Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Střelba v Praze - 1
aktualizováno dnes 16:56
Hádka partnerů?

Střelba v Praze! Muž bojuje o život, zraněná je také žena

Pražští policisté zasahují u hlášené střelby v ulici Jurkovičova. Podle prvotních informací vyvrcholila střelbou hádka partnerů. Oba přepravili záchranáři do nemocnice, muž je ve vážném stavu.

Nehoda u Koutu na Domažlicku - 3
aktualizováno dnes 16:03
dny plné tragédií

Černý víkend na silnicích! Při nehodách zemřelo už šest lidí

Třetí adventní neděle je zatím velmi tragická. Jen v Jihomoravském kraji si nehody v noci na neděli vyžádaly dva lidské životy. Další mladá řidička pak zemřela při havárii na Plzeňsku. Těsně před půlnocí navíc na Plzeňsku vyhasly další tři životy.

Kolony na dálnici D1 - 2
aktualizováno dnes 16:06
Hrozí další kolaps

Na opravě D1 nikdo nepracuje! Do pondělí má být přitom hotovo

Ředitelství silnic a dálnic v sobotu kontrolovalo opravovaný úsek dálnice D1. Přestože nařídilo firmě opravu vysypaných kaveren do pondělí, nikoho z pracovníků údajně kontroloři nezastihli. V úseku se od úterka tvořily dlouhé kolony.

Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Spalničky
dnes 14:09
Zákeřná nemoc

Nakažených spalničkami rychle přibývá! Evropa hlásí mrtvé

Počet nakažených spalničkami v posledních letech výrazně roste. Mezi nemocnými dětmi jsou i takové, jejichž rodiče povinné očkování odmítli. Mohou za tím být i konspirační teorie a protivakcinační kampaně.

Okamura a učebnice Přírodopisu
aktualizováno dnes 12:15
mísení ras

Okamurovi se nelíbí Přírodopis pro osmáky: "Neuvěřitelný text!"

Tomio Okamura se na svém facebookovém profilu pozastavil nad textem a fotografií v učebnici Přírodopisu. Šéfovi SPD, který je míšencem (jeho matka je Češka, otec Japonec), se zdá neuvěřitelný právě text, který popisuje výhody mísení ras.

Dětská lékařka
dnes 05:45
chybí lékařská péče

Nebudou lékaři pro děti? Třetina jich skončí do 5 let, tvrdí sdružení

Až třetina dětských lékařů pravděpodobně do pěti let uzavře své praxe, uvedlo Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost. Důvodem je jejich vysoký věk. Už nyní se Česko potýká s nedostatkem dětských lékařů, je tak možné, že za pár let bude situace mnohem horší.

Hromadná nehoda na D1
aktualizováno dnes 11:38
Kompletní uzavírka

Dálnici D1 zablokovala hromadná nehoda, stály oba dva směry

V sobotu večer museli policisté kvůli hromadné nehodě několika vozidel zcela uzavřít D1 a to v obou směrech. Na dálnici došlo ke kolizi celkem deseti aut v obou směrech. Srážka si naštěstí vyžádala jen jedno lehké zranění. Místo se podařilo zprůjezdnit až po několika hodinách.

Prodej vánočních kaprů - 2
včera 22:11
Vánoční ryba

Kapři letos zdraží! Rybáři radí, kdy nakoupit, aby byli nejlepší

Už za pár dní se v ulicích objeví kádě s kapry. Podle rybářů si za ně letos oproti loňsku připlatíme. Kilo bude stát skoro sto korun. Kdy je ideální čas na koupi kapra, aby byl na Štědrý den nejlepší, i to se dozvíte v článku.

Štěnice
včera 21:18
Prý je to normální

Koleje zamořily štěnice! Studenti na nich dál bydlí, na byt nemají

Studenti se opět vracejí na koleje. Vysoké ceny bytů je donutily zvolit levnější variantu. Asi o polovinu nižší nájem je ale často na úkor pohodlí. Některé pokoje vypadají už desítky let stejně a někde jsou dokonce štěnice. Aktuálně třeba na pražských kolejích Blanice nebo Strahov, potýkají se s nimi ale také v Brně, Liberci nebo Hradci Králové.

Zábavní pyrotechnika
včera 20:56
časté porušení zákona

Lidé nakupují petardy ve velkém, do rukou se dostanou i dětem!

Každý druhý kontrolovaný prodejce zábavní pyrotechniky loni nepostupoval podle České obchodní inspekce v souladu se zákonem a ukazuje se, že se to nezlepšilo ani letos. V Pardubicích viděli strážníci muže, jak třináctiletým chlapcům prodává materiál, který je určený osobám starším 18 let.