Venčení na volno

Agresivní opilec poštvával na lidi psa! Ohrožoval muže a dvě děti

Americký pitbul
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:
pes

Ostravští strážníci řešili v sobotu agresivního opilce se psem. Zavolal je muž, který si stěžoval, že majitel psa poštvával na něj a jeho děti. Opilec pak společně s dalším mužem strážníky napadl. Teď jsou podezřelí z několika přestupků.

Na pomoc si ostravské strážníky zavolal v sobotu večer muž se dvěma malými dětmi. Tvrdil, že majitel venčil psa na volno, na muže a jeho děti ho poštvával a přitom na ně křičel a vulgárně jim nadával.

 

"Procházel jsem s dětmi přes park a uviděl jsem volně pobíhajícího psa bojového plemene, kterého majitel poštvával proti nám. Proto jsem vzal děti, a co nejrychleji z místa utekl,“ prozradili strážníci, co jim vystrašený otec řekl.

 

Hlídka vyrazila místo prověřit. Volně pobíhajícího psa objevili strážníci u nedaleké hospody. Majitel pak seděl na předzahrádce. Se strážníky se odmítal bavit, reagoval podrážděně a urážel je.

 

"Je to můj pes, *** a co teď uděláš?" křičel podle mluvčího ostravských strážníků Michaela Beneše muž. Jeho agresivita se stupňovala a ke konfliktu se připojil i další muž, který stál opodál.

 

Toho, protože u sebe neměl žádné doklady, předala hlídka strážníků státním policistům. A protože na výzvu nereagoval, kladl odpor a po hlídce se oháněl, použili proti němu strážníci donucovací prostředky.

 

 

Osmadvacetiletý majitel psa svou totožnost prokázal, byl však  silně opilý, podle Beneše padal na zem a shazoval kolem sebe věci ze stolů. Strážníci se tak rozhodli ho převézt na záchytku. Před tím se je ale muž pokusil napadnout – kopáním a údery. I on tak byl zpacifikován za použití donucovacích prostředků. Na záchytce mu následně naměřili 2,2 promile alkoholu.

 

"Oba muži byli pro podezření z několika přestupků (mj. znevážení postavení a neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci) oznámeni správnímu orgánu k projednání. Mladší z mužů se navíc bude zpovídat také z podezření ze spáchání přestupku zanedbání povinnosti chovatele zabezpečit svého psa proti volném pohybu v místě, kde to je obecně závaznou vyhláškou zakázáno," dodal mluvčí strážníků Beneš.
 

vbo TN.cz