cestování

Změny v cestování do zahraničí. Češi už můžou do Lotyšska a Estonska

Dominika Janochová
Dominika Janochová
21.7. 2020 15:25
Téma:

Lotyšsko a Estonsko vrátily Českou republiku na seznam bezpečných zemí a pro Čechy je cestování do těchto států opět bez omezení. Cizinci, kteří tvoří pár s českým občanem, budou moci přicestovat do Česka, partnerství však musí doložit například pomocí společné nájemní smlouvy.

Do nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě lze v současnosti cestovat téměř bez omezení. Turisté by však měli dbát na opatření, která tamní úřady přijaly s cílem zabránit opětovnému šíření nákazy.

 

Co se týče mimoevropských zemí, Tunisko je Evropskou unií zařazeno mezi bezpečné státy, podle ministra zahraničí Petříčka se jeho úřad snaží dojednat možnost neomezeného cestování do této africké země. Ministr věří, že se situace vyjasní v následujících týdnech.

 

 

V případě Gruzie se čeká na vývoj pandemické situace. Co se týče dalších populárních turistických destinací, jako jsou Egypt a Turecko, tak tyto země nejsou na evropském seznamu bezpečných zemí. Evropská unie má totiž pochybnosti o kvalitě jejich testování.

 

Česko aktuálně sestavuje pro cesty do zahraničí takzvaný semafor, který hodnotí míru rizika nákazy koronavirem v jednotlivých zemích a na základě toho stanovuje pravidla pro cestování.

 

Související témata:
TN.cz