vážná nehoda

Desítky lidí zemřely při srážce vlaků v Egyptě. Počet obětí stále roste

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková, Martina Nášelová
Aktualizováno 21:32
26.3. 2021 13:39
Téma:

Nejméně 32 lidí zemřelo poté, co se v Egyptě v pátek srazily dva vlaky. Další desítky lidí utrpěly zranění a skončily v nemocnicích. První zprávy hovořily o 50 zraněných, podle nejnovějších informací jich je ale nejméně 66.

Havárie osobních vlaků se stala na východě Egypta v guvernorátu Sohág. Zprávy o obětech se rychle mění. Podle nejnovějších informací ministerstva zdravotnictví přišlo o život nejméně 32 lidí a více než šest desítek se jich zranilo, uvádí zpravodajský web televize Al-Džazíra.

 

Vlaky se srazily při nízké rychlosti, přesto skončily dva vagóny zničené a jeden převrácený. Na místo vyrazilo celkem 36 sanitek, které rozvezly zraněné lidi do okolních nemocnic.

 

 

V Egyptě dochází k vlakovým haváriím poměrně často. Země má jednu z nejstarších a největších železničních sítí v severní Africe. Podle oficiálních údajů jen v roce 2017 bylo téměř 1800 vlakových nehod. Při jedné z nich poblíž přístavního města Alexandrie zemřelo 43 lidí.

 

 

Největší vlakovou havárii zažil Egypt v roce 2002, kdy v rychlíku jedoucím z Káhiry na jih země vypukl požár. O život tehdy přišlo přes 300 lidí.

GALERIE: Srážka vlaků v Egyptě

1
/
4
Zdroj: Profimedia
Srážka vlaků v Egyptě - 1

 

Podívejte se na další záběry z místa nehody:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz