Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 15:39 4.9.2013
odborník hodnotil

Velký test lančmítu: Který se dá jíst a který by neprošel ani jako psí žrádlo

1551725
Sdílet Přidat názor

Jste zvyklí kupovat si na chatu nebo na čundr lančmít? Šéfkuchař Vladimír Honzák ho pro vás otestoval. Přečtěte si, který má něco společného s masem a který se nedá jíst.

Luncheon meat, lidově zvaný lančmít, je, tedy lépe řečeno měl by být, kořeněným masem v konzervě a původně se vyráběl za války pro anglickou armádu. Nejčastěji se jedná o vepřové nebo hovězí maso, které se namele, přidá se k němu lák z vody, soli, cukru a koření, nechá se to odležet a potom se to uvaří.
 

reklama

"Za bývalého režimu byla tato konzerva velmi populární a často se vozila na cesty," podotýká Honzák.
 

V Česku kvalita tohoto výrobku strmě poklesla na konci 20. století po zrušení potravinářské normy. Obsahuje teď i sádlo, kůži, hromadu chemie a další pekelné přísady typu hrachové vlákniny o éčkách nemluvě.

 

Podívejte se, jak náš odborník lančmíty ohodnotil: 

 

 

1551993
Video: TN.cz

"Kdybyste některé z námi testovaných lančmítů nabídli anglickému džentlmenovi a on by si to otevřel někde na golfu, zezelenal by hrůzou," říká šéfkuchař Vladimír Honzák, "Já budu takový frajer, že je pro vás ochutnám, abychom zjistili, co je lančmít a co by neobstálo ani jako psí žrádlo.


 

1. místo - Pork luncheon meat

Test - Luncheon Meat - 6
Foto: Lukáš Červený

cena: 34, 90 Kč
složení: Vepřové maso 70 %, voda, škrob, živočišný protein (vepřový), sůl, cukr, stabilizátory E407, E451, koření, E621, E316, E250
výrobce: Shanghai maling, ČR
hodnocení: Tenhle mi chutná nejvíc, připomíná to chuť, jakou míval poctivý lančmít. I opečený je dobrý.

 

Test Vysočina TEST salámů VYSOČINA: Na kterém si pochutnáte a za který jen vyhodíte peníze?
 

 

2. místo - Tulip luncheon meat

Test - Luncheon Meat - 4
Foto: Lukáš Červený

cena: 38, 90 Kč
složení: Strojně oddělené kuřecí maso (39 %), strojně oddělené vepřové maso (18 %), vepřové maso (13 %), vepřová krevní plazma, vepřový tuk, bramborový škrob, vepřová kůže, modifikovaný škrob, mléčná bílkovina, cukr, sůl, fosforečnan sodný.
výrobce: Tulip food, Dánsko
hodnocení: Hezky voní, takhle by to mělo tak nějak vypadat.

 

Test - guláše VELKÝ TEST GULÁŠŮ: Co našel šéfkuchař v konzervách? Občas nevěřil vlastním očím

 

3. místo - Zwan luncheon meat

Test - Luncheon Meat - 8
Foto: Lukáš Červený

cena: 42, 90 Kč
složení: Strojně oddělené kuřecí maso (37 %), strojně oddělené vepřové maso (9 %), vepřové maso (23 %), vepřová krevní plazma, vepřový tuk, bramborový škrob, vepřová bílkovina, hořčičná moučka, sůl, extrakt koření, cukr, E316, E451i, E250.
hodnocení: Tenhle docela ujde.

 

Test - vanilková zmrzlina VELKÝ TEST VANILKOVÝCH ZMRZLIN: Která poctivě chutná a která je jen bílá břečka?

 

4 - 7 místo

Hamé luncheon meat pork 300g

Test - Luncheon Meat -1
Foto: Lukáš Červený

cena: 68, 90 Kč
složení: Vepřové maso (79 %), voda, bramborový škrob, vepřová bílkovina, sůl, extrakt koření, cukr, E450, E451i, E250, E407a, sójová bílkovina, glukózový sirup, E301, ochucující směs, , E621, E635, extrakty koření
výrobce: Hamé

hodnocení: Je to mastné jako prase, je to spíš sekaná. Osolená hmota, která chutná po něčem, co bylo kdysi maso.
 

Hamé luncheon meat pork 400g

Test - Luncheon Meat - 7
Foto: Lukáš Červený

cena: 39, 90 Kč
složení: Vepřové maso, vepřová kůže, voda, hovězí maso, pšeničná mouka, živočišná bílkovina, sůl, extrakt koření, cukr, E401, E451i, E120, E160a, extrakty koření. Obsah masa 70 %.
výrobce: Hamé

hodnocení: Rozdíl mezi tím, co se k nám dováží, a tím, co se tady vyrábí, je evidentní, tohle je opět mastná sekaná a my si to necháme líbit a kupujeme to. Ale tohle chuťově ještě jde.

 

Test - nivy VELKÝ TEST SÝRŮ NIVA: Který je nejlepší a který v testu propadl?
 

 

Tesco pork luncheon meat

Test - Luncheon Meat - 5
Foto: Lukáš Červený

cena: 55, 90 Kč
složení: : Vepřové maso (80 %), voda, bramborový škrob, fosforečnan sodný, cukr, bílý pepř, askorbát sodný, dusitan sodný, sůl, koření, sušená syrovátka.
výrobce: Neuveden, Dánsko

hodnocení: Klasická věc, bude to ze separátu, což je v dnešní době normální. Je v pohodě. Opečené to má klasickou lančmítovou chuť.

 

Delikates Lunchmeat vepřový

Test - Luncheon Meat - 3
Foto: Lukáš Červený

cena: 39, 90 Kč
složení : Vepřové maso (57 %), voda, vepřová kůže, dusitan sodný, strojně oddělené kuřecí maso, síran vápenatý, E401, bramborový škrob, sójová bílkovina, sůl, extrakt koření, E450, glukózový sirup, ochucující směs, extrakty koření, stabilizátory, emulgátory, glutamát sodný, askorbát sodný, kyselina askorbová, kyselina citrónová, barviva, karamelizovaný a hroznový cukr, maltodextrin, hořčice, aroma.
výrobce: PT servis konzervárna, ČR

hodnocení: Hm, tak tohle "voní" jako kočiččí konzerva, úplně se to bojím vzít do pusy.  A taky to jako kočičí žrádlo chutná. Je to strašné. Všechny tyhle čtyři produkty jsou takové lančmíty na český způsob, takže sekaná. Je v tom hrozně tuku a vody.

 

Test - okurky TEST NAKLÁDANÝCH OKUREK: Jsou lepší německé, nebo ty české?
 

 

8. místo - Vepřový luncheonmeat

Test - Luncheon Meat - 2
Foto: Lukáš Červený

cena: 30 Kč
složení: Vepřové maso (45 %), , strojně oddělené kuřecí maso, voda, vepřové kůže,E1412, E1422, hrachová vláknina, sója, askorbát sodný, dusitan sodný, sůl, koření, glukózový sirup, ochucující směs, extrakty koření, stabilizátory, emulgátory, E450, E451, glutamát sodný, askorbát sodný, kyselina askorbová, kyselina citrónová, barviva, výtažek z droždí, hořčice.

hodnocení: Tohle je něco příšerného. Co všechno to obsahuje, o tom se raději ani nechci bavit. Jestli se v dnešní době ještě někdo živí něčím takovým, tak to je opravdu tragédie.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Výrobce uzenin přidával do klobás PLÍSEŇ A KVAŠENOU RÝŽI

TN.cz / hel

Související články

+12
iczep
Moc jsme tem testum na Tn neveril, a konecne - ted je i na videu videt jak lidi oblbujete. Kazdy se muze podivat ze v case 2:35 az 2:36 se na chvili ukaze, ze v rukach "nezavisly odbornik" ...
-1
marcela1959
v dnešní době hodně lidí kouká jakou cenu to má a ne že je to hnusné prostě jíst se musí
joko 8.9.2013 18:52
0
Jo jo. Tak tak.
iczep 4.9.2013 22:13
+7
Takze cenzura uz zapracovala! Na konzervu uz v case 2:36 nenarazite, video bylo opraveno, ale nevadi - muzete se podivat na puvodni snimek s konzervou - screenshot puvodniho videa (teda pokud tenhle prispevek Nova nesmaze) ... ...
iczep 4.9.2013 13:19
+12
Moc jsme tem testum na Tn neveril, a konecne - ted je i na videu videt jak lidi oblbujete. Kazdy se muze podivat ze v case 2:35 az 2:36 se na chvili ukaze, ze v rukach "nezavisly odbornik" konzervu ke vzorku c.7. No pod stolem ma asi u ...
26,98
27,03
24,10
24,14
31,34
31,40
24,78
24,83
další měny

Hlavní zprávy

Výbuch plynu v domě v Olešné - 4
galerie

GALERIE: Výbuch plynu v domě v Olešnici

Výbuch plynu v domě v Olešnici

 Celý článek
Nejdrsnější výzva v Masterchefovi - 6

GALERIE: Nejdrsnější výzva v Masterchefovi

GALERIE: Nejdrsnější výzva v Masterchefovi

 Celý článek
Požár domu v centru Plzně
GALERIE: Požár domu v centru Plzně

GALERIE: Požár domu v centru Plzně

GALERIE: Požár domu v centru Plzně

 Celý článek
reklama
reklama

 

reklama