Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Naštvaná žena s telefonem
aktualizováno dnes 20:07
Bouře kvůli výroku

Češi mají mobilní data nejdražší v Evropě! SROVNÁNÍ se sousedy

Výrok ministryně obchodu a průmyslu o mobilních datech, která prý máme drahá kvůli tomu, že je málo používáme, nadzvedl celé Česko. Marta Nováková tvrdí, že to nemyslela tak, jak to vyznělo, a že si uvědomuje, že problém existuje.

Náměstek ministra zahraničí Tomáš Petříček
aktualizováno dnes 10:48
Sjezd ČSSD

Zvolte mě místopředsedou ČSSD, nebo odejdu z vlády, říká Petříček

Pokud březnový sjezd ČSSD nezvolí ministra zahraničí Tomáše Petříčka místopředsedou strany, zváží setrvání ve vládní funkci. Neúspěch na sjezdu by vnímal jako signál, že jeho politika nemá ve straně dostatečnou podporu. Petříček to v úterý řekl novinářům.

Minimální mzda
aktualizováno včera 20:36
Veřejné zakázky

Budeme si stěžovat zdarma? Piráti chtějí zrušit vysoký poplatek!

Lidé možná nebudou muset platit za to, že si stěžují. Za podnět ke kontrole veřejné zakázky je totiž poplatek deset tisíc korun. Piráti to chtějí zrušit. Kritici ale tvrdí, že Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) bude opět zahlcený stovkami zbytečných podnětů, které prodlužovaly dobu jejich vyřizování.

Prásk.tv píše:

Meghan
čtěte o tématu politika na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Sjezd ANO, Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
aktualizováno včera 08:54
Ostrá slova

Reakce na sjezd ANO: Komunisté gratulují, opozice se vysmívá

Víkendový sjezd hnutí ANO, na němž nejsilnější strana volila své vedení, vyvolal na sociálních sítích ostré reakce. Zástupci opozičních stran Andreji Babišovi, který obhájil post předsedy hnutí, vyčítají, že má krátkou paměť a že opsal jejich program. Naopak od komunistů, kteří Babišovu vládu podporují, se premiér dočkal gratulace.

ODS, ANO
aktualizováno 17.02.
sněm ano

Reakce na Babišův projev: Dvě tváře premiéra, zlobí se opozice

Dvě tváře má podle Občanské demokratické strany (ODS) politika Andreje Babiše a hnutí ANO. Na jednu stranu slibují úlevy živnostníkům, přitom zvyšují jejich administrativní zátěž, míní občanští demokraté. Reagovali na Babišův dnešní projev na celostátním sněmu hnutí ANO, na němž bude pro další dvouleté funkční období zvoleno vedení. Rezonoval i Babišův výrok, že si představuje malý a levný stát, který nikoho neotravuje.

Dita Charanzová
17.02.
Dita Charanzová

Hnutí ANO má náhradu za Teličku. Lídrem do eurovoleb je tato žena

Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně Dita Charanzová. Výbor hnutí to jednoznačně podpořil, řekl dnes na celostátním sněmu předseda ANO a premiér Andrej Babiš. Doufá v to, že hnutí eurovolby vyhraje. Charanzová měla podporu i z řady krajských sněmů.

Andrej Babiš na volebním sněmu hnutí ANO
aktualizováno 17.02.
volba vedení

Hnutí ANO dál vede Babiš. Zvolilo ho 206 z 238 delegátů

Premiér Andrej Babiš dnes podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO. Získal hlasy 206 z 238 delegátů přítomných na celostátním sněmu, tedy 86,5 procenta. Proti hlasovalo 13 delegátů a 19 se zdrželo. Ve volbě neměl Babiš protikandidáta. Před dvěma lety získal hlasy 195 z 210 delegátů, v roce 2015 dostal všechny platné hlasy.

Donald Trump
aktualizováno 15.02.
madurův režim

USA pošlou nad Venezuelu letadla. Budou sesílat humanitární zásoby

Venezuela se potýká v posledních dnech s krizí ohledně konce vlády prezidenta Madura, který zemi přivedl k ekonomickému bankrotu. I když má Maduro příznivce, stále více lidí volá po změně režimu včetně států EU i USA. Trump také do Venezuely poslal další zásoby humanitární pomoci. Protože předchozí zásilka byla zadržena na hranicích, tentokrát zásoby přivezou letadla.

Vratislav Mynář - SPOZ
14.02.
Senátorova radost

"Doputovalo na správnou adresu!" Oznámení na Mynáře řeší NCOZ

Trestní oznámení na hradního kancléře Vratislava Mynáře bude řešit Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Mynář čelí nařčení, že se snažil ovlivnit soudce a zasahoval tak do nezávislosti justice.

Místopředseda ODS Martin Kupka
aktualizováno 14.02.
rozhovor

Kupka: Digitalizace má pro občana znamenat usnadnění papírování

Méně papírování na úřadech a více komunikace přes internet. To jsou plány vládních stran i opozičních občanských demokratů. Nejen téma digitalizace otevřeli kolega Jaroslav Brousil s místopředsedou ODS Martinem Kupkou v pořadu Napřímo.