protestní akce

Česko čeká další série demonstrací! Požadují demisi premiéra Babiše

Andrej Babiš se vyjádřil k demonstraci
Zdroj: Profimedia
V prosinci se bude konat několik demonstrací
Regina Zajícová
Regina Zajícová
6.12. 2019 5:45
Téma:

Středeční zpráva o opětovném trestním stíhání Andreje Babiše vyvolala okamžitou reakci veřejnosti. Hned ten den se objevily termíny demonstrací, kde budou lidé požadovat premiérovu demisi. První je naplánovaná na úterý 10. prosince v Praze. Poté se uskuteční do konce roku ještě dvě demonstrace po celém Česku. A opět se očekává velké množství účastníků.

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman prozkoumal všechny spisové materiály a během toho zjistil několik nedostatků. Rozhodl se tedy zrušit rozhodnutí žalobce Jaroslava Šarocha a premiér Andrej Babiš je znovu trestně stíhán. "Máme toho dost," hlásí spolek Milion chvilek pro demokracii na svém webu. "Andrej Babiš si bere občany ČR jako rukojmí. Jeho problémy poškozují celou republiku. Trestně stíhaný člověk s obrovským střetem zájmů nemá v čele vlády co dělat," doplnil.

 

Spolek ohlásil další demonstraci, která se bude konat v úterý 10. prosince v 18 hodin. Původně se měli lidé sejít na Karlově náměstí. Kvůli obrovskému zájmu lidí ale organizátoři mítink nakonec přemístili na Václavské náměstí na stejný čas.

 

Známý je také hlavní cíl demonstrace. "Jasně odmítnout nepřijatelné a oslovit co nejširší veřejnost. Celá republika se musí dozvědět, jak Babišovy problémy poškozují každého z nás. Střet zájmů se dá přeložit jednoduše: Andrej Babiš krade z našeho společného pro sebe. Inkasuje, co mu nepatří. Platíme to my všichni. A ještě na to doplatíme. Taková sdělení musíme rozšířit co nejdál," napsal spolek na svém webu.

 

 

Naplánované jsou také další akce. "16. prosince přeneseme dynamiku protestů do obcí a měst mimo Prahu a krajská města. A nakonec se naše společná energie z obcí i Prahy slije na demonstracích v krajských městech, kterými tuto velkou šňůru ukončíme 19.12. (Tento den tedy nebudou demonstrace ani v Praze ani v obcích, ale jen v krajských městech.)," dodal spolek.

 

Poslední velká demonstrace se konala 16. listopadu na Letné. Tehdy na ní dorazilo podle odhadů 250 tisíc lidí z celé země. Podobný počet lidí dorazil také v červnu. 

 

Připomeňte si reportáž o demonstraci na Letné: 

 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz