Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Babybox
dnes 07:16
Zdravé novorozeně

Ve strakonickém babyboxu našli holčičku! Dostala nezvyklé jméno

Ve strakonickém babyboxu našli zdravotníci v noci na čtvrtek novorozenou holčičku. Měla by být zdravá, pupečník měla stisknutý kolíčkem na prádlo. Miminko dostalo od zakladatele české sítě babyboxů zvláštní jméno.

Kouření
dnes 05:45
přijdou na to

Tajíte kouření před zdravotní pojišťovnou? Tohle vám hrozí

Podíl kuřáků je mezi klienty pojišťoven menší než v populaci obecně. Je to i tím, že kouření při pojištění nemocní tají. V případě chorob prokazatelně spojených s užíváním nikotinu pak může dojít k odmítnutí pojistného plnění.

Krejčířova vila - 9
aktualizováno včera 23:08
VIDEO zašlý luxus

Krejčířova vila je ve špatném stavu! Nahlédněte do interiéru

Vymlácená okna, opadané omítky, plíseň a vypáčené vstupní dveře. Tak teď vypadá kdysi luxusní vila Radovana Krejčíře v Černošicích. Stála údajně více než 300 milionů korun. V úterní dražbě ale neuspěla ani s vyvolávací cenou 65 milionů. Právě dezolátní stav v tom může hrát velkou roli.

Obchodní sdělení

České čistící prostředky s padesátiletou tradicí

Výrobky pod značkou Larrin začalo družstvo Styl vyrábět již v 80. letech minulého století a v té době patřily mezi špičku československé produkce, jak svou kvalitou, tak i vzhledem. Tehdy výrobní družstva obvykle výrazně oživovala svými výrobky běžnou produkci státních podniků.

Restaurace si účtují spropitné
aktualizováno včera 23:00
varování ČOI

Pozor na spropitné! Některé podniky si jej účtují neoprávněně

Některé restaurace v Česku účtují svým zákazníkům neoprávněně poplatek za obsluhu, tedy spropitné. Česká obchodní inspekce při kontrole zjistila, že v Praze zákazníkům personál jedné restaurace účtoval téměř o 40 korun víc, než za kolik měli objednávky. Jde přitom o porušení zákona o ochraně spotřebitele, za které provozovatelům hrozí až pěti milionová pokuta.

Aktovka
aktualizováno včera 20:50
bolest páteře

Školáci nosí těžké aktovky! Kvůli množství učebnic si ničí záda

Řada dětí nosí do školy výrazně těžší tašku, než by podle lékařů měla být. Už od mala si tak ničí záda. V Česku ale neexistuje zákon, který by stanovil, jaká váha je pro děti maximální. Věnuje se tomu jen Státní zdravotní ústav a to formou doporučení. Ministerstvo školství tvrdí, že řešení je na škole a rodičích. Jenže někteří učitelé za nenošení učebnic do školy dávají i poznámky.

Zloděj vykradl mobilní záchod! Byl plný fekálií
včera 19:27
hledá ho policie

Kuriózní krádež: Lupič odcizil mobilní toaletu! Byla plná fekálií

Že zloději mohou ukrást už opravdu všechno, ukazuje neuvěřitelný případ z Kamenického Šenova. Zatím neznámý pachatel tam vykradl mobilní toaletu. Odnesl si odpadní nádrž i s jejím obsahem. K čemu ji mohl potřebovat, teď vyšetřují kriminalisté.

Gabionová zeď se sesunula na silnici
včera 18:36
provoz omezen

Drama na obchvatu mezi Opavou a Ostravou! Zeď spadla na silnici

Na hlavním tahu mezi Ostravou a Opavou se sesunula opěrná zeď z takzvaných gabionů, tedy kamenů v klecích z pletiva. Sesuv naštěstí nikoho nezranil. Provoz na silnici je ale sveden do jednoho pruhu.

Petr Kramný u Ústavního soudu
včera 18:21
spolek Šalamoun

Kvůli kauze Petra Kramného vyhrožují už i nevinným dětem!

Spolek Šalamoun se dlouhodobě angažuje v šetření případu Petra Kramného. Kontroverzní případ vyvolává ve veřejnosti rozporuplné názory. Některé dokonce pobuřuje natolik, že se uchýlili k výhrožování dětem místopředsedy spolku Šalamoun Václava Peričeviče.

Miloš Zeman a Vladimír Putin
včera 18:09
vztahy s Ruskem

Putin mě poval do Soči, je to vyznamenání, prohlásil Zeman

Ruský prezident Vladimir Putin pozval Miloše Zemana na návštěvu do Soči. Český prezident to dnes řekl českým novinářům na tiskové konferenci v New Yorku, kde se zúčastnil všeobecné rozpravy Valného shromáždění OSN.

Vnuk ubodal svou babičku! Důvod nepochopíte
aktualizováno včera 21:19
brutální vražda

Vnuk (18) ubodal svou babičku 99 ranami. Soud už vynesl trest

Sedmnáct let vězení za surové ubodání vlastní babičky, které zasadil 99 ran. Takový trest dostal 18tiletý vnuk ubodané ženy. Podle soudu šlo o velmi trýznivý způsob smrti. Původně obžalovanému hrozilo až doživotí, podle znaleckých posudků má ale šanci na nápravu. Rozsudek zatím není pravomocný.