Tisková konference

Opozice: Je to terorismus, probudili jsme se do nové bezpečnostní situace

Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 20:04
18.4. 2021 9:51
Téma:

V neděli svolali mimořádnou tiskovou konferenci představitelé opoziční koalice SPOLU, aby se vyjádřili k důvodnému podezření ze zapojení důstojníků ruské tajné služby GRU do výbuchů muničních skladů ve Vrběticích. Podle předsedů stran jde o terorismus, který nesmí být zameten pod koberec.

Podle šéfa ODS Petra Fialy jde o bezprecedentní situaci, která musí být důkladně prošetřena. "Dnes jsme se probudili do nové bezpečností situace naší republiky. Rusko se neštítí ani násilných činů," uvedl předseda Fiala.

 

Podobné názoru je také předseda KDU-ČSL Marian Jurečka a předsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová. Ta dodala, že by mělo být vyhoštěno více ruských diplomatů. Na ruské ambasádě v Praze pracuje podle ní zhruba 130 lidí. 

 

Existuje důvodné podezření, že Moskva stála za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014, oznámili v sobotu večer na mimořádné tiskové konferenci premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Při explozi zahynuli dva lidé.

 

 

"Musím konstatovat, že existuje důvodné podezření o zapojení ruských důstojníků do výbuchu muničních skladů v areálu Vrbětice v roce 2014. Došlo k obrovským škodám a narušení života místních obyvatel, ale především tam zahynuli dva naši spoluobčané," řekl premiér na tiskové konferenci.

 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz