virový roznašeč

Děti v Tary Campu zřejmě napadl vir! Hygienici prozradili nové informace

Roman Dolejský
Roman Dolejský, Anežka Vrbicová
21.8. 2019 20:56
Téma:
vir

Stále více indicií ukazuje na to, že se dětem na táboře známého youtubera Taryho nepřitížilo z jídla, ale že je původcem virové onemocnění, které mezi děti někdo zavlekl. Konečné výsledky bude mít středočeská Krajská hygienická stanice (KHS) k dispozici do pátku.

Na Tary Camp se tento týden zaměřili kvůli zdravotním potížím středočeští hygienici. "Vzhledem k časovému a klinickému průběhu onemocnění se kloníme spíše k tomu, že to bylo virového původu. Tedy že některý z účastníků tábora byl již nakažen v době, kdy do tábora přišel a nakazil ostatní účastníky," řekla mluvčí KHS Dana Šalamunová.


Redakci TN.cz se ozval jeden z rodičů postižených dětí. Podle něj jeden z táborníků před pobytem na Tary Campu navštívil Egypt, odkud mohl vir přivézt. Hygienická stanice zatím nic nepotvrdila, čeká se na konečné výsledky testů.


"Odebrali jsme vzorky stravy, vody a biologické vzorky nakažených. Výsledky by měly být hotové do pátku," doplnila Šalamunová. Na základě výsledků se pak rozhodne o případném postihu.

 


Reportéři televize Nova se pokusili Taryho zastihnout na jednom z táborů kvůli vyjádření. Tam se podařilo zastihnout jen jeho manželku. "Nevím, kde je. Odjel a má jinou práci," řekla. Redaktor se ženy zeptal, jestli by Tarymu nemohla zavolat ona. "Nemám na to právo, pokud potřebujete, domluvte se s manažerem," odpověděla.


V pondělí večer do Tary Campu zamířili záchranáři. U táborníků i některých vedoucích se objevily průjmy, zvracení a horečky. Deset dětí skončilo v nemocnicích.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz