Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Poslanecká sněmovna
22.09.
Volby 2017

Do voleb jde 31 stran a přes 7500 lidí! Bude z čeho vybírat. ROZBOR

O křeslo v Poslanecké sněmovně bude bojovat přes sedm a půl tisíce kandidátů, vybírat zástupce budeme z 31 stran a hnutí. Kromě programu stran a hnutí, k nimž kandidáti patří, se voliči často rozhodují třeba podle věku nebo povolání. V letošních volbách kandidují třeba lékaři, právníci ale také someliér, saunový mistr, miliardář nebo lektorka tance u tyče.

Advokát Altner
aktualizováno 21.09.
potomci právníka

ČSSD nabídla Altnerově rodině 180 milionů. Syn peníze odmítl

ČSSD nabídla rodině zesnulého právníka Zdeňka Altnera mimosoudní vyrovnání 180 milionů korun. Jeho nejstarší syn ale celé dědictví včetně těchto peněz odmítl. Strana podle soudu dluží Altnerovým dědicům bezmála 340 milionů za to, že jí pomohl získat její sídlo - Lidový dům.

Miloš Zeman a manželé Trumpovi
aktualizováno 20.09.
Slavnostní recepce

Zeman se setkal s Trumpem. Ovčáček zveřejnil fotku jako důkaz

Prezident Miloš Zeman se v úterý večer setkal s americkým protějškem Donaldem Trumpem. Prezidentův mluvčí zveřejnil na sociálních sítích fotku, kde se Zeman usmívá vedle manželů Trumpových.

Prásk.tv píše:

Lady Dee a Bohuslav Sobotka - 1
čtěte o tématu politika na Prásk.tv
Obchodní sdělení

České čistící prostředky s padesátiletou tradicí

Výrobky pod značkou Larrin začalo družstvo Styl vyrábět již v 80. letech minulého století a v té době patřily mezi špičku československé produkce, jak svou kvalitou, tak i vzhledem. Tehdy výrobní družstva obvykle výrazně oživovala svými výrobky běžnou produkci státních podniků.

Andrej Babiš - kniha
aktualizováno 20.09.
správní řízení

Hnutí ANO hrozí pokuta až 100 tisíc! Kvůli knize Andreje Babiše

Hnutí ANO hrozí pokuta až 100 tisíc korun. Může za to kniha předsedy hnutí Andreje Babiše, která nebyla zpočátku náležitě označena informacemi o zadavateli a zpracovateli. Informoval o tom web iROZHLAS.cz

Donald Trump
aktualizováno 19.09.
Valné shromáždění OSN

KLDR totálně zničíme, hrozil Donald Trump při projevu v OSN

Americký prezident Donald Trump v projevu před Valným shromážděním OSN označil severokorejský režim za zvrácený a obvinil ho z bezohledné snahy získat jaderné zbraně. Uvedl, že pokud bude KLDR ohrožovat Spojené státy, tak ty nebudou mít jinou možnost než Severní Koreu zcela zničit.

Miloš Zeman
aktualizováno 20.09.
Očekávané projevy

Prezident Zeman vystoupil v OSN, varoval před migrační vlnou

Prezident Miloš Zeman vystoupil s projevem na Valném shromáždění OSN. Mluvil o terorismu a migraci. Ještě před ním poprvé v OSN promluvil americký prezident Donald Trump. S ním by se měl Zeman potkat večer na slavnostní recepci.

Volby 2017 - Miroslav Kalousek
aktualizováno 21.09.
Předvolební rozhovor

Miroslav Kalousek odpovídal na vaše dotazy! Promluvil i o EET

Miroslav Kalousek je výraznou postavou české politické scény. Bývalý ministr financí a současný předseda TOP 09 v předvolebním chatu odpovídal čtenářům TN.cz.

Call centrum
18.09.
návrh zákona

Bič na podvodníky! Smlouvy brzy nepůjde uzavírat po telefonu

Do budoucna by už nemělo být možné uzavřít smlouvu pouze po telefonu – počítá s tím záměr nového zákona o ochraně spotřebitele, který dnes schválila vláda. Na programu toho ale ministři měli daleko víc.

Důchod
aktualizováno 18.09.
Průměrně o pětistovku

Skvělá zpráva! Důchody se příští rok zvýší, slibuje Marksová

Důchody by se v příštím roce měly zvýšit. Průměrně vzrostou o 475 korun, oznámila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Jde o nejvyšší nárůst od roku 2008, řekla po jednání vlády.

Mateřská
18.09.
koncepce rodinné politiky

Vyšší přídavky na děti i mateřská! Vláda schválila novinky pro rodiny

Vláda dnes schválila koncepci rodinné politiky, kterou připravilo ministerstvo práce. Resort v ní navrhoval třeba půjčky na bydlení, bezplatné jesle a školky či vyšší mateřskou, rodičovskou, porodné i přídavky na děti. V jaké podobě kabinet materiál přijal a s jakými opatřeními souhlasil, není zatím jasné. Schválení koncepce oznámil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).