Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jana Maláčová a Aleš Chmelař
aktualizováno včera 20:36
PROFIL Budoucí ministryně

Kdo je Jana Maláčová? Studovala v zahraničí, žije s tajemníkem

Petra Krčála by ve funkci ministra práce a sociálních věcí měla nahradit Jana Maláčová. Dosavadní ředitelka odboru rodinné politiky a politiky stárnutí studovala v zahraničí, s absolventskými pracemi by tak neměla mít problém.

Ministr Petr Krčál rezignoval
aktualizováno včera 20:32
Opsaná práce

Krčál končí, nahradí ho Maláčová. "Odešel se ctí," vítá opozice

Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál rezignoval na svou funkci. Čelil podezření, že opsal část bakalářské práce. Nahradit by ho měla ředitelka odboru rodinné politiky resortu Jana Maláčová. Opozice změnu vítá.

Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál
aktualizováno 16.07.
Opsal i úvod

Další ministr měl v práci opisovat! Krčál jen změnil 'chtěla' na 'chtěl'

Taťánu Malou stálo údajné plagiátorství funkci ministryně spravedlnosti, teď má stejný problém ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál. V bakalářské práci se celé stránky shodují s jinou prací, jsou v ní také nepřiznané citace.

Prásk.tv píše:

Skupina Nova nabídne divákům kompletní informace o prezidentských volbách
čtěte o tématu politika na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Andrej Babiš ve sněmovně
aktualizováno 16.07.
Výzkum CVVM

Vládě věří více Čechů, prezident je na půlce. Jásají voliči ANO

Důvěra lidí v prezidenta se stále pohybuje kolem 50 procent. Vládě podle nového průzkumu CVVM věří 34 procent respondentů. Mírně stoupla důvěra v Senát, naopak klesá podpora krajským a obecním zastupitelům.

Putin a Trump na jednání G20
aktualizováno 15.07.
Prezidentský summit

Helsinky hostí summit Trumpa a Putina. Někteří už demonstrují

Finské hlavní město Helsinky se už připravuje na historický summit prezidentů USA a Ruska. Donald Trump dorazil ze Skotska už odpoledne. Ve městě panují přísná bezpečnostní opatření. V ulicích jsou policisté, ale také demonstranti. Všude visí billboardy vítající oba lídry a jeden z tamních pivovarů dokonce nechal na lahve natisknout speciální etikety.

Uprchlíci - Andrej Babiš
aktualizováno 15.07.
450 uprchlíků

Pomozte s migranty, žádá Itálie i Česko. Babiš: Je to cesta do pekel

Italský premiér Giuseppe Conte rozeslal premiérům evropských zemí dopis, v němž žádá Evropskou unii, aby pomohla se 460 migranty, kteří jsou nyní na moři a Itálie se o jejich přijetí hádá s Maltou. Dopis obdržel i premiér Andrej Babiš. Ten ale vzkázal, že takový přístup je cesta do pekel.

Donald Trump na summitu G7
15.07.
Bude obhajovat mandát

Trump chce znovu kandidovat! Nevidí nikoho, kdo by ho porazil

Americký prezident Donald Trump poprvé potvrdil, že se plánuje ucházet i o druhé volební období. Dvaasedmdesátiletý Trump bude za chvíli v polovině svého čtyřletého mandátu, už ale myslí na volby v roce 2020. Je navíc přesvědčený, že jej nikdo z Demokratické strany nemůže porazit.

Sjezd SPD - 2
aktualizováno 14.07.
Konference SPD

Okamura obhájil post předsedy SPD. Pustil se do Babišovy vlády

Šéf hnutí SPD Tomio Okamura obhájil svoji pozici. Na volební konferenci v Praze byl favoritem volby. Získal celkem 150 ze 152 hlasů a zajistil si tak mandát na další tři roky. Místopředsedou hnutí bude nadále šéf poslaneckého klubu SPD Radim Fiala.

Poslanci ČSSD - ilustrační foto
14.07.
Nešlo jen o Chovance

Dusno v ČSSD! Zradit vládu chtěli i další, Hamáček hrozil odchodem

Bývalý ministr vnitra Milan Chovanec nebyl jediným poslancem ČSSD, který do poslední chvíle zvažoval, že zradí koaliční vládu ANO a ČSSD. Zaječí úmysly měli i další a ve středu se před hlasováním na klubu rozhořela bouřlivá debata. Šéf ČSSD Jan Hamáček dokonce hrozil odchodem z vedení strany. Neposlušné poslance se mu ale podařilo přimět k loajalitě.

Vedení poslanecké sněmovny
13.07.
kam jedou?

Poslanci odjeli na prázdniny! Schvalovat zákony budou až v září

Po téměř devítiměsíčním vyjednávání o nové vládě začaly poslancům prázdniny. A zřejmě se jich nemohli dočkat, protože už začátkem týdne si odhlasovali, že volno budou mít už o něco dříve. Některé jednací body, které měli původně na programu dnes, tak byly odloženy až na září.