týdenní předpověď

Do Česka se ženou další bouřky! Teploty poklesnou i o 10 stupňů

Tropy vystřídají bouřky
Zdroj: Getty Images
Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 12.8. 2019 10:27
Téma:

Meteorologové varují před příchodem bouřek, které by měly zejména východ našeho území zasáhnout kolem 17. hodiny. Pršet by mělo i v dalších dnech. Ještě v pondělí nás čekají poměrně vysoké teploty, které mohou překročit tropickou třicítku, v dalších dnech bude výrazně chladněji.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už v neděli vyhlásil výstrahu před blížícími se bouřkami, které zasáhnou Českou republiku v pondělí večer. Výstraha je platná pro části Královéhradeckého kraje (Kostelec nad Orlicí, Rychnov nad Kněžnou) a celou Vysočinu, Pardubický, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj.

 

Následně v pondělí dopoledne meteorologové výstrahu ještě rozšířili, bouře by mohly udeřit také v částech Jihočeského kraje (Dačice, Jindřichův Hradec, Japlice, Trhové Sviny, Třeboň).

 

Varování před silnými bouřkami je platné od 17:00, výstraha pak končí ve dvě hodiny ráno v noci na úterý. "Zejména ve východní polovině území se v pondělí později odpoledne a večer vyskytnou silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami kolem 35 milimetrů, nárazy větru do 90 kilometrů a kroupami," varují meteorologové ve výstraze.

 

I přes výstrahu nás čeká poměrně teplé počasí. Meteorologové předpokládají, že teploty na západě republiky vystoupají až k 32 °C, na zbytku území by neměly klesnout pod 20 °C, v dalších dnech nás ale čeká poměrně výrazné ochlazení.

 

Srážky za 24 hodin - pondělí 8:00 až úterý 8:00.

 

Už v úterý by se měly teploty vyšplhat k 20 až 24 °C. Místy se bude objevovat občasný déšť nebo přeháňky, na východě budou četnější a místy se mohou objevovat i bouřky. Odpoledne a večer bude postupně srážek ubývat.

  

Ve středu nás čeká převážně polojasná až oblačná obloha, k ránu se podle ČHMÚ mohou místy objevovat mlhy. Přeháňky nás čekají jen ojediněle, na jihovýchodě území se může objevit i slabý déšť. Teploty vystoupají k 19 až 23 °C.

 

 

Ve noci na čtvrtek by teploty mohly klesnout k 11 až 7 °C, přes den pak bude 21 až 25°C. Přes den by mělo být převážně polojasno až oblačno, od západu se pak bude postupně zatahovat, místy se mohou opět objevovat přeháňky nebo slabý déšť.

 

Podobně pak bude i v pátek a přes víkend, kdy nás čekají teploty kolem 20 až 24 °C, místy se mohou objevovat přeháňky nebo občasný déšť.

Podívejte se na aktuální předpověď počasí:


 

TN.cz