První dávka

Babišův syn se nechal očkovat. Premiér s ním do centra nedorazil

Linda Nguenová
Linda Nguyenová, Háta Sassmannová
Aktualizováno 21:11
13.7. 2021 11:05
Téma:

Mladí lidé jsou k očkování často skeptičtí a odmítají ho. To ale není případ sedmnáctiletého Frederika Babiše, syna českého premiéra. Ten v úterý dostal první dávku vakcíny v pražském O2 Universu. Očkovat se nechal z vlastního rozhodnutí a ze svých kamarádů přišel na řadu prý až mezi posledními.

Frederik Babiš měl termín v 9:42, v doprovodu bodyguarda přišel o pár minut dřív. Vakcínu pak dostal do pravé ruky.

 

"Injekci jsem vůbec necítil. Potom mě trochu zastudila ruka, ale jinak úplně v pohodě," řekl bezprostředně poté.

 

Podle jeho slov je ze svých kamarádů mezi posledními, kteří očkování ještě nemají. Premiér Andrej Babiš (ANO) jej do očkovacího centra nedoprovodil, nechal se slyšet, že nechce budit zbytečný rozruch.

 

Premiérova manželka Monika se nechala očkovat v Thomayerově nemocnici na konci května. Na očkování ji doprovodil manžel a její fenka red toy pudla Gigi. Z rodiny premiéra tak ještě tečku za koronavirem neudělala jen dcera Vivien, která za pár dní oslaví 21. narozeniny.

 

 

Monika Babišová nedávno v rozhovoru pro Blesk.cz uvedla, že otázku očkování nechávají plně na svých dětech. Dcera Vivien se prý chce také nechat očkovat, aby mohla mimo jiné bezpečně cestovat.

 

Počet aplikovaných dávek v Česku překročil hranici devíti milionů. V Praze se v pondělí otevřela dvě očkovací centra, která přijímají pacienty bez objednání. Dalším lákadlem mají být výhry – mezi nimi třeba značkové boty nebo mobilní telefon.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz