Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Spalničky
Aktualizováno Dnes 13:40
roste počet nemocných

Spalničky se dál šíří Českem. Jak je poznáte? PŘÍZNAKY NEMOCI

Epidemie spalniček, která se už skoro měsíc šíří Moravskoslezským krajem, nabírá na síle. Jen v minulém týdnu tam přibylo dalších 20 infikovaných. Počet nemocných tak stoupl už na sedm desítek. V nemocnici v Ostravě dokonce o víkendu zakázali návštěvy malých dětí.

11 nemocných

Ve Slaném se objevila žloutenka! Hygienici: Je to začátek epidemie

Ve Slaném se objevila vysoce nakažlivá žloutenka typu A, tzv. nemoc špinavých rukou. Podle hygieniků jde o začátek epidemie. Ohniskem nákazy je areál, ve kterém žije asi stovka lidí včetně dětí. Město a hygienici už prý informovali tamní školy, aby dbaly na hygienu.

chraňte se

Nepodceňujte menstruaci! 6 věcí, které prozradí o vašem zdraví

Většina žen svou menstruaci příliš nesleduje - a to je chyba. Kromě těhotenství totiž mohou veškeré nepravidelnosti v periodě a síla krvácení odhalit vážné zdravotní problémy.

Prásk.tv píše:

Lara Pitt - 4
čtěte o tématu nemoc na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sníte o lepším bydlení? Přijíždíme do regionů s nejnovějšími trendy

Chcete se dozvědět o nových a dostupných novinkách v bydlení? Přijďte na roadshow RSTS, kterou najdete v téměř 30 městech ČR.

Jiří Pomeje
Aktualizováno 21.4. 2017 12:19
exkluzivně Prásk!

Jiří Pomeje o rakovině: Svěřil se, jakou má šanci na uzdravení!

Jiří Pomeje bojuje s vážnou nemocí. V exkluzivním rozhovoru o své těžké životní situaci promluvil, bere ji však s nadhledem: "Mně nic není, mám jenom rakovinu," řekl herec, kterého brzy čeká chemoterapie.

Vyšetření u doktora
Aktualizováno 18.4. 2017 20:48
Vážné nemoci

Epidemie na postupu! Řádí příušnice, spalničky i žloutenka!

Na Jihlavsku se nedaří zastavit epidemii příušnic. Nakažených stále přibývá - celkem jich už je na sto padesát. První nemocní se objevili před třemi měsíci. Navíc se nejedná o jedinou epidemii. Na severní Moravě se ve velkém vyskytují spalničky. Na jižní zase žloutenka.

srážlivost krve

Hemofilie je jednou z nejdražších nemocí, léčba stojí ročně miliony

Jednou z nejdražších nemocí u nás je hemofilie. V Česku žije pacientů s touto poruchou srážlivosti krve jen kolem 900. Přesto zdravotní pojišťovny vynakládají na léčbu této vzácné dědičné nemoci ročně stovky milionů korun.

Hrozivá nemoc

Spalničky se šíří Českem! Komu hrozí a jak je poznat? PŘÍZNAKY

Epidemie spalniček udeřila hlavně v Moravskoslezském kraji. Onemocnění se dál šíří, lékaři evidují desítky případů. Nejvíce ohroženy jsou děti a také lidé, kteří nebyli očkováni, případně zdravotníci. Jak spalničky poznat a kdy je načase jít k lékaři?

Cukrovka
Aktualizováno 14.4. 2017 21:11
Diabetes

Cukrovka ohrožuje víc Čechů, aniž by to tušili. Jak ji poznat?

Na 14. duben připadá Světový den monitoringu diabetu. Tato zákeřná nemoc postihuje stále více Čechů, velká část z nich přitom vůbec neví, že cukrovku má.

Desítky zaměstnanců mají po změně oleje vážné dýchací problémy
Aktualizováno 13.4. 2017 21:39
nařížení EU

Desítky zaměstnanců mají po změně oleje dýchací problémy

Asi 3 desítky zaměstnanců podniku Devro v Jilemnici mají po změně výrobní technologie zdravotní problémy. Televizi Nova si stěžovali, že trpí dušností a mají podrážděné sliznice. Problémy se objevily poté, co firma podle nařízení Evropské unie musela ve výrobě nahradit minerální olej za řepkový. Případ řeší Krajská hygienická stanice v Liberci i Státní zdravotní ústav.

Renata a Luboš z Výměny manželek
Aktualizováno 13.4. 2017 15:37
jak žijí dnes

Renata šokuje: Libor mlátí děti, po Výměně jsem skončila ve špitále!

Ve středu večer jste mohli sledovat další díl oblíbené reality show Výměna manželek. A Renata se z pobytu v náhradní rodině hodně dlouho vzpamatovávala, vyjít s Liborem pro ni totiž nebylo jednoduché. Jak žije rodina z Mšena dnes?