Nedodržování opatření

Do práce a domů? Na trzích na náplavce v Praze se mačkají davy lidí

Jan Houška
Jan Houška
24.10. 2020 14:00
Téma:

V České republice platí od čtvrtka lockdown. Lidé by měli chodit pouze do práce, do školy a nakoupit, tak aby se vyhnuli kontaktu s ostatními. Pražané si z opatření ale očividně nic nedělají, jelikož v sobotu dopoledne byla na trzích, které se konají na pražské náplavce, hlava na hlavě.

Davy lidí a nedodržování rozestupů. To jsou záběry ze sobotního dopoledne z pražské náplavky. Na místě se opět konaly tradiční víkendové trhy. Krizový štáb hlavního města Prahy přitom trhovce upozornil, že musí dodržovat nařízení, která určila vláda.

 

"Krizový štáb hl. m. Prahy žádá pořadatele velkých akcí ve veřejném prostoru, aby upustili od pořádání jakékoli akce, která by mohla přispět k dalšímu šíření nemoci COVID-19. Zároveň upozorňuje pořadatele trhů na území Prahy, aby striktně dodržovali nařízení vlády ČR, jinak se vystavují hrozbě správního řízení a uložení sankce,“ stojí v prohlášení.

 

 

Přestože jsou trhy povolené, platí na nich tedy přísná hygienická pravidla. O rozestupech na tak malém prostoru každopádně nemůže být řeč. Nová opatření navíc nakazují, že se lidé mohou venku shlukovat maximálně v počtu dvou osob. Za porušení opatření jim přitom na místě hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

 

Anketa

Myslíte si, že je v aktuální situaci provozování trhů vhodné?

Hlasovalo 1060 lidí.

 

"I po nových opatřeních proti šíření koronaviru farmářské trhy budou normálně v provozu, jak jste zvyklí. Ovšem, za dodržování všech bezpečnostních opatření. Jsme plnohodnotnou součástí zásobování obyvatel potravinami," informují farmářské trhy.

 

 

Nejedná se přitom o nic neobvyklého. Minulý víkend to na trzích vypadalo obdobně. Dopoledne tam byla hlava na hlavě, rozestupy žádné a ne všichni se obtěžovali si nasadit roušku.

 

Jak to po zavedení tvrdých opatření v Česku vypadá, se dozvíte v reportáži TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz