Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš a Miloš Zeman
aktualizováno včera 21:53
Vládní krize

Vláda nepadne, věří Zeman. Znovu by premiérem jmenoval Babiše

Kdyby poslanci nynější vládě Andreje Babiše (ANO) vyslovili nedůvěru, prezident Miloš Zeman opět pověří sestavením kabinetu Babiše. Zeman to dnes řekl v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov. Babiš může podle Zemana po vyslovení nedůvěry vládnout měsíce v demisi, a za tu dobu se situace uklidní. Že by poslanci skutečně vládě vyslovili nedůvěru, ale prezident neočekává. Hlasování o nedůvěře vyvolala opozice kvůli kauze kolem výroků premiérova syna Andreje Babiše mladšího.

Pozor na vánoční krádeže
včera 21:42
Neopatrnost při nakupování

Před Vánoci roste počet krádeží. Lidé často vychází zlodějům vstříc

Kuriózní akci zaměřenou před Vánoci proti zlodějům si připravili pardubičtí policisté. V supermarketech sledují lidi, kteří si nedávají pozor na své věci, pak se u nich coby možní zloději vyfotí a snímky jim ukážou.

Cizinci před soudem
včera 18:57
Několikátý případ

Tři cizinci surově zbili návštěvníky herny. Soud je poslal do vazby

Soud poslal do vazby trojici cizinců, kteří měli podle policistů koncem září v Pardubicích v Polabinách napadnout návštěvníky herny. Za poslední dobu se jedná o několikátý podobný případ. Už dříve tam policisté vyšetřovali i úmrtí ženy, která za nejasných okolností vypadla z okna ubytovny.

Obchodní sdělení

Plovoucí vinylová podlaha RS-click

Rychle a snadno bez lepení!

Petr Weiss - nehoda
včera 18:10
Tragická nehoda

Soud potvrdil trest pro sexuologa Weisse. Při nehodě zemřeli 2 lidé

Táborský odvolací soud potvrdil rozsudek za tragickou dopravní nehodu pro známého českého sexuologa Petra Weisse. Stala se před dvěma lety a zemřeli při ní dva lidé.

Vlak ilustrační
včera 18:05
Vlak z Brna

Opilý strojvedoucí měl zpoždění, pak usnul v lokomotivě

Kuriózní případ řešili ve středu odpoledne jihomoravští policisté. Opilému řidiči, který měl nejprve dovézt cestující s dvacetiminutovým zpožděním a následně usnout v lokomotivě, naměřili policisté 2,6 promile alkoholu v krvi.

Za zneužití dětí dostal pět let
včera 17:59
dostal 5 let

Pedofil zneužil sourozence. Zamkl je a nechtěl pustit domů

Pětiletým vězením potrestal soud muže z Mostu za zneužití dvou nezletilých dětí. Podle rozsudku nutil devítiletého chlapce a jeho o dva roky starší sestru k různým sexuálním praktikám. Za ty pak dětem sliboval hračky a dal jim padesátikorunové stravenky.

Zdeněk Hřib
aktualizováno včera 18:02
Lídr Pirátů

Zastupitelé Prahy si zvolili primátora. Stal se jím Pirát Hřib

Zdeněk Hřib se stal primátorem hlavního města. Zastupitelé Prahy si ho zvolili na svém prvním povolebním zasedání. Lídr Pirátů byl jediným kandidátem na tuto funkci. Opozice ho nepodpořila.

Kolik berou poslanci
aktualizováno včera 20:31
Platy politiků

Zvedli si platy o tisíce! Takhle hlasovali poslanci! PŘEHLED

Ve čtvrtek poslanci jednali o svých platech a schválili zvýšení o 9 %. Od nového roku tak budou dostávat téměř 83 tisíc korun hrubého. Jak o novém zákoně hlasovali jednotliví poslanci?

Zákaz kouření v hospodách
včera 17:34
Kuřáci se nedočkají

Protikuřácký zákon platí dál! Senát nedovolil zmírnění

Senát už v prvním kole projednávání odmítl další pokus o zmírnění protikuřáckého zákona. Novela počítala mimo jiné s tím, že v hospodách by mohly být kuřárny bez obsluhy.

Nabídka nemovitého majetku
včera 17:13
nabídka ministerstva

Stát nabízí nemovitosti za pár korun. Dům stojí tolik, co jinde byt

Lesní i zemědělské pozemky, domy nebo třeba bunkry nabízí k prodeji ministerstvo obrany. Ceny jsou přitom velmi příznivé, za třípatrovou vilu dáte tolik, co jinde za byt.