Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Volby
dnes 08:21
náhrada za čubu

Ve Zlíně dnes budou mít nového senátora. Volit přišla jen hrstka lidí

V obvodu Zlín, který vedle velké části Zlínska zahrnuje i jižní část okresu Vsetín, dnes druhým dnem pokračují doplňovací volby do Senátu. Volební místnosti se znovu otevřely v 08:00, až do 14:00 volí lidé mezi krajskou radní Michaelu Blahovou (KDU-ČSL) a daňovým poradcem Tomášem Goláňem (SENÁTOR 21). Do finále se oba kandidáti dostali po prvním kole, dohromady mělo o tuto funkci zájem devět kandidátů. Vítěz nahradí Františka Čubu (SPO), který koncem února rezignoval.

Zeman na člunu - 6
aktualizováno včera 20:57
Tradiční dovolená

Zemanova jachta nevypluje! Letos se prezident na Vysočinu nechystá

Už za měsíc by měl prezident Miloš Zeman zahájit svou tradiční dovolenou. Jezdil vždy na svou chalupu v Novém Veselí na Žďársku. Letos ale zatím není vůbec jisté, jestli své volno stráví na Vysočině. Dokonce neplánuje ani návštěvu kraje, která každý rok jeho dovolené předchází.

Jiří Paroubek
aktualizováno včera 20:37
Kandidatura na Ostravsku

Paroubek chce zpátky do politiky! Za ČSSD by mohl bojovat o Senát

Bývalý předseda vlády a lídr sociální demokracie Jiří Paroubek by se mohl vrátit do vysoké politiky. Za ostravskou ČSSD chce na podzim kandidovat do Senátu. To mu ale bude muset schválit předsednictvo strany. A to na věc nemá jednotný pohled.

Prásk.tv píše:

Skupina Nova nabídne divákům kompletní informace o prezidentských volbách
čtěte o tématu politika na Prásk.tv
Obchodní sdělení

JUBILEJNÍ 5.ROČNÍK AUTOMOBILOVÉ SLAVNOSTI LEGENDY PŘIVÍTÁ NOVĚ VÝSTAVIŠTĚ PRAHA

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstoupí v letošním roce do svého 5. jubilejního ročníku.

Zdražování
včera 12:40
dříve do penze

Dobrá zpráva! Ženám s dětmi by se mohly výrazně zvýšit důchody

Lidovci chtějí mimo jiné zvýšit důchody ženám s dětmi a zajistit jim možnost dřívějšího odchodu do starobní penze v závislosti na počtu vychovaných dětí. Poslanci TOP 09 požadují vyškrtnout z vládní novely pasáž o růstu pevné části důchodů. Pozměňovací návrhy zazněly v dnešním druhém čtení předlohy. Zamíří do závěrečného schvalování.

Petr Fiala - Napřímo
aktualizováno 24.05.
Rozhovor Napřímo

Fiala: Pro vládu s ANO nejsou podmínky. Nebudu fíkový list!

Dalším hostem pořadu Napřímo s Michaelou Šmídovou byl předseda ODS Petr Fiala. Stranu řídí od roku 2014 a vloni pod jeho vedením skončili občanští demokraté ve volbách druzí. Spolupráci s vítězným hnutím ANO ale Fiala odmítá. Stranu prezentuje jako hlavní alternativu k hnutí Andreje Babiše.

Nová vláda s prezidentem Zemanem
aktualizováno 24.05.
Veřejné mínění

Průzkum pro TV NOVA: Češi nejvíc věří Babišovi, ministři zaostávají

Šéf hnutí ANO sice šéfuje kabinetu bez důvěry, zároveň mu ale lidé nejvíce důvěřují. Jeho ministři jsou na tom o poznání hůř. Vládě v demisi jako celku důvěřuje třetina obyvatel České republiky. Vyplývá to z průzkumu společnosti SANEP pro televizi Nova.

Zdravotní sestra
aktualizováno 24.05.
Víc peněz

Vláda chce zdravotním sestrám ve směnách přidat až čtyři tisíce!

Zdravotní sestry, které pracují v nemocnicích na směny, by si mohly polepšit o několik tisíc korun. A sice na příplatku - premiér v demisi Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ho chtějí zvednou měsíčně zhruba o 4 tisíce korun - celkem na sedm. Ředitelé nemocnic to vítají, nechtějí ale plošné přidávání.

Česká vlajka a vlajka EU
23.05.
Eurobarometr

Češi o EU: Z členství máme prospěch, ale zůstáváme skeptiky

Většina Čechů připouští, že Česká republika má z členství v Evropské unii prospěch. Tak jasný názor ale nemají, pokud jde o otázku, zda je členství v ČR v Unii dobrou věcí. Zatímco v evropských zemích jsou o tom přesvědčeny dvě třetiny občanů, v Česku je to jen třetina. Většina lidí má na členství v Unii neutrální názor, vyplývá z šetření Eurobarometr.

Andrej Babiš v pořadu Napřímo
aktualizováno 23.05.
Má to jisté!

Babiš se může radovat! Zeman ho jmenuje premiérem i podruhé

Prezident Miloš Zeman jmenuje premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) znovu předsedou vlády bez ohledu na výsledek referenda o účasti ČSSD ve vládě.

Volby
aktualizováno 23.05.
Podzimní hlasování

Prezident vyhlásil termín voleb do Senátu i zastupitelstev!

Supervolební rok 2018 dostal jasné obrysy. Prezident Miloš Zeman totiž dnes vyhlásil termíny voleb - a to jak těch komunálních, tak těch doplňovacích do třetiny Senátu.