Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Povodně
Aktualizováno Dnes 07:39
Povodňová pohotovost

Nebezpečí povodní: Na Labi platil stav ohrožení! Hladiny stoupají

Nebezpečí povodní v Česku stále trvá. Během noci se zvedaly hladiny některých řek převážně na severu a východě Čech, 3. povodňového stupně dosáhlo Labe na Trutnovsku. Ve čtvrtek ráno hlásilo pohotovost pět měřicích stanic.

rozbor dopisu

"Petra se snaží o spolupráci, Paroubek útočí," tvrdí psycholog

Vztah manželů Paroubkových se otřásá v základech. Petra od expremiéra odešla, zanechala pouze dopis s vysvětlením. Text rozebral odborník na partnerské vztahy.

video neúspěšní kandidáti

Volební soupeři o Zemanovi: Porušuje zákony a slouží mocným

První funkční období v úřadě prezidenta se Miloši Zemanovi rychle krátí. Jak jeho práci hodnotí ostatní kandidáti z prezidentských voleb před čtyřmi lety a co by v případě jejich zvolení dělali jinak, jsme se jich samozřejmě zeptali.

Obchodní sdělení

Nákup auta na splátky je výhodný, ale pozor na pochybné půjčky

Možnosti koupit si ojeté auto pomocí úvěru využívá stále více lidí. Ceny úvěrů tlačí dolů i silná konkurence. Pozor ale na netransparentní služby.

Europoslanec Jaromír Štetina
Aktualizováno Dnes 06:21
Zatykač na českého politika

Ázerbájdžán žene europoslance Štětinu před soud. Vydal zatykač 

Ázerbájdžánská justice požádala Interpol o zatčení českého europoslance Jaromíra Štětinu (TOP 09). Vadí jí Štětinova účast v referendu v Náhorním Karabachu, kde působil jako pozorovatel. Sám Štetina o tom informoval na svém facebookovém profilu.

Léky
Aktualizováno Včera 20:08
nižší limity

Nemocní důchodci a děti budou možná doplácet méně za léky

Důchodci a děti budou mít možná nižší limity pro doplatky za léky. Roční hranice pro děti do 18 let a seniory od 65 let by se snížila podle vládní novely o veřejném zdravotní pojištění z 2500 na 1000 korun, u důchodců nad 70 let věku na 500 korun. Předlohu v dnešním úvodním kole podpořila Sněmovna, míří do zdravotnického výboru.

Jaroslav Janota je u soudu za střelbu po exekutorech
Aktualizováno Dnes 06:26
drama v napajedlech

Za střelbu na exekutory dostal 12 let: Muž se před svědky zabil!

Jaroslav Janota z Napajedel měl nastoupit do vězení za střelbu na exekutory. Dostal 12 let, za mříže ale nakonec nepůjde. Podle všeho Janota spáchal sebevraždu. Skočil ze sedmého patra panelového bytu.

Muž házel po exekutorech výkaly
Aktualizováno Včera 21:38
hrozný pohled!

Muže útočícího výkaly stěhovali! Exekutor si vzal posilu! VIDEO

Práce exekutora je někdy opravdu nezáviděníhodná. Jeden z úředníků dostal ve středu za úkol vystěhovat dva byty, kde žil Jiří Prima. Tento muž je ale známý tím, že útočí výkaly. Soudního vykonavatele proto doprovázeli strážníci i členové justiční stráže.

Pátrání po Míše pokračuje
Aktualizováno Včera 20:11
prověřování stop

Pátrání po Míše: Policie hledá ve starém vojenském areálu!

Pátrání po ztracené Míše stále neutichá, policie průběžně prohledává vytipovaná místa. Pátrací skupina ve středu prohledávala les na severním Plzeňsku, kde již dříve po Míše policisté pátrali, tentokrát se zaměřili na prostor bývalé vojenské základny.

Učitelka se soudí kvůli výpovědi
Aktualizováno Včera 18:10
sexuální skandál

Hlídala žáky ve sprše: Učitelku má očistit soud, rodiče dětí jí fandí!

Okresní soud v Olomouci se opět zabývá případem propuštěné učitelky Základní školy v Tršicích Vandy Fabiánové. Loni po návratu ze školy v přírodě s ní ředitel školy ukončil pracovní poměr. Důvodem bylo údajné sexuální obtěžování malých chlapců. Učitelka se brání a u soudu chce prokázat, že výpověď byla neoprávněná.

Na Baru - Artmosphere
Aktualizováno Včera 15:58
oblíbená show

Kapela ARTMOSPHERE Na baru: Mladíci pokřtí nový videoklip

Dnešními hosty oblíbeného pořadu Na baru bude kapela Artmosphere. Nejen na jejich nový videoklip se zeptá moderátor Michal Čoudek. Otázky můžete pokládat i vy!