Zákazové značky pro nákladní automobily nad 12 tun rozmístili o víkendu v centru Českého Těšína v okrese Karviná.
Informovala o tom v pondělí mluvčí českotěšínské radnice Dorota Havlíková.
"Po dokončení obchvatu se nám podařilo nasměrovat část dopravy mimo město. Avšak mnoho řidičů stále volilo pro ně jednodušší trasu přes centrum. Proto si musíme takto vynutit odklon tranzitní dopravy,“ vysvětlil starosta Vít Slováček.
ČTĚTE TAKÉ:
FOTO: Po Jižní spojce nejezdí kamiony. Policie už šoféry pokutuje
OBRAZEM: Největší česká křižovatka má k těm světovým daleko
Převrat v dopravě: Pražský okruh uleví centru, kamiony nesmí na Barrandov
"Nyní jsou již všechny zákazové značky umístěné na důležitých příjezdových komunikacích směrem do města. Na toto trvalé značení nyní upozorňují řidiče informativní dopravní značky na příjezdových návěstích tak, aby mohli bezproblémově využít k tranzitu obchvat. Omezení neplatí pro zásobování a značení bylo umístěné tak, aby umožnilo tankování kamionů ve Slovnaftu a také dojezd do průmyslové zóny ve Strojnické ulici," řekla Havlíková.
Současně dochází ke změně organizace dopravy na ulici Karvinské v křižovatce s nájezdovou rampou na okružní křižovatku v Chotěbuzi. Úpravy si vyžádaly změnu přednosti v jízdě touto křižovatkou. "Toto opatření by mělo přinést zvýšení bezpečnosti provozu v dané křižovatce, ale především odklon většiny tranzitní dopravy, nejen těžké nákladní, mimo centrum Českého Těšína," uvedl vedoucí oddělení dopravy Tomáš Hloušek.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz