosu mezi dětmi. Existuje řada přípravků pro jejich odstranění, jenže ty nejúčinnější jsou už řadu let zakázané. Lidé proto zkouší i babské rady.

Nemocná žena
aktualizováno 22.01.
zrušení karenční doby

Je to definitivní! Peníze budeme dostávat i za první dny nemoci

Lidem budou znovu propláceny i první tři dny nemoci. Novelu zákoníku práce dnes schválili poslanci, přehlasovali veto Senátu, který koncem loňského roku zákon poslancům vrátil. Novinka by měla začít platit od července. Teď už jen zbývá, aby zákon podepsal prezident.

Chřipka
aktualizováno 22.01.
oslabení imunity

Epidemie chřipky má v ČR sedm obětí! Nehrozí vám? PŘÍZNAKY

Česko se potýká s nárůstem počtu nemocných chřipkovým virem. Podle Státního zdravotního ústavu se jedná o začínající epidemii, která si už vyžádala sedm lidských životů. Chřipka se může ze začátku projevovat jen jako nachlazení, takže ji lidé často podcení a poté je už pozdě. Nejčastějšími příznaky chřipky jsou především vysoké teploty, bolesti kloubů nebo kašel.

Prásk.tv píše:

Jaroslav Svěcený - 1
čtěte o tématu nemoc na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Chřipka
aktualizováno 21.01.
státní zdravotní ústav

Epidemie chřipky v Česku má první oběti, zemřelo už sedm lidí

V Česku narostl počet nemocných chřipkovým virem, situaci lze podle Státního zdravotního ústavu hodnotit jako nastupující epidemii. Od začátku epidemické sezóny muselo být hospitalizováno 39 těžkých případů, sedm lidí infekci podlehlo.

Dobrý anděl
20.01.
Nadace Dobrý anděl

Pomáháme už 6 let! Na podzim přibylo 8 tisíc Dobrých andělů

Televize Nova už šest let pomáhá nemocným dětem a jejich rodičům. Nadace Dobrý anděl finančně pomáhá i osmi rodinám, jejichž příběhy jsme vám představili během uplynulých dvou měsíců. A i díky divákům televize Nova a jejich peněžním darům se rodinám s těžkým osudem bojuje o trochu lehčeji.

Zvýšený výskyt spalniček
20.01.
epidemie

Spalničky dál trápí Česko! Počet nakažených prudce stoupá

Počet případů spalniček v Česku dál prudce roste. Nejvíc nemocných hlásí momentálně Praha. Ale například v Moravskoslezském kraji se od začátku ledna nakazilo tolik lidí, co loni za celý rok. Počet nakažených podle lékařů stoupá hlavně i proto, že se stále méně lidí nechává očkovat.

Otec a synové
aktualizováno 06.01.
zákeřná nemoc

"Jste neplodný," uslyšel otec tří synů. Teď se s jejich matkou soudí

Richard Mason po celý život ani jedinkrát nezapochyboval, že by nebyl otec svých tří synů. Až do dne, kdy mu byla diagnostikována cystická fibróza, dědičné onemocnění způsobené mutací genu. Až 98 % mužů trpících touto vrozenou nemocí bývá neplodných. Nyní chce po své, teď úž bývalé manželce 250 000 liber za to, že jej několik dlouhých let nemilosrdně oklamávala.

Nemocnice - ilustrační foto
aktualizováno 04.01.
Smrtící nákaza

Lékaři ve Švédsku se báli eboly u pacienta. Testy ji vyvrátily

V nemocnici ve švédském městě Uppsala ležel v karanténě pacient s podezřením na nákazu ebolou. Výsledky testů nicméně prokázaly, že mladý muž smrtící virus nemá. Podle lékařů se jeho zdravotní stav zlepšil už během dne.

Léky
04.01.
nebezpečné kombinace

Pozor na to, čím zapíjíte léky. Ohrozit vás může mléko i džus!

Doba viróz a nejrůznějších nemocí je tady a takřka každý v takovém případě sahá po lécích, aby ulevil té největší bolesti. Věděli jste ale, že i to, čím lék zapíjíte, může ovlivnit to, jak funguje? Některé nápoje jsou podle lékařů dokonce nebezpečné.

Dítě s rakovinou
20.12.
Nečekané vyléčení

Malý zázrak! Agresívní nádor v mozku dívky (11) záhadně zmizel

Rodiče jedenáctileté Američanky dostali od lékařů špatnou zprávu. Ti u jejich dcery nalezli vzácný a agresivní nádor v mozku. Ten však po několika měsících nečekaně zcela zmizel.