Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.9. 2015 17:34
už za týden

Blíží se poslední krvavý měsíc, pojí se s ním další hrozba!

Krvavý měsíc
Zdroj: Profimedia

Krvavý měsíc a potom sedm let temnoty. Tak zní proroctví, které se má naplnit už příští týden. Ukázalo se ale, že Země má čelit další hrozbě.

Už v pondělí 28. září nás čeká poslední ze čtveřice krvavých měsíců. Podle proroctví s sebou tento neobvyklý astronomický jev, ke kterému došlo naposled před 500 lety, přinese totální zkázu a je to mimo jiné hypotéza křesťanských kazatelů Marka Blitze nebo Johna Hageea. Podle dávné předpovědi znamená příchod konce světa. "Slunce se ponoří do tmy a měsíc bude krvavý, než přijde velký a strašlivý den," varuje Bible (Joel, 2:31). Více o krvavých měsících zde.

 

Další zdroje hovoří o možnosti srážky s asteroidem. Podle portálu express.co.uk se jich k Zemi řítí hned šest, mezi 21. a 28. zářím, podle jiných zdrojů jeden obří. Podle NASA by nás ale všechny měly minout. "Nevypadá to, že by některý z nich mohl trefit Zemi," uvedl astronom Paul Chodas.

 

 

Portál topky.sk ale varuje, že existuje i další hrozba. Tou má být Velký hadronový urychlovač (LHC). Je to největší urychlovač částic na světě, pracovat začal v roce 2008 a je umístěný v kruhovém tunelu mezi Francií a Švýcarskem.

 

Činnost urychlovače prý během vědeckých experimentů může vygenerovat tak silné magnetické pole, že by mohlo přitáhnout jeden z asteroidů na oběžnou dráhu a to by pro Zemi mělo zničující následky.

 

 

Vědci z CERNu se brání, že to není možné, lidé ale už od roku 2010 spekulují, že by pokusy s částicemi mohly omylem vytvořit černou díru, která by pak spolkla celou planetu Zemi.

 

Velký hadronový urychlovač je zařízení, které rozbíjí atomy a snaží se zjistit, jestli jde vytvořit paralelní vesmír.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Američtí astronomové spočítali, že Zemi může trefit obří asteroid. Kolik máme času?

Smrt bude všude: Takto vypadá svět po III. světové válce

hel TN.cz