Smutný příběh důvěřivé seniorky řešil dnes okresní soud v Jihlavě. Starou ženu obrala bývalá poštovní úřednice o byt, důchod i celoživotní úspory, stačil jí na to jediný rok.
Bývalá pošťačka dnes přišla k soudu suverénně, chvílemi se dokonce usmívala a rozhodně se nechovala tak, že by svého jednání litovala. Hájila se tím, že stařenka jí vše darovala dobrovolně, například jako pozornost k narozeninám nebo příspěvek na auto.
Pošťačka podle obžaloby měla šestaosmdesátiletou ženu během jednoho roku úplně zruinovat. Z účtu nejdříve vysála sta tisíce korun, po nějaké době na sebe nechala přepsat stařenčin příspěvek na péči - a ani to jí nestačilo. Přesvědčila ji, aby zrušila penzijní pojištění a téměř šest set tisíc si nechala poslat na svůj účet.
Pošťačka tuto sérii podvodů korunovala tím, že na sebe nechala přepsat i její byt. Vše vyšlo najevo, když si stařenka stěžovala, že nemá na živobytí. Pracovníci sociálky pak zjistili, že peníze, které jí posílají, končí v cizí kapse. Líčení bylo odročeno na neurčito a podvodnici hrozí až osmileté vězení.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz