APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Mount Everest chce zdolat teprve třináctiletý Američan

Mount Everest chce zdolat teprve třináctiletý Američan
Zdroj: oficiální zdroj

Třináctiletý Kaliforňan Jordan Romero v neděli zahájí výstup na nejvyšší horu světa Mount Everest. Z jejího vrcholku si chce odnést kus horniny a nosit ji jako přívěsek na krku.

"Neprodám to, ani to nikomu nedám. Bude to pro mě, abych si mohl říkat, že mám kámen z vrcholu," popsal svůj cíl mladý horolezec.

 

 

Pokud uspěje, může se Romero stát nejmladším člověkem, který kdy vystoupil na nejvyšší vrcholek světa. Dosavadní primát drží Nepálec Temba Tšeri Šerpa, který himalájskou horu zdolal v 16 letech.

 

PSALI JSME:

Je mu 13 a chce na Everest. Je zatím nejmladší

 

 

Jordan Romero chce kromě 8850 metrů vysokého Mount Everestu vylézt na nejvyšší hory všech sedmi kontinentů. "Je to prostě výzva. Pokud se to nepodaří, zkusím to znovu," prohlásil.  

 

Zdroj: oficiální zdroj

 

Mladík již vystoupal na africké Kilimandžáro a zdolal také nejvyšší horu Severní Ameriky Mount McKinley. 

 

Chlapcův otec, zkušený záchranář a horolezec, je přesvědčený, že jeho syn může Everst pokořit.

 

 

 Na nejvyšší vrchol světa již vylezlo více než 4000 horolezců. Jako první to v roce1953 dokázal novozélandský polárník Edmund Hillary se svým nepálským šerpou Tenzingem Norgayem. 

Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz