Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Blondýna v bazénu
15.07.
Víte, v čem se koupete?

Předejděte nákaze ze špatné vody! Bazén otestujete za pár kaček

Voda v bazénu se může v letních měsících stát doslova inkubátorem pro nebezpečné bakterie. Ty mohou koupajícím způsobit vážné zdravotní problémy. Odborníci proto radí péči o bazén nepodcenit. Kromě pravidelné údržby vody doporučují i vodu testovat. Laboratoře vám rozbor bazénové vody provedou už za několik set korun.

Demence - stáří
13.07.
Rady odborníků

Lékaři varují: Počet lidí s demencí se ztrojnásobí! Jak jí předejít?

Různé formy demence mohou ohrozit každého z nás. Odborníci teď varují, že do roku 2050 se počet pacientů trpících tímto onemocněním ztrojnásobí. Dá se mu ale do jisté míry předcházet. Čtěte, jak se nástupu demence bránit.

Záchrana dětí z jeskyně v Thajsku
aktualizováno 10.07.
Další komplikace

Thajští chlapci nemají vyhráno! Ohrožuje je nemoc končící i smrtí

Přestože byli dnes všichni chlapci i trenér z jeskyně v Thajsku zachráněni, ještě zdaleka nemají vyhráno. Lékaři se obávají, že u nich propukne závažná nemoc histoplazmóza, která může být i smrtelná!

Prásk.tv píše:

Anna Kadeřávková - 1
čtěte o tématu nemoc na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Pohřešovaný Vladimír Handlík
06.07.
Pátrání policie

Vláďa zmizel, zůstal jen dopis. Je vážně nemocný, jde mu o život!

Kriminalisté se na veřejnost obracejí s naléhavou žádostí o pomoc při pátrání po pětašedesátiletém muži z Prahy. Vladimíra Handlíka naposledy viděla jeho sestra ve středu, o dva dny později u něj doma našla pouze dopis na rozloučenou. Muž je vážně nemocný a je pravděpodobné, že by si mohl chtít sáhnout na život.

Tularémie
05.07.
pozor na příznaky

V Česku vypukla tularémie zajíců, nemoc je přenosná na člověka!

Na Českolipsku se objevila nebezpečná nákaza zajíců, která je přenosná i na člověka - tularémie. Zvíře dokáže nemoc během poměrně krátké doby zabít, u lidí se může projevovat třeba jako těžký zápal plic. Krajská veterinární správa už hledá způsob, jak šíření zákeřné nemoci zabránit.

Nova stars s Michalem Jančaříkem - 1
aktualizováno 03.07.
držíme palce!

Další rána pro Jančaříka! Musel na operaci, přišel o druhou ledvinu

Oblíbený moderátor Michal Jančařík (42) musel na další operaci. Během té mu odebrali i druhou ledvinu, tu první mu transplantovali před dvěma lety. Kvůli pooperačním komplikacím skončil tehdy na vozíku.

Andrej Suchilin
28.06.
zabila ho nemoc

Páchl, až lidé omdlévali a letadlo muselo přistát. Teď je muž mrtvý!

Ruský muzikant, kvůli kterému muselo v květnu nouzově přistát letadlo v portugalském Faru, je po smrti. V pondělí ho zabila zatím neznámá nemoc z Kanárských ostrovů, kde trávil dovolenou. Muži odumíraly tkáně a právě to bylo příčinou "smradu", kvůli kterému cestující začali zvracet a omdlévat.

Bolest břicha
28.06.
první pomoc

Vyhněte se na dovolené nemocem. Lékař poradil jednoduchý trik!

Tisíce Čechů každý rok zamíří za exotikou. Naše tělo si ale někdy není schopno poradit s místní stravou. Po návratu do Česka pak místo vstřebávání zážitků plní čekárny u lékařů. Existuje přitom jednoduchá první pomoc.

Bakterie
28.06.
léky nezabírají

Experti varují: Bakterie budou už brzy zabíjet více než rakovina

25 tisíc lidí zemře ročně v Evropské unii na následky infekcí, na které nezabírají antibiotika. Celosvětově mají odolné mikroorganismy, které infekce způsobují, na svědomí každý rok 700 tisíc lidí. Čísla by přitom už brzy mohla být daleko vyšší.

Dálnice chráněné před prasečím morem
26.06.
Nezvyklé opatření

Žolík v boji s morem prasat: Chystá se oplocení dálnic D1 a D2!

Dálnice D1 a D2 by se mohly důkladně oplotit, aby se zabránilo rozšíření afrického moru prasat na západ. Veterináři o tom jednají s Ředitelstvím silnic a dálnic, řekl dnes na tiskové konferenci v Jihlavě ústřední ředitel Státní veterinární správy (SVS) Zbyněk Semerád.