MEZINÁRODNÍ SROVNÁNÍ

Češi jsou na tom nejhůř z okolních zemí! Mají omezený vstup do 17 zemí

Kateřina Kučerová
Kateřina Kučerová
Publikováno 12. 9. 2020
Téma:

Česko se kvůli rekordnímu nárůstu nemocných v posledních dnech zařadilo mezi evropské země, kde se šíří onemocnění Covid-19 nejrychleji. Ze sousedních států je na tom Česká republika nejhůře a omezení pro vstup českých občanů zavedlo už 17 států Evropy.

Osmkrát více nakažených za poslední týden než Německo, šestkrát víc než Polsko – Česko je na tom ze sousedních zemí zdaleka nejhůře. Nejlépe si vede Polsko s 15 nově nakaženými za den na milion obyvatel a velmi dobře je na tom i Německo. Česku se nejvíc blíží Rakousko se 112 novými případy.


Španělsko, Černá Hora, Francie a Česko. To jsou evropské země, kde se nyní onemocnění Covid-19 šíří nejrychleji. Česko má čtvrtý nejvyšší denní přírůstek nakažených na jeden milion obyvatel z celé Evropy. Nejhůř je na tom Španělsko. S trasováním lidí, kteří byli v kontaktu s nakaženými, začala pomáhat i armáda.

 

 


"Naším hlavním úkolem je dohledat a následně přesvědčit jednotlivce o významu osobní zodpovědnosti. Údaje předáváme hygienikům, kteří případně mohou podniknout právní kroky v případě, kdy lidé nechtějí karanténu dodržet," popsal španělský voják.

 


Kvůli strmému nárůstu nových případů omezilo vstup českých občanů už 17 zemí. Dánsko, Finsko a Maďarsko vystavilo úplnou stopku, dalších 14 zemí včetně Německa zavedlo povinnost karantény nebo negativního testu na Covid-19. Další země omezení zvažují – Slovensko o případných opatřeních rozhodne v pondělí.

 


 

Související témata:
rod TN.cz