DOHODA TŘÍ STRAN

Dohodnuto! ODS, KDU-ČSL a TOP 09 se spojují. Chtějí zlepšit poměry v ČR

Brabec Martina
Martina Brabec
27.10. 2020 15:20

ODS, KDU-ČSL a TOP oznámily, že chtějí vytvořit předvolební koalici. Jejich cílem je vyhrát parlamentní volby v roce 2021 a zlepšit poměry v České republice, uvedly strany na společné tiskové konferenci na pražských Hradčanech.

Tři parlamentní strany oznámily vznik předvolební koalice v úterý v 15 hodin. Šéf lidovců Marian Jurečka, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a šéf ODS Petr Fiala memorandum podepsali přímo před novináři.


"Strany ODS, KDU-ČSL a TOP 09 se dohodly, že mají společnou vůli vytvořit předvolební koalici s cílem zvítězit ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2021 a změnit k lepšímu poměry v naší zemi," stojí v memorandu.

 

 

"Rozhodli jsem se kandidovat společně. Je to skvělá zpráva. Nebude tu vládnout populismus, nebudou tu vládnout prázdné fráze," uvedl předseda ODS Petr Fiala. "Překonáme rozdíly, které mezi námi jsou. Máme společný cíl, nabídnout lepší politiku. Nabízíme naději všem, kteří chtějí změnu," dodal Fiala.

 

"Přizvali jsme i STAN, nakonec se předseda Vít Rakušan rozhodl jít jinou cestou, což respektujeme," uvedl šéf lidovců Marian Jurečka.

 

"Nabízíme kompetenci a lídrovství. Jasné vize místo amatérismu a papalášství," uvedla Pekarová Adamová.

Související témata:
TN.cz