Nákaza v mateřince

Dítě z brněnské školky má Covid-19, celá třída skončila v karanténě!

Petr Zelený
Petr Zelený, Věra Müllerová
Publikováno 29. 5. 2020
Téma:

V mateřské škole Duha, která sídlí v brněnské Kachlíkově ulici, se jedno z dětí nakazilo novým typem koronaviru. Třída, do níž předškolák docházel, je uzavřená a spolužáci infikovaného dítěte spolu s pedagogy v karanténě.

"Ve spodní třídě (zelená + modrá) bylo dnes, 28. května, pozitivně testováno dítě na Covid–19. Celá spodní třída je uzavřená a je na 14 dní v karanténě," oznámila školka ve čtvrtek odpoledne na svých webových stránkách.

 

Rodiče dětí ze zasažené třídy budou kontaktovat krajští hygienici. "Ostatní třídy zůstávají v provozu," uvedla mateřská škola. Není ovšem jasné, kolika dětí a případně pedagogů se karanténa týká.

 

Ředitelka školky Anna Kimlová totiž na přímý dotaz TN.cz odmítla přidat jakékoli další podrobnosti s tím, že tyto informace považuje za interní.

 

 

Že se karanténa týká i pedagogů ze zasažené třídy, tak pro TV Nova potvrdila až Renata Ciupek z krajské hygienické stanice. "Ti jdou na odběr hned a pak i po 14 dnech karantény. Bude se také provádět dezinfekce té třídy," vysvětlila ředitelka protiepidemického odboru. Nakažené dítě podle všeho nemělo příznaky Covid-19.

 

"Informaci samozřejmě dostali rodiče všech dětí ze školky, aby se mohli rozhodnout, zda potomky pošlou i do vedlejších tříd, které dál fungují," doplnil starosta Brna-Bystrce Tomáš Kratochvíl.

 

Rodiče dalších dětí se ovšem nákazy příliš neobávají - do jedné dále fungující třídy podle informací TV Nova nedorazil v pátek jen jeden žáček, do další dvě děti. Zbytek přišel.

 

Není to ovšem první případ, kdy do mateřské školy v Česku docházelo dítě, u něhož testy odhalily Covid-19. Nedávno se kvůli tomu úplně zavřela mateřinka v Blansku a také jedna ze školek v Praze.

 

Připomeňte si uzavření MŠ v Blansku v reportáži TV Nova:

 

TN.cz