Hrozba nákazy

Britský premiér Johnson je v izolaci po snídani s nakaženým poslancem

Boris Johnson
Zdroj: Profimedia, Getty Images
Britský premiér Boris Johnson
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
16.11. 2020 9:05
Téma:

Boris Johnson skončil v izolaci poté, co se minulý týden setkal s poslancem Lee Andersonem, u kterého testy potvrdily nákazu koronavirem. Ve svých povinnostech předsedy vlády pokračuje ze sídla na Downing Street. Premiér Johson už v minulosti covid prodělal a jeho stav byl tak vážný, že skončil na jednotce intenzivní péče.

Britský premiér v minulém týdnu uspořádal společnou snídani se skupinou konzervativních poslanců, včetně nakaženého Andersona. Přestože podle informací portálu Mirror nemá Boris Johnson žádné příznaky nákazy, putoval do preventivní 14denní karantény. Pracovní povinnosti plní z domova.

 

Na setkání s konzervativci Johnson odložil roušku a nedodržel ani dvoumetrový odstup. Za to od ostatních poslanců schytal kritiku. Během pandemie totiž britský předseda vlády naléhal na to, aby lidé dodržovali společenský distanc a nosili ochranu nosu a úst.

 

 

"Byl jsem informován, že se musím izolovat, protože jsem byl v kontaktu s někým, kdo měl pozitivní test na covid-19. Můj zdravotní stav je dobrý a nemám žádné příznaky," vyjádřil se Johnson na svém twitteru. V preventivní izolaci zůstane do 26. listopadu.

 

 

Do izolace putoval také poslanec Andy Carter, který se utkání zúčastnil spolu s Johnsonem. Na jaře onemocněl covidem také britský ministr zdravotnictví Matthew Hancock.

 

Šestapadesátiletý už nákazu koronavirem prodělal. Onemocněl na konci března. Zprvu se zdálo, že bude mít nákaza mírný průběh – premiéra trápila jen zvýšená teplota a kašel. Na začátku dubna se ale jeho stav zhoršil natolik, že skončil na jednotce intenzivní péče. Nakazila se také jeho snoubenka Carrie Symondsová.

TN.cz