Dobrý Anděl

Daníkovi vyoperovali nádor mozku! Teď musí venku chodit s rouškou

Danielovi (2) vyoperovali nádor mozku a teď podstupuje chemoterapii, která je velmi náročná nejen pro něj, ale i pro jeho maminku. Náročnou léčbu zvládají i díky nadaci Dobrý Anděl, která jim v nejtěžších chvílích pomáha alespoň finančně.

Malý Daník má chuť k jídlu. Miluje maminčiny polévky a jogurty. Před pár měsíci tomu ale tak nebylo.

 

"Danymu budou tři roky v únoru a na to, že má nádor v hlavičce se přišlo před druhými narozeninami. Takže jsme v léčbě 10 měsíců. Mělo to všechno rychlý průběh. Udělala se magnetická rezonance a zjistilo se, že operovat je potřeba hned," říká jeho maminka. "Operace trvala asi pět hodin. Bylo to velký. Vyndali to. A zbylo tam ještě trošku. Proto se přistoupilo k chemoterapii," dodává se slzami v očích.

 

 

Chlapeček měl podstoupit šest cyklů chemoterapie, jeho tělíčko ale zvládlo jen pět. Objevily se klasické komplikace jako je zvracení, nevolnost, slabost, nechutenství. Dostával spoustu injekcí, umělé výživy a všechno zvládal. "Každý měsíc jsme se tím prokousali. Všechno se to zlepšilo a pak jsme jeli nanovo," říká maminka.

 

Daník je teď v udržovací léčbě. Katétr má stále a jednou týdně musí docházet do nemocnice na kontroly. "Máme léky, vitaminy, takže ten režim je potřeba dodržet. Ven můžeme, ale raději s rouškou," dodává.

 

 

Protože má chlapeček oslabenou imunitu, musí se vyhýbat větším kolektivům a obchodním centrům. Maminka žije s Daníkem sama, s péčí jí pomáhá rodina. Finančně pak nadace Dobrý Anděl.

 

"Je to veliká pomoc. Každý první den v měsíci přijdou peníze na účet - na jídlo, na kosmetiku, na domácnost. Má nízkobakteriální stravu. Znamená to vařit čerstvě a kvalitně," říká maminka.

Dobrým Andělem se můžete stát i vy, stačí se zaregistrovat na stránkách www.dobryandel.cz

Související témata:
Nikol Kudrnáčová/lud TN.cz