BLÍZKÝ VÝCHOD

Irákem otřásla série útoků! Na budovy dopadaly rakety i granáty

Kouř nad Mosulem
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 4.1. 2020 21:45
Téma:

Zelenou zónu v Bagdádu, která by měla být nejbezpečnějším místem v Iráku, zasáhla nejméně jedna raketa. Další tři směřovaly na leteckou základnu Balad, výbuchy se ozývají i v Mosulu. Střelba z minometu v Bagdádu zranila nejméně pět lidí.

Zvuky exploze bylo slyšet nad Bagdádem v sobotu večer středoevropského času. Podle portálu Conflict news zasáhla nejméně jedna raketa takzvanou Zelenou zónu.

 

Jedna ze střel dopadla necelý kilometr od americké ambasády. Další raketa dopadla asi půl kilometru od prezidentského paláce, uvádí agentura AP.

 


V Zelené zóně se nachází ambasády západních států a irácké vládní budovy. Oblast o rozloze asi deseti čtverečních kilometrů je silně opevněná. Mělo by se jednat o nejbezpečnější místo v Iráku.

 


Podle agentury Reuters svědci slyšeli dva výbuchy. Další tři rakety byly podle AP vypálené na leteckou základnu Balad asi 64 kilometrů severně od Bagdádu. Dopadly na pole, podle úřadů nikoho nezranily ani nezabily.

 

 

Agentura Reuters také informovala o útoku minometem na Bagdádskou část Al-Jadriya, kde se nachází také Bagdádská univerzita. Na místě je nejméně pět zraněných. Výbuchy jsou slyšet i u základny Al-Kindí v severní části Mosulu. Zatím nejsou hlášení ztráty na životech.

 


 

Situace v Iráku se vyostřila poté, co dav a šíitské milice vyrabovaly americkou ambasádu a po americkém útoku na vysokého íránského vojenského velitele.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

Související témata:
TN.cz