československá ústava

Brno vítalo Čaputovou, místo podání rukou jí příznivci mávali papírovými srdci

Věra Müllerová
Věra Müllerová
10.3. 2020 11:41
Téma:

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová zamířila na návštěvu Moravy, v Brně se zúčastní slavnostního shromáždění ke 100. výročí přijetí československé ústavy. Její příznivci ji při příjezdu do Brna vítali vystřiženými srdci.

Zuzana Čaputová zahájila svou úterní návštěvu Jižní Moravy v Hodoníně, kde v deset hodin dopoledne uctila památku tamního rodáka T. G. Masaryka.

 

V jedenáct hodin pak přijela do Brna na Novou radnici, kde ji vítali její příznivci, kteří místo podání rukou mávali vystřiženými srdci. Na radnici právě probíhá setkání s brněnskou primátorkou Vaňkovou a vedením města.

 

Odpoledne navštíví Ústavní soud, který pořádá slavnostní shromáždění ke 100. výročí přijetí československé ústavy.

 

 

Prezident Miloš Zeman se z účasti na akci omluvil a podle dostupných informací se nečeká ani účast premiéra Andreje Babiše a ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Na shromáždění by ale měli dorazit nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, ombudsman Stanislav Křeček a další.

 

Slovenská prezidentka byla na první oficiální návštěvě Česka loni v červnu. Zahájila ji na Pražském hradě, kde ji uvítal s vojenskými poctami český prezident Miloš Zeman. Na oficiální návštěvě Brna je poprvé.

klma tn.cz / TV Nova