koronavirus

Česko má 17 tisíc případů. Nejhůře je na tom Frýdecko-Místecko

Anežka Vrbicová
Anežka Vrbicová
Publikováno 4. 8. 2020
Téma:

Počet nakažených nemocí Covid-19 přesáhl v České republice 17 tisíc. Po víkendovém poklesu se denní přírůstek opět zvýšil. Za pondělí přibylo 210 případů. Aktuálně je v Česku téměř pět tisíc nakažených, což je nejvíce od začátku března.

Podle odborníků je klíčové, že se výrazně nemění počet hospitalizovaných pacientů, kteří vyžadují intenzivní péči. S koronavirem se nyní léčí 94 pacientů, z toho 19 je v těžkém stavu. Nejpostiženějším okresem v republice je v současné době Frýdecko-Místecko.


Jen včera přibylo v Moravskoslezském kraji 46 nakažených. Jedná se o dvojnásobek oproti neděli.

 

 

S vysokým počtem nakažených se potýká i Prachaticko, kde je více než 40 nakažených na 100 tisíc obyvatel. Ministerstvo zdravotnictví včera představilo takzvaný semafor, tedy mapu okresů podle rizika nákazy.

 

Devět okresů spadá do prvního, zeleného stupně. Jsou to Praha, Brno a Ostrava, Praha-západ, Praha-východ, Karviná, Frýdek-Místek, Jihlavsko a Prachaticko. Ostatní okresy jsou bílé, tedy bez rizika.

 

 

V zeleně označených regionech se sice vyskytují nové případy, nemoc se ale nešíří v komunitě. Místní hygienické stanice mají podle ministerstva zdravotnictví zvážit nutné kroky k zamezení šíření nemoci jako je například omezení návštěv v nemocnicích nebo posílení odběrových míst a laboratoří.

Podívejte se na situaci týkající se nákazy ovid-19 v zahraničí:

jh TN.cz