Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ředitel Obvodního ředitelství MP Praha 1
Aktualizováno Dnes 14:46
Kontroverzní dopis

Šéf strážníků peskuje podřízené: Dáváte málo pokut, víc se snažte!

Pokud jste si až dosud mysleli, že strážníci mají stejné poslání jako státní policisté, tedy pomáhat a chránit, šéf městské policie z Prahy 1 vás vyvede z omylu. Podle Miroslava Stejskala je totiž zásadní vybrat co nejvíce pokut.

Ochromil dopravu

Muž v Praze vyskočil z okna, dopadl přímo na tramvajovou trať

Přímo v centru Prahy se ve čtvrtek před polednem zřejmě rozhodl skoncovat se svým životem osmačtyřicetiletý muž. Kolemjdoucí jej našli v tramvajovém kolejišti. Záchranáři se jej snažili několik desítek minut oživit. Na déle jak hodinu musel být zastaven provoz tramvajové linky 9.

Za vraždu matky a bratra dostal Marek Čáp 20let
Aktualizováno Dnes 13:46
Dvojnásobná vražda

Matku a bratra měl ubodat kvůli penězům! U soudu dostal 20 let

Na dvacet let poslal brněnský krajský soud do vězení pětadvacetiletého muzikanta a bývalého studenta medicíny Marka Čápa, který podle obžaloby loni v říjnu brutálně ubodal svou matku a podřízl mentálně postiženého bratra. K činu se u soudu přiznal.

Obchodní sdělení

Kam v srpnu na dovolenou? Žhavým tipem je Bulharsko

Víte, která země je zaslíbená slunci, teplému moři, skvělému jídlu a je dlouhými lety prověřenou destinací českých turistů?

Vandalismus v Prachaticích - 5
Aktualizováno Dnes 12:35
Poškozené obrazy

Mladík kreslil v galerii na obrazy! Škoda je 100 tisíc! Poznáte ho?

Vandalové v galerii v Prachaticích kreslili na vystavené obrazy. Jejich počínání natočila kamera a policie po nich teď pátrá.

Setkání Fica s Junckerem

Brusel se zastal států V4: Dvojí kvalita potravin je nepřijatelná

Evropská komise nepovažuje problém dvojí kvality potravin za nevýznamný, řekl dnes její předseda Jean-Claude Juncker. Na společné tiskové konferenci se slovenským premiérem Robertem Ficem v Bruselu dodal, že komise bude této otázce "věnovat plnou pozornost". Novou legislativu, která by měla dvojí kvalitě potravin zabránit, v tuto chvíli nepředpokládá. Do budoucna ji však nevylučuje.

Hnutí STAN

Starosty a nezávislé povede do voleb Farský, chtějí získat 7 %

Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) povede po rozpadu koalice s lidovci do kampaně do sněmovních voleb jako celostátní lídr poslanec a bývalý dlouholetý starosta Semil Jan Farský. Měl by být také v čele pražské kandidátky. Hnutí půjde do voleb s heslem Odvaha převzít odpovědnost a chtělo by získat minimálně sedm procent hlasů. Na kampaň STAN počítá zatím s 26 miliony korun, ale další peníze by mělo hnutí získat od podporovatelů. Novinářům to dnes ve Sněmovně řekli představitelé STAN.

Ztracená Míša
Aktualizováno Dnes 12:01
odložení případu

Naděje na nalezení Míši je pryč! V autě Otakara byly další důkazy

Jeden z nejsledovanějších kriminalistických případů poslední doby ani po více než půl roce nemá rozuzlení. Policie po dlouhém vyšetřování dospěla k názoru, že pohřešovaná Míša M. už s největší pravděpodobností není naživu, uvádí podle portálu iRozhlas interní policejní materiál.

Hasičské auto
Aktualizováno Dnes 10:23
Postel v plamenech

Ve špitále v Rumburku hořela postel, kouř vyhnal 28 lidí!

Osmadvacet lidí museli hasiči ve středu večer evakuovat z rumburské nemocnici poté, co se po chodbách a pokojích rozšíril kouř. Na jednom z pokojů totiž hořela postel.

Rozvodněná říčka Smědá na Liberecku - 3
Aktualizováno Dnes 14:39
Stoupající hladina

Na severu Čech hrozily povodně, hladina Smědé stoupla 13krát

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek ráno vydal výstrahu před povodněmi. Ta se týkala především podhůří Jizerských hor, kde hodiny vydatně pršelo. Na říčce Smědé byl nejvyšší povodňový stupeň.

velká neznámá

Lidé si pletou selhání srdce a infarkt! Tento omyl zabíjí tisíce lidí

Umírá na něj více lidí než na rakovinu, většina Čechů ho ale nezná. Srdeční selhání je v ČR každoročně diagnostikováno u 40 tisíc lidí. Polovina z nich do pěti let zemře. Přitom stačí nemoc včas rozpoznat a dlouhodobě ji kontrolovat. Lidé ale netuší, na jaké příznaky si dát pozor.