Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

exluzivní rozhovor

Sobotka: Babiš je jako chytrá horákyně. Neměl by být ve vládě

Premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD v žádném případě nebude sedět v budoucnu s Andrejem Babišem ve vládě a to ani jako ministr, pokud by předseda hnutí ANO byl budoucím předsedou vlády. Současný premiér to řekl televizi Nova v exkluzivním rozhovoru.

Kateřina Valachová
Aktualizováno Včera 20:35
Ministr školství

Valachová končí! Novým ministrem má být náměstek Štech

Premiér Bohuslav Sobotka přijal rezignaci ministryně školství Kateřiny Valachové. Návrh na její odvolání už poslal na Hrad. Na místo Valachové zároveň navrhl dosavadního náměstka Stanislava Štecha.

Volební preference

Jak by dopadly volby? Agentury zveřejnily dva aktuální průzkumy

Pokud by se volby konaly v květnu, s velkým náskokem by je vyhrálo hnutí ANO. Nic na tom nezměnila ani vládní krize. Po té ale výrazně posílila současná pravicová opozice, vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Průzkum volebního potenciálu zveřejnila v pátek i agentura SANEP.

Prásk.tv píše:

Lady Dee a Bohuslav Sobotka - 1
čtěte o tématu politika na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Raiffeisen stavební spořitelna: Stavebko je hlavně o financování lepšího bydlení

Úvěry na bydlení zažívají boom. Lidé si přejí bydlet ve vlastním nebo se odhodlávají k rekonstrukcím svého starého bydlení. RSTS jim je v jejich cestě k pořízení nového bydlení spolehlivým partnerem.

Milan Štěch, Lubomír Zaorálek
Aktualizováno Včera 11:03
Mají šanci?

Štěch, nebo Zaorálek. Sobotka prozradil kandidáty ČSSD na Hrad

Předseda Senátu Milan Štěch nebo ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. To jsou případní kandidáti na prezidenta, které by ve volbách podpořila ČSSD. Premiér Bohuslav Sobotka to prohlásil v rozhovoru pro portál Idnes.cz.

Premiér Bohuslav Sobota, ministryně školství Kateřina Valachová, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík
Aktualizováno Předevčírem 20:40
kritika Babiše

Předělejte návrh rozpočtu, zlobí se ministři ČSSD. Chybí jim miliardy

Návrh rozpočtu, jak ho připravil bývalý ministr financí Andrej Babiš (ANO), je podle koaličních sociálních demokratů šitý horkou jehlou. Podle ministrů za ČSSD chybí miliardy mimo jiné na spolufinancování fondů EU nebo na investice. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Více peněz požadují ministryně školství Kateřina Valachová, práce a sociálních věcí Michaela Marksová, ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík i ministr vnitra Milan Chovanec. Ministerstvo financí kritiku ČSSD odmítlo, ohradil se i bývalý ministr financí Andrej Babiš.

zahraniční návštěva

Trump zamířil do Belgie, tisíce lidí vyšly do ulic protestovat

Americký prezident Donald Trump ve středu přiletěl do Bruselu, kde bude ve čtvrtek jednat s představiteli Evropské unie a zúčastní se summitu NATO. Dnes ho v belgickém královském paláci přivítali král Philippe s chotí a také se setkal s belgickým premiérem Charlesem Michelem.

Pilný, Zeman, Babiš
Aktualizováno 24.5. 2017 20:59
Nový ministr financí

"Závist," komentoval Zeman odvolání Babiše, jmenoval Pilného

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě odvolal Andreje Babiše z funkce ministra financí. Jeho nástupcem jmenoval poslance Ivana Pilného. Odvolání Babiše z vlády navrhl začátkem května premiér Bohuslav Sobotka.

Volající
Aktualizováno 24.5. 2017 21:39
Jednání Sněmovny

Poslanci schválili zákon, který má zlevnit internet v mobilu

Zákon o advokacii, politických stranách nebo také zákon o elektronických komunikacích. To vše dnes mají na programu poslanci. Poslední jmenovaný už dokonce stihli schválit.

Ivan Pilný vystřídá Andreje Babiše
Aktualizováno 24.5. 2017 17:04
Ministerstvo financí

Moudřejší ustoupí, komentoval na Hradě své odvolání Babiš

Prezident Miloš Zeman dnes odvolá vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše z vlády. Na jeho místo pak jmenuje poslance Ivana Pilného. Novým místopředsedou vlády se stane ministr životního prostředí Richard Brabec. Andrej Babiš již dorazil na Hrad.

Bohuslav Sobotka a Jiří Zimola
Aktualizováno 24.5. 2017 08:35
Problém pro Sobotku

Revolta v ČSSD: Na jihu Čech hrozí založením nové strany!

Předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka má vážný problém. Sotva se alespoň částečně uklidnila vládní krize, čelí další výzvě uvnitř vlastní strany. Jihočeským sociálním demokratům se totiž nelíbí vyškrtnutí bývalého hejtmana Zimoly z kandidátky a vyhrožují odchodem nebo založením vlastní strany!