Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vodáci - dechová zkouška
Aktualizováno Včera 20:46
S hladinkou na hladině

Alkohol do lodě nepatří! Policie bude dávat dýchnout i vodákům

Nulová tolerance alkoholu platí i pro ty, kteří se vydají, třeba o prázdninách, na vodu – ať už na parníku, motorovém člunu nebo budou brázdit rybníky na obyčejném šlapadle. Právě na konzumaci alkoholu na hladinách našich řek se hodlají teď častěji zaměřit říční policisté a kontroloři Státní plavební správy.

Pochybná medaile
Aktualizováno Včera 21:04
Pochybná medaile

Hasič si vymyslel, že zachránil dítě. Dostal i medaili od prezidenta

Takový případ ještě královéhradečtí policisté neřešili. Zabývají se totiž udělením Zlatého záchranářského kříže dobrovolnému hasičovi Milanu Zadrobílkovi. Tomu udělil cenu v květnu na Pražském hradě prezident Miloš Zeman za záchranu života ročního dítěte. Jenže se ukázalo, že hasič nejspíš ve skutečnosti nic takového neudělal a jedná se o výmysl.

Sucho
Aktualizováno Včera 20:25
Úroda bude slabá

Česko trápí sucho: Studny jsou prázdné, vesnice zakazují zalévání

Jedenáct okresů v České republice je silně postiženo suchem. Zemědělci odhadují, že místy bude jen poloviční úroda a některé obce už přistoupily k zákazům. Například v Moravském Krumlově nesmějí lidé čerpat vodu z řeky, na Blanensku dokonce platí zákaz plýtvání vodou z kohoutku.

Obchodní sdělení

Od června na STK se stočeným tachometrem neprojdete!

Jak stát bojuje proti přetáčení tachometrů? Odpovědnost přenáší na nové majitele. Pokud jste si koupili stočené auto, na STK vás teď vyhodí.

Brigáda
Aktualizováno Včera 20:52
Co je nového?

Nová pravidla pro letní brigády: Tohle všechno se letos změnilo!

Blíží se čas letních brigád. Letošní léto je první, kdy studenti mladší 18 let nesmějí mít brigádu, během které by podávali nebo prodávali alkoholické nápoje. U některých brigád také vzniká povinnost podat si daňové přiznání.

Fotopast ve Zlíně - 2
Aktualizováno Včera 20:49
Fotopast v kabince

Šmírák nastražil do kabinky fotopast, obchody teď hledají další

Nezvyklý případ vyšetřuje policie ve Zlíně. Ve zkušební kabince obchodního domu našel nakupující fotopast. Je pravděpodobné, že ji tam dal někdo, kdo chtěl šmírovat zákazníky. Zaměstnanci se původně báli, že jde o výbušninu, na místě zasahoval i pyrotechnik. Obchodníci na Zlínsku teď kabinky častěji kontrolují.

Akce za několik milionů

Aktivisté vtrhli do dolu na Mostecku, policie jich zatkla 140

Více než stovka aktivistů protestujících proti těžbě uhlí na Mostecku pronikla i přes zákaz vstupu do dolu Bílina. Policisté je kvůli protiprávnímu jednání všechny zajistili. V několika dolech byla kvůli protestům přerušená těžba.

Letecká puma

Poplach na Ostravsku. Bagrista našel při výkopu bombu z války

V Klimkovicích na Ostravsku hrozil výbuch letecké pumy z druhé světové války. Bombu našli během výkopových prací u jednoho z rodinných domů. Policie evakuovala přilehlé okolí a pumu zneškodnil pyrotechnik.

Předávání vysvědčení - ilustrační foto
Aktualizováno Předevčírem 21:06
Jak na to

Přinese dítě špatné vysvědčení? Takhle ho můžete reklamovat

Příští týden si děti vyzvednou vysvědčení. Ne všichni žáci a jejich rodiče s ním ale budou spokojení. Málokdo ví, že je možné vysvědčení reklamovat. Podle školského zákona ale reklamaci musí stihnout do tří dní.

Obezita - 2
Aktualizováno Předevčírem 22:18
epidemie 3. tisíciletí

Metabolický syndrom jako hrozba! Nemáte ho taky? Otestujte se

Metabolický syndrom je civilizační hrozbou současné populace a někdy bývá nazýván i epidemií třetího tisíciletí. Jde o stav, ke kterému se člověk vlastně projí a "protloustne" natolik, že už jeho metabolismus nedokáže správně pracovat.

Med
Aktualizováno Předevčírem 22:02
Závadné šarže

V obchodech se objevil nekvalitní med! Nemáte ho doma? PŘEHLED

Další problém pro výrobce, který dostal před rokem rekordní pokutu za falšování medu. Podle Státní veterinární správy opět prodával nekvalitní med. Ten byl zahřátý na větší teplotu, než měl být, a pravděpodobně byl i nastavený.