Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Požár chaty v Bílých Karpatech - 1
aktualizováno dnes 06:39
Bílé Karpaty

Z horské chaty zbyl jen popel! Žena při sledování požáru omdlela

V noci na sobotu začala hořet chata nedaleko Mikulčina vrchu v Bílých Karpatech. Požár nakonec likvidovalo sedm hasičských jednotek, některé musely kvůli terénu přijet ze slovenské strany. Záchranáři ošetřili jednu ženu, která při sledování požáru omdlela.

Štěně malamuta utloukl jeho majitel
dnes 05:45
omlouvá své činy

Muž z Chebska, který ubil štěně, se brání: Pořád mě jenom kousalo

Případ z Chebska, kdy muž ubil štěně a pak ho pohodil u silnice, otřásl veřejností. Muž, který je za jeho smrt zodpovědný, se nyní brání, že ho pes opakovaně napadal a způsoboval mu zranění. Jeho výchovu nezvládal, a tak psa zabil. Staral se prý o něj ale dobře.

Nejvíce dal pracovníkům zabrat most u Šternova
aktualizováno dnes 06:08
plánovaná uzavírka

D10 byla uzavřena, silničáři demolovali dálniční nadjezd

Řidiči, kteří jeli po dálnici D10, se museli obrnit trpělivostí. Kvůli bourání dálničního nadjezdu mezi Brandýsem nad Labem a obcí Zápy začala úplná uzavírka dálnice ze soboty na neděli. Objízdná trasa vedla přes Brandýs nad Labem a Starou Boleslav.

Obchodní sdělení

Diskuse o penězích už pro ženy není tabu

V Praze 8. března 2018: Hlavním tématem 9.ročníku konference Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ budou peníze. Hosté konference, která se uskuteční 13.dubna 2018 v Praze, budou mluvit například o tom, kde peníze jsou, proč se o nich nebavíme a také o tom, že investice do sebe není zbytečné utrácení.

Potraviny - med
včera 21:22
boj za kvalitu

EU si posvítí na nekvalitní med, pokuty by měly jít výrazně nahoru

Pančování medu, dovoz medu s obsahem antibiotik nebo řídkého medu z Asie, tomu chce zabránit Evropská unie. Europoslanci schválili doporučení, podle kterého by se měly razantně zvýšit pokuty za dovoz a prodej nekvalitního medu.

Unikátní nemoc
včera 20:58
pokrok v medicíně

Naděje proti vzácným nemocem, Česko chystá speciální centra

V České republice vzniknou vysoce specializovaná centra pro vzácná onemocnění. Počítá s tím ministerstvo zdravotnictví. Usnadní se tak péče o pacienty s těmito chorobami a také diagnostika. Existují totiž choroby, kterými trpí jen desítky lidí na světě, čeští lékaři se s nimi dosud nemuseli vůbec setkat.

Likvidace popadaných stromů v Novém Městě nad Metují
aktualizováno včera 18:39
výstraha ČHMÚ

Hasiči likvidují vyvrácené stromy. Platí výstraha před silným větrem

Kromě většího množství nehod kvůli sněhu se museli hasiči v sobotu také vypořádávat s polámanými stromy, které vyvracel velmi silný vítr. Jen královéhradečtí hasiči během dne vyjížděli kvůli technické pomoci při odstraňování hned patnáctkrát.

Bývalý starosta Prachatic promluvil o tyranovi štěněte
včera 17:17
Svědectví

Dceru jsem od něj odstěhoval, říká o "psím tyranovi" poslanec

Mladík z Prachatic, který na videu zveřejněném na internetu týrá štěně, se proti své vůli stal přes noc známou postavou. A nejen ve městě se tak zákonitě vyrojila řada informací. Ozval se i bývalý starosta města Jan Bauer.

Andrej Babiš
aktualizováno včera 20:51

ANO jde do jednání o vládě s ČSSD s podporou komunistů

Poslanecký klub ANO podle předsedy hnutí a premiéra v demisi Andreje Babiše souhlasí s jednáním o menšinové vládě s ČSSD, kterou by podporovali komunisté. Výhrady mají tři poslanci, budou ale loajální, řekl Babiš po dnešním jednání poslaneckého klubu na pražském Chodově. Místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek novinářům řekl, že by mohla být v ideálním případě vláda domluvena na konci dubna.

Oteplení
aktualizováno včera 20:40
Měsíční předpověď

Jaro se hned tak nevrátí, tvrdí experti! Řekli, kdy se znovu oteplí

Následující čtyři týdny budou chladnější, než je obvyklé. Zimní počasí, které se do Česka o víkendu vrátilo, se bude zpět na jarní měnit jen pozvolna. Oteplí se až se začátkem dubna. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Radovan Krejčíř
aktualizováno včera 13:21
Vězeň v JAR

Krejčíř může být vydán do Česka, rozhodl soud! Nezáleží ale na něm

Český podnikatel Radovan Krejčíř, který si v jihoafrickém vězení odpykává 34letý trest, může být vydán do Česka. Rozhodl o tom tamní soud. Zda k tomu opravdu dojde, je však na ministru spravedlnosti.