Koronavirová pandemie

Chorvatsko prodlužuje uzavření hranic, může za to nárůst nemocných!

Koronavirus se znovu vrací na některá místa v Evropě
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Publikováno 2. 8. 2020
Téma:

Epidemiologická situace v sousedních zemích se výrazně nezlepšuje, proto není důvod k rozvolňování režimu na hranicích, uvedl chorvatský ministr vnitra Davor Božinović. Země nechává pro občany třetích zemí uzavřené, pro zbytek se nic nemění.

Chorvatská vláda v sobotu rozhodla o prodloužení přísného režimu na hranicích. Zákaz vstupu do země pro občany třetích zemí měl sice skončit, současný vývoj epidemiologické situace tomu však podle Záhřebu nenahrává.

 

Třetí země jsou všechny státy mimo Evropskou unii, ale nepatří mezi ně Island, Lichtenštejnsko, Norsko a Švýcarsko, přestože součástí sedmadvacítky nejsou. Pro turisty z České republiky se nic nemění. Prodloužení chorvatských opatření uvítají na plážích i dalších turisticky exponovaných místech, protože nehrozí, že by se zde tvořil nával turistů ze zemí mimo EU.

 

"Mohou sice využít určitých výjimek, za kterých lze vstoupit a tranzitovat přes chorvatské území. Vzhledem k vývoji epidemiologické situace v sousedních zemích však nebyl žádný důvod ke zmírnění opatření," řekl portálu dnevnik.hr ministr vnitra Davor Božinović.

 

Chorvatsko má 5224 potvrzených případů, z toho 738 aktivních. Nakažených v posledních dnech rychleji přibývá v sousedním Srbsku a Bosně a Hercegovině. Žádná omezení směřovaná přímo proti těmto státům však Božinović nepřipravuje.

 

 

V sobotu v Srbsku přibylo 330 případů (dohromady má přes 25 tisíc nakažených), v Bosně a Hercegovině 432 (celkem přes 11 tisíc).

 

Chorvatsko v polovině července nařídilo nošení roušek v obchodech. Nasazeny je musí mít také personál ve stravovacích zařízeních nebo cestující ve vozech hromadné dopravy.

 

Dovolená v Chorvatsku se změnila v horor, dodnes se Lucie nepostaví na nohy. Podívejte se na reportáž TN.cz:

TN.cz