Španělsko

Julenův případ sledoval celý svět! Policie ví, kdo může za jeho smrt

Rodina malého chlapce, který spadl do studny ve Španělsku
Zdroj: Profimedia
Díra, kam chlapec spadl, a jeho rodina
Téma:

Za smrt dvouletého chlapce, který v lednu spadl ve Španělsku do zkušebního vrtu, hrozí majiteli pozemku tři roky za mřížemi. Podle státních zástupců dostatečně vrt neoznačil, obvinili jej z neúmyslného zabití.

Julen Roséllo spadl do zkušebního vrtu o průměru asi čtvrt metru, pomocí nějž hledal majitel pozemku podzemní vodu, letos 13. ledna. Následně se rozjela obrovská záchranná akce, která trvala 13 dní a zapojilo se do ní na 300 záchranářů. Chlapce se ale zachránit nepodařilo. Více si přečtěte zde.


Nyní španělské státní zastupitelství obvinilo majitele pozemku Davida Serrana z neúmyslného zabití, za což mu hrozí tři roky za mřížemi. Podle obvinění Serrano díru nezakryl, ani u ní neumístil varovné značky. Stejně tak rodinu nevaroval, že se na jeho pozemku vrt nachází. Informaci přinesl španělský zpravodajský portál El País.

 


Serranovi také hrozí, že bude muset zaplatit náklady spojené se záchrannou operací. Ty se vyšplhaly na 700 tisíc eur, což je asi 17,9 milionu korun. Dále mu hrozí pokuta až milion eur, tedy asi 25,5 milionu, za to, že vrt nenahlásil úřadům a kopal bez povolení.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o snaze zachránit chlapce:
 

 

Související témata:
rod TN.cz