Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Očkování dětí
22.03.
U nás výrazně přibylo spalniček

Vrací se vymýcené nemoci! Nepodceňujte očkování, varuje EU

Případy nákazy spalničkami raketově rostou. Zatímco v Evropské unii se jejich výskyt v minulém roce ztrojnásobil, v Česku zaznamenali epidemiologové dokonce 20násobný nárůst! Tématu se už věnoval i Evropský parlament. Poslanci varovali před nebezpečnými důsledky odmítání očkování, k čemuž se kvůli různým pověrám rozhodne každoročně nemalý počet rodičů.

Nemoc
aktualizováno 21.03.
jednání vlády

Konec přecházení nemocí: Vláda chce platit už od prvního dne

Vláda v demisi dnes podpořila návrh ČSSD na obnovu náhrady mzdy v prvních třech dnech nemoci. Novinářům to po jednání řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Na základě doporučení legislativců pro dnešní zasedání měl kabinet vyslovit záporné stanovisko, podle Babiše však bude věc předmětem jednání s ČSSD o vládě, kterou by měla podporovat KSČM. Je však podle něj nutné vyřešit některé výhrady a záležitost projednat také s tripartitou.

Unikátní nemoc
17.03.
pokrok v medicíně

Pavle bujely cysty v celém těle. Naději jí dají nová vědecká centra 

V České republice vzniknou vysoce specializovaná centra pro vzácná onemocnění. Počítá s tím ministerstvo zdravotnictví. Usnadní se tak péče o pacienty s těmito chorobami a také diagnostika. Existují totiž choroby, kterými trpí jen desítky lidí na světě, čeští lékaři se s nimi dosud nemuseli vůbec setkat.

Prásk.tv píše:

Tan - 1
čtěte o tématu nemoc na Prásk.tv
Obchodní sdělení

SOUTĚŽ + matrace s 54% slevou od Matrace za hubičku.cz

Slevové akce a výprodeje už nejsou jen výsadou supermarketů a obchodů s oblečením.

Víkend: Autisté
17.03.

VÍKEND: Neuvěřitelné schopnosti autistů

Jsou neuvěřitelní , protože to co umí oni, by jsme nedokázali ani v těch nejdivočejších snech. Autisté mají často vlastnosti na kterými se zastaví rozum.

Chřipka
16.03.
Konečně

Dobrá zpráva! Epidemie chřipky ustupuje, počet nemocných klesl

Epidemie chřipky začala ustupovat. Po dlouhých týdnech, kdy počet nemocných neustále narůstal, konečně mírně klesl. Vyšší nemocnost zůstává v Jihomoravském, Moravskoslezském a Libereckém kraji.

SuperStar: Trpěla anorexií, teď se postaví před porotu! - 4
aktualizováno 16.03.
SuperStar 2018

Terka trpěla anorexií, vážila jen 42 kilo! Teď se postaví před porotu

Pěvecká show SuperStar 2018 pokračuje v sobotu čtvrtým dílem. Znovu se mohou diváci těšit na vystoupení z castingů. Objeví se na něm i 18letá Terézia, která rozhodně neměla těžký život.

Tuberkulóza
aktualizováno 13.03.
Všichni zaměstnanci

Dělník chodil s tuberkulózou do práce! K lékaři musí i kolegové

Preventivní vyšetření museli podstoupit zaměstnanci jedné firmy průmyslové zóny v Boru u Tachova. Jeden z jejich kolegů má totiž otevřenou tuberkulózu. K lékaři museli všichni, kteří přišli s nemocným mužem do kontaktu.

Michal Jančařík
aktualizováno 12.03.
ptejte se i vy

Michal Jančařík o rodičovství: Holky se mě bály, teď i pomáhají

O tom, že je Michal Jančařík velký bojovník, kterého snad nic nezastaví, jsme se přesvědčili již několikrát. Kromě toho je Michal i skvělý táta dvou dcer. O tom, jak jejich výchovu zvládá, promluvil v rozhovoru na facebookové stránce Maminy, s rozumem.

Dívka s léky
12.03.
Časté nemoci

Přibývá úrazů a otrav! Tyto nemoci trápí Čechy nejčastěji! PŘEHLED

Češi loni nejčastěji stonali kvůli nemocem dýchací soustavy. Z 1,7 milionu neschopenek jich 630 tisíc zapříčinila právě respirační onemocnění. S čím ještě v roce 2017 lidé zůstávali doma?

Nemocná žena
aktualizováno 10.03.
horší než loni

Chřipka má na svědomí už 98 životů. Není to konec, varují lékaři

Chřipková epidemie si letos vyžádala už bezmála sto mrtvých. Podle státního zdravotního ústavu poprvé po několika týdnech klesl počet nově nemocných. Kvůli současnému oteplení ale zatím není vyhráno. Epidemie může trvat ještě minimálně dva týdny. Loni kvůli závažnému průběhu chřipkového onemocnění zemřelo 114 lidí, letošek by mohl vysoké číslo překonat.